logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak napisać prośbę do kurii?
Autor: Anna (---.telnet.krakow.pl)
Data:   2019-03-31 20:21

Mam do Państwa ogromną prośbę. Biorę ślub ze swoim narzeczonym, który jest osobą ochrzczoną ale niewierzącą. Zalaży mi na ślubię z Mszą i eucharystią.

Ksiądz w mojej parafi polecił mi napisać pismo do Kurii, aby zgodzili się na ślub z Mszą św. Nie bardzo wiem jak napisać takie pismo i jak uargumentować taką prośbę. Proszę o pomoc, ponieważ zależy mi na pozytywnej odpowiedzi.
Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

 Re: Jak napisać prośbę do kurii?
Autor: Tionne (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-04-02 14:00

Może spytaj księdza, który dał ci ten pomysł. Myslę, że najlepiej pisać tak od serca, i modlic się w tej sprawie.

 Re: Jak napisać prośbę do kurii?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-04-02 15:45

https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TA/TAI/pr_malzenskie_07.html

Anno, znajdziesz tu informacje dotyczące małżeństw mieszanych. Być może taki druk jest odpowiedni w waszej sytuacji, dopytaj kapłana.

http://archwwa.net/wp-content/uploads/2015/06/oświadczenie-przed-ślubem-z-innowiercą.pdf
Nie wiem czy ten druk dotyczy waszej konkretnej sytuacji ale może będzie pewną wskazówką, jak sformułować pismo.

Na podstawie powyższych linków można wnioskować, że chodzi o Twoją jasną deklarację trwania w wierze, a ze strony niewierzącego narzeczonego, że nie będzie czynił przeszkód wobec Ciebie i wychowywania dzieci w wierze katolickiej.

 Re: Jak napisać prośbę do kurii?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-04-02 18:28

Skoro Ci zależy na ślubie podczas Mszy św., powinnaś również wiedzieć, dlaczego Ci zależy. Posłuż się własnymi argumentami, a nie cudzymi. A gdyby okazały się niewystarczające, to po prostu pogódź się z tym faktem. Pamiętaj, że wchodzisz w związek małżeński, w którym wiele spraw będzie się toczyć inaczej niż w małżeństwach osób wierzących. Ślub to tylko początek tej odmienności.
Bądź uczciwa. Nie próbuj korzystać z tego, co tak naprawdę nie jest Twoje (cudze argumenty), żeby osiągnąć zamierzony cel.

 Re: Jak napisać prośbę do kurii?
Autor: Anna (---.telnet.krakow.pl)
Data:   2019-04-05 20:15

Bardzo dziękuję za każdą pomoc. Oczywiście w pierwszej kolejności zapytałam ksiedza, ale nie potrafił mi powiedzięc jak?
Bardziej chodziło mi tutaj o to jak "technicznie" napisać taką prośbę.
Oczywiscie uzusadnie w zgodnie z prawdą i swoim sumieniem.
Pozdrawiam

 Re: Jak napisać prośbę do kurii?
Autor: Alicja (---.play-internet.pl)
Data:   2019-04-11 16:02

Ale przeciez proboszcz w Twoim imieniu powinien zwrocic sie do kurii.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: