logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Odciąć się czy żebrać o kontakt?
Autor: Anna (---.dynamic-zab-04.vectranet.pl)
Data:   2019-02-20 17:00

Brat męża i jego żona nabuntowali znajomych i rodzinę przeciwko nam, że tamci nie chcą z Nami mieć kontaktu. Nie wiem co naopowiadali, bo nie ma śmiałości pytać i nie chcę wdawać się w jakieś plotki, intrygi, pomówienia i tłumaczenia z niczego. Nasze dobre imię jest szargane.
Ja z mężem zawsze byliśmy serdeczni, szczerzy, uczciwi wobec tych osób. Nigdy nikomu nie wyrządziliśmy jakiegoś smutku. Rozpoczyna się post i ja nie umiem sobie z tym poradzić. Co mam zrobić? Żebrać o kontakty, próbować do wszystkich pisać zapytania? Czy może zaakceptować sytuację i odciąć się od tych osób? Czy modlić się za te osoby? Mąż mówi, że to nie jest ważne. Ale dla mnie jest, bo to jego znajomi, jego brat. I chcę aby wszystko było dobre. Zaczynamy chyba być owieczkami wśród stada wilków.
Proszę o wskazówkę. Dziękuję.

 Re: Odciąć się czy żebrać o kontakt?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-03-07 17:24

Aternatywa:
- "odciąć się" (odcina się ten, to decyduje, czyli Ty, Ty byś zrywała relacje, nie znając nawet istoty sprawy. Jaki sens? )
- czy "żebrać o kontakt" (w tym określeniu jest - dla mnie - coś poniżającego)
jest wg mnie błędna.
Trzeba szukać innych dróg.
Modlić się można zawsze.

O jakich zapytaniach wspominasz?
I dlaczego chcesz pisać?
Takie rzeczy załatwia się raczej twarzą w twarz, nie zapraszaniem do korespondencji.

 Re: Odciąć się czy żebrać o kontakt?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2019-03-07 20:05

Sprawę należy koniecznie rozwiązać, tym bardziej, jeśli zarzewiem problemu są jakieś nieomówione kwestie związane z bratem Twojego męża i jego żoną. Szwagier i szwagierka to nie są jakieś, przepraszam za wyrażenie, "pociotki", tylko osoby zaliczające się do Waszej najbliższej rodziny. I nie uda się Wam (Tobie i mężowi) machnąć na to ręką, pozrywać kontaktów i przejść nad całą sprawą do porządku dziennego. Konieczne jest osobiste spotkanie i wyjaśnienie sobie wszystkiego, co niezbędne, jak najszybciej.

 Re: Odciąć się czy żebrać o kontakt?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-03-07 20:58

Anno, ani się nie odcinajcie, ani nie żebrzcie o kontakt. Unikajcie popadania w skrajności (w takim tonie jest Twój post).

Postarajcie się okazywać rodzinie i znajomym dowody pamięci, tak jak mieliście wcześniej w zwyczaju. Np. życzenia, ale już niekoniecznie prezenty, jeśli Was nie zapraszają na obchody, a wcześniej to robili. Bądźcie gotowi do odnowienia kontaktów bez stawiania im warunków (muszą Was przeprosić, wyjaśnić, wytłumaczyć się). Nie spieszcie się z decyzjami. Nie próbujcie na siłę kontaktów zacieśniać (wracać do tego, co było kiedyś) ani ich radykalnie zrywać.

Nie módlcie się za nich (bo są tacy owacy). Nie patrzcie na nich z wyższością. Módlcie się o uzdrowienie relacji. Nie zakładajcie, że Wasza postawa zawsze była idealna, nawet jeśli nie dostrzegacie obecnie żadnych uchybień z Waszej strony.

Oczekiwanie, że wszyscy zawsze będą o Was mówić dobrze, jest nierealistyczne. Tego nie osiągniesz. Ale zawsze możesz się starać uczyć dostrzegać dobro w tych, którzy są w Twoich oczach źli.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: