logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zostać dla dobra dziecka czy odejść?
Autor: Aga (---.dynamic.telkab.pl)
Data:   2019-02-06 16:39

Chciałabym podzielić się trudnym doświadczeniem. Wzięłam ślub cywilny z mężczyzną po rozwodzie, któremu nie ułożyło się życie, wydawał się wiarygodny w tym co mówił. Miało być unieważnienie ich małżeństwa i nasze sakramentalne. Niestety wszystkiego wyszło inaczej. ja tkwie w związku cywilnym z mężczyzną, który mnie poniża zniwaza obraża moje wartości religijne i oczekuje wspólnego pożycia, a nie otrzymywawszy tego odmawia mi wszystkiego nawet szacunku i godności grozi rozwodem i wyrzuca z mieszkania.
Niestety w tym wszystkim jest jeszcze niczemu winne nasze dziecko, które pragnie być z obojgiem rodziców. Niestety ja nie mam już siły na takie życie i pragnę odejść. Ale ciągle myślę o dziecku nie chcę je skrzywdzić bo bardzo jest związana z ojcem. Nie wiem co mam zrobić pozwalać się dalej poniżać by dziecko było z obojgiem rodziców czy odejść. Proszę o radę.

 Re: Zostać dla dobra dziecka czy odejść?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-02-23 10:34

"24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. 25 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. 26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. 27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki" Mt 7

Aga, w tym fragmencie Słowa Bożego jest to, co dzieje się w Twoim związku. W tym Słowie szukaj odpowiedzi.
Pytasz czy pozostać w tym chorym układzie dla dobra dziecka. Czy widzisz dobro dziecka, na oczach którego jesteś tak poniewierana, lżona, szantażowana? Cóż to za dobro z takimi wzorcami. To odnośnie "dobra" dziecka.
A gdzie miejsce na dobro najwyższe, na Boga w Twoim życiu. Przy negatywnym stosunku męża do wiary, również kształtowanie religijne dziecka może być utrudnione.
Ago, odpowiem radykalnie - odejść od tego mężczyzny.
Odejść by móc w pełni zjednoczyć się z Bogiem przez sakramenty. Odejść, by odzyskać godność, spokój, radość życia. Odejść, dla prawdziwego dobra dziecka zapewniając mu spokojny dom.
Więź dziecka z ojcem nie musi ucierpieć a wręcz przeciwnie, może zyskać przez ogólny spokój w jego życiu, dorastaniu. Po rozwodzie trzeba wypracować kompromis w kontaktach ojca z dzieckiem.
Na okoliczność rozstania pod rozwagę daję Ci fakt, iż związałaś się z mężczyzną przemocowym. W sprawach okołorozowodych może być Ci potrzebne merytoryczne i emocjonalne wsparcie by chronić się od szantażu, manipulacji Tobą i dzieckiem.

 Re: Zostać dla dobra dziecka czy odejść?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-02-23 14:16

Czy sądzisz, że dziecko prędzej czy później nie zorientuje się w napięciach między Wami?
Czy jesteś pewna, że dobro można zbudować na długotrwałym poniżeniu matki?

 Re: Zostać dla dobra dziecka czy odejść?
Autor: B. (---.191.95.150.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2019-02-24 00:52

Przykład rodziców żyjących w związku niesakramentalnym (w grzechu) nie jest dla dziecka dobrem.

Napisałaś: "pragnę odejść. (…) Nie wiem co mam zrobić (…) Proszę o radę."

Aga, w Twojej sytuacji, gdy nie ma szans na małżeństwo sakramentalne, odejście umożliwi Ci powrót do życia w zgodzie z Prawem Bożym. Dla dziecka to też będzie najważniejsze, dla jego przylgnięcia do Boga.
Życzę odzyskania pokoju ducha, a także tego, abyś zdołała tak wychować dziecko, aby nie powieliło kiedyś Waszych błędów, bo byłyby to następne cierpienia.

Co do roli ojca - Wasze dziecko będzie zawsze zobowiązane przestrzegać przykazanie "czcij ojca swego i matkę swoją".

Życzę Ci Bożej pomocy w szybkim uporządkowaniu życia.
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Zostać dla dobra dziecka czy odejść?
Autor: Marzena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-02-24 23:13

Aga, odeszłabym bez wahania. Jakie może być dobro dla córki z waszego wspólnego życia w takiej sytuacji? Że nauczy się, jak mężczyzna (także jej przyszły) może poniżać, poniewierać żonę? Trzeba mieć swój honor, dla swojego (i córeczki) dobra.

 Re: Zostać dla dobra dziecka czy odejść?
Autor: Anna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-02-26 12:21

Niech Pani sie ni zastanawia tylko odejdzie jak najszybciej. To nie jest w ogole dobre dla dziecka. Wlasnie dla jego dobra musi Pani odejść. Jestem dorosłym dzieckiem alkoholika i do dzis pamietam tamten strach, wstyd, ponizanie. Niech Pani ratuje siebie i dziecko.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: