logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg może kochać i zbawić złego człowieka?
Autor: karina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-03-27 14:13

Proszę o pomoc z całego serca. Jestem bardzo złym człowiekiem, choć żyjącym w czystości i głęboko wierzącym. Czy Pan Bóg mimo mojego zła może mnie kochać, czy odrzuca takich ludzi? Wiem, ze nie powinnam pisać na katolickim forum, ale jestem katoliczką, choć gorszą i nie zasługującą na ludzki szacunek. Proszę z całego serca, by ktoś mi doradził, czy Bóg może mnie zbawić po smierci, czy Bóg kocha ludzi, którzy są źli z natury, ale kochają Boga?

 Re: Czy Bóg może kochać i zbawić złego człowieka?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-03-27 18:07

"27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę." Rdz 1

Czy człowiek tak stworzony, może być złym? To nie jest Boże patrzenie na człowieka.
"...i głęboko wierzącym." Karino, w jakiego Boga wierzysz? Jest okres Wielkiego Postu. Czy wiesz do jakich wydarzeń ten czas przygotowuje? Pan Jezus w imię miłości każdego człowieka, jako odkupienie naszych grzechow poniósł największą ofiarę, oddał swoje życie.
Dlaczego czynisz sobie krzywdę wydając taką samoocenę. Przypuszczam, że niepokoją Cię złe czyny, trwanie w grzechu, ale to nie sprawia że jesteś złym człowiekiem tylko zagubionym grzesznikiem.

"12 On usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. 13 Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników». Mt 9

Karino, na Twoje niepokoje i zwątpienie w Boże Miłosierdzie-Sakrament pokuty i pojednania z rozmową duchową z kapłanem. Nie czekaj, zrób głęboki rachunek sumienia, przystąp do spowiedzi żebyś mogła w pełni uczestniczyć w Triduum Paschalnym i radować się ze Zmartwychwstania Pańskiego.
Jeżeli człowiek żałuje, pragnie poprawy, to ne ma grzechu, którego Pan Bóg by nie odpuścił.
Uporządkuj sumienie, czyń starania żeby trwać w łasce uświęcającej. Nie ma ludzi złych z natury. Do złych uczynków prowadzą różne okoliczności. Przyjrzyj się swojemu życiu, eliminuj te okoliczności, które prowadzą Cię do grzechu.

"Wiem, ze nie powinnam pisać na katolickim forum, ale jestem katoliczką, choć gorszą i nie zasługującą na ludzki szacunek." Katolik nie pogardza drugim człowiekiem. Witaj na FPK. Nie ma lepszych i gorszych katolików. Mogą być mniej lub bardziej świadomi wiary w Kogo i w Co wierzą. Pan Bóg dla każdego ma swój plan zbawienia i dla każdego wyznacza drogę.
I naprostuj obraz Boga na prawdziwy, przez poznane Go, a to osiągniesz modląc się Słowem Bożym. Może na początek 1 List św.Jana

Karino, Pan Bóg Cię kocha, masz otwartą drogę do zbawienia. Weź sobie do serca 30 rozdział Księgi Powtórzonego Prawa w. 15-20, niech będzie wskazówką.

"1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 Znacie drogę, dokąd Ja idę" J 14

 Re: Czy Bóg może kochać i zbawić złego człowieka?
Autor: Hafciarka (---.unknown.vectranet.pl)
Data:   2019-03-28 00:27

Bóg kocha każdego człowieka niezależnie od jego czynów. Dopóki żyjesz masz szansę się nawrócić. I nie myśl o sobie jako złym człowieku tylko zrobiłem źle rzeczy ale chcę się nawrócić i żyć. Jeśli żałujesz każdy grzech zostanie Ci wybaczony przez Boga.

 Re: Czy Bóg może kochać i zbawić złego człowieka?
Autor: andrzej (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-03-28 11:56

Nasz Bóg jest wszechmogący więc wszystko może.
Jezus właśnie po to przyszedł świat by zbawić ludzi dobrych i złych. Więc już to zrobił. Do ciebie należy tylko albo aż przyjąć to zbawienie.
"Lecz Jezus im odpowiedział: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem wezwać do nawrócenia sprawiedliwych, lecz grzeszników». " Łk 5, 31-32

 Re: Czy Bóg może kochać i zbawić złego człowieka?
Autor: Marek (---.global.tygrys.net)
Data:   2019-03-28 12:58

Gdyby Bóg zbawiał tylko dobrych, wszyscy bylibyśmy potępieni. Nie jesteśmy zbawieni naszą dobrocią, tylko dobrocią Boga.
Czym sa największe nawet grzechy wobec Miłosierdzia i Wszechmocy Boga?
Trzeba chcieć i się starać.

 Re: Czy Bóg może kochać i zbawić złego człowieka?
Autor: @#$% (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2019-03-30 23:28

Tak myślałem, że pytasz o samą siebie. To pozytywne, ponieważ to pytanie powinno sobie zadać jakieś 7,6 mld ludzi, czyli każdy. Ponieważ nie mam złudzeń, to chciałem zdradzić ci tajemnicę, że należysz do dosyć wąskiego grona ludzi.
P.S.
Przepraszam, że nie udzielam odpowiedzi na zadane pytanie, ale jest ono niejasne. Nie wiem, czy pytasz o siebie, czy o Boga. Jeśli o definicję Boga chodzi, to nie byłby Bogiem, gdyby czynił jakieś wyjątki - to, że jesteś, jest tego najlepszym dowodem. Jeśli pytasz o siebie, to ja nie wiem, czy jesteś gotowa przyjąć Bożą Miłość. Ale - dobrze że pytasz. Najczęściej ludzie, nie pytani, udzielają wyłącznie odpowiedzi. Ja mam pytanie, czy ty chcesz usłyszeć odpowiedź?

 Re: Czy Bóg może kochać i zbawić złego człowieka?
Autor: Xxx (---.cable.dynamic.surfer.at)
Data:   2019-04-02 08:11

Wszystko, co stworzył Bóg jest dobre. Ty jesteś w głębi duszy dobra, choć może dopuszczasz się złych czynów. Bóg kocha bezwarunkowo, bez względu na to, co robisz, nigdy się od Ciebie nie odwraca.

 Re: Czy Bóg może kochać i zbawić złego człowieka?
Autor: B. (---.191.88.155.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2019-04-03 01:54

Karina, rozważ sytuację na Golgocie.
Pan Jezus w męce umiera, na krzyżu.
Obok są dwa inne krzyże, na których wiszą skazani na karę śmierci dwaj złoczyńcy.

Jeden z nich ubliża Panu Jezusowi. Drugi karci tamtego, broni Pana Jezusa i uznaje swoje winy, a nawet uznaje że kara śmierci w ich (tych dwóch złoczyńców) jest uzasadniona. Prosi Pana Jezusa, aby o nim pamiętał. Pan Jezus odpowiedział mu "(…) Dziś ze Mną będziesz w raju".

Zatem warunkiem przebaczenia był głęboki żal za grzechy (drugi łotr nie żałował i obietnicy raju nie otrzymał).

Spróbuj znaleźć powyższe elementy (żal, przebaczenie) w tekście Ewangelii:

"39 Jeden ze złoczyńców, których [tam] powieszono, urągał Mu: «Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas». 40 Lecz drugi, karcąc go, rzekł: «Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? 41 My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił». 42 I dodał: «Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa». 43 Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju»." Łk 23

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: