logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Okropny nastrój w Nowennie Pompejańskiej
Autor: Dziewczyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-01-29 17:35

Szczęść Boże,
mówię już którąś z kolei nowennę pompejańską, ale nigdy jeszcze nie doświadczyłam takich problemów. Jestem otępiała, wręcz oderwana, wyłączona od rzeczywistości. Czasem mogę chodzić przez pół godziny w kółko z płaczem. Ciągle prześladują mnie okropne myśli. Mam wrażenie, że zaraz zwariuję. Napadł mnie depresyjny nastrój, a modlitwa nie przychodzi mi łatwo. Strasznie boję się, że ta okropna sytuacja będzie się ciągle utrzymywać. Czy to normalne, żeby zły działał aż tak bardzo?

 Re: Okropny nastrój w Nowennie Pompejańskiej
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2019-01-29 18:38

Depresja jest dość powszechną chorobą. Choroby leczą lekarze - w tym przypadku - psychiatra i nie jest to nic dziwnego czy nadzwyczajnego.
Życzę szybkiej wizyty u lekarza.
Pozdrawiam.

 Re: Okropny nastrój w Nowennie Pompejańskiej
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2019-01-29 19:45

A dlaczego odmawiasz wciąż nowennę?

 Re: Okropny nastrój w Nowennie Pompejańskiej
Autor: Dziewczyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-01-29 21:50

Odmawiam ją, ponieważ nie zamierzam poddać się w swoich zamierzeniach.

Tylko, że nigdy raczej nie zmagałam się z aż takim okropnym nastrojem, a z depresją w ogóle. Moja intencja jest radosna, a chodzi mi o to, że zastanawiam, że zło może tam bardzo utrudniać mi modlitwę, że wręcz doprowadza mnie do takiego depresyjnego stanu.

 Re: Okropny nastrój w Nowennie Pompejańskiej
Autor: Renia (---.broadband.digiweb.ie)
Data:   2019-02-01 22:55

To o czym piszesz widziałam bodajże w Dzienniczku siostry Faustyny, takie ataki, próby. Może to Twoje ćwiczenie na wytrwałość. Trwanie mimo trudności, przeciwności.
Może akurat w tym okresie pojawiły się u Ciebie jakieś stany emocjonalne z powodu czegoś co się dzieje na zewnątrz lub wspomnień, coś co wymaga zajęcia się tym. Smutek, 'zakopane' emocje, rany, które o czymś informują.

Byłabym baaardzo ostrożna z sugerowaniem depresji na podstawie jednej informacji. Z wieloma rzeczami możemy sobie sami poradzić. Czasem trzeba najpierw leczyć duszę.

Jest depresja i są stany depresyjne i żałoba, przemęczenie, stress. Moga dawać podobne symptomy.
Bardzo łatwo jest iść w negatywność, smutek, złość. Nasz umysł szybciej reaguje na sytuacje jakiegoś zagrożenia.
Aby pozostać pogodnym trzeba w to włożyć więcej wysiłku. Co robisz aby utrzymać dobry nastrój? aby modlitwa sprawiała Ci radość? Czy masz dobre warunki do modlitwy? Czy coś Ci pomoże w zmianie nastroju?... Odpowiedz sobie sama na takie pytania. Życzę Ci wsparcia Ducha Świętego w odnalezieniu spokoju i pogody ducha. Ta 'walka' to nic złego. Wierze, ze to Ci pomoże. I życzę powodzenia :) Szczęść Boże!

”Jeśli będziesz robić rzeczy łatwe, twoje życie będzie trudne. Jeśli będziesz robić rzeczy trudne, twoje życie będzie łatwe”. bł. Regina Protmann

------
Imię trzeciej Osoby Boskiej to Duch Święty. Nie skracamy do Św. To pełna nazwa własna.
KKK:
691 "Duch Święty" jest imieniem własnym Tego, którego wielbimy i któremu oddajemy chwałę wraz z Ojcem i Synem. Kościół otrzymał Go od Pana i wyznaje Go w czasie chrztu swoich nowych dzieci.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: