logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Żona nie miała siły na niedzielną Eucharystię.
Autor: Jakub (---.w90-119.abo.wanadoo.fr)
Data:   2019-01-26 22:40

Witam, sprawa tyczy się żony. W poprzednią sobotę koło północy wróciliśmy z długiej podróży. Następnego dnia ja wstałem z łóżka na niedzielną mszę o 10.30 (to jedyna msza). Niestety żona nie dała rady, znaczy obudziłem ją, przekonywałem ale mówiła że nie ma siły. Czy to jest grzechem ciężkim? Czy fakt zmęczenia po podróży zmniejsza dobrowolność tego grzechu? Normalnie wystarczy załatwić sprawę w konfesjonale, jednak nie mamy blisko polskiego księdza, a i nie wiem czy żona by się chciała u tego jedynego w okolicy spowiadać... Więc sprawa poważna, co z tym zrobić?

 Re: Żona nie miała siły na niedzielną Eucharystię.
Autor: Anita (---.centertel.pl)
Data:   2019-01-27 10:03

Zazwyczaj katolik idzie do spowiedzi i wątpliwości rozwiewa ze spowiednikiem. I większość chodzi do spowiedzi do księdza, który jest dostępny. Może masz żonę niewierzącą, zdarza się. A na poważnie, w razie wątpliwości co do stanu zdrowia też byście kombinowali? A może jednak nie trzeba pójść do lekarza. A nie, do tego co jest w okolicy to nie... Czym jest dla Was wiara? Tradycją, "dobrym" nawykiem jak jogging?

 Re: Żona nie miała siły na niedzielną Eucharystię.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-01-27 12:59

Jedyna msza w promieniu ilu kilometrów?
Dobrowolności nic nie zmniejsza, żona decydowała dobrowolnie, przymusu czy obłożnej choroby nie opisałeś.

Zobacz, jak to fatalnie brzmi "Normalnie wystarczy załatwić sprawę w konfesjonale"! Sakrament jako załatwianie spraw, pralnia automatyczna czy jak?
O polskim księdzu: "nie wiem czy żona by się chciała u tego jedynego w okolicy spowiadać". No my też tego nie wiemy, nie odpowiemy, prawda?
Czy żona nie zna żadnego innego języka niż polski, złaszcza języka państwa, w którym przebywacie? Nie może się spowiadać nie po polsku?

 Re: Żona nie miała siły na niedzielną Eucharystię.
Autor: Estera (---.146.32.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-01-27 17:52

A czy gdyby miała iść do pracy albo załatwić inne ważne sprawy, to by poszła?

 Re: Żona nie miała siły na niedzielną Eucharystię.
Autor: Jakub (---.play-internet.pl)
Data:   2019-01-28 12:38

Dziękuję za odpowiedzi:)

Pozdrawiam.

 Re: Żona nie miała siły na niedzielną Eucharystię.
Autor: Zzz (---.cable.dynamic.surfer.at)
Data:   2019-02-13 08:50

Czy dużo się modlisz za nią i wasze małżeństwo?
Może za mało modlisz się o jej wiarę.
Czasem Ty jesteś „mocniejszym ogniwem”, czasem będzie żona.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: