logo
Sobota, 26 września 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Co robić, by dostać od Boga szczęście?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-04-06 16:03

Szczęść Boże,

Modlę się o szczęście w sercu, ale nie otrzymuje go od Boga. Nie wiem co robić. Gdybym dostał to szczęście każdego dnia dziękowałbym Bogu i postarał się z całych sił kochać ludzi jak Bóg prosi. Co robić, by dostać od Boga szczęście. Naprawdę zmieniłbym się na lepsze tylko niech Bóg da mi to szczęście w sercu. Co robić?

Z góry dziękuję.

 Re: Co robić, by dostać od Boga szczęście?
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-04-06 18:35

Co ma oznaczać to "szczęście w sercu'? Miłość, zakochanie czy jeszcze coś innego?

"Niech Bóg da mi to szczęście". No cóż, czasem trzeba się trochę bardziej postarać w realu a nie tylko na modlitwie. Bóg niczego nie musi dawać, modlitwy są zawsze wysłuchane, ale czas realizacji może być różny. I z Panem Bogiem się nie handluje - ty mi dasz to to ja na pewno się zmienię. To działanie coś za coś. Jeżeli bardzo się postarasz, popracujesz nad tym szczęściem i nic się nie zmieni, to wtedy oddaj to wszystko w modlitwie Panu Bogu i może zmień się na lepsze już teraz nie czekając, bo to może przynieś właśnie najlepsze efekty.

 Re: Co robić, by dostać od Boga szczęście?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-04-06 18:53

Karolu, stawiasz warunki Panu Bogu? Co rozumiesz przez szczęście, którego oczekujesz? Dlaczego czekasz z nawracaniem?

Co robić? Przyjąć to co już otrzymałeś. A otrzymałeś wiele. To co otrzymałeś, to niepokój w sercu, że nie wszystko w Twoim życiu jest tak jak naucza Bóg. Miłość do ludzi wynika z Przykazania Miłości a nie ze spełniania Twoich oczekiwań względem Pana Boga. Pomódl się o Dary Ducha Świętego.
Na szczęście w sercu pracuj sam starając się być coraz lepszym człowiekiem a zobaczysz jak hojny jest Pan Bóg.
Karolu, staraj się poznać Boga przez czytanie Pisma Świętego, słuchanie dobrych katechez, rozmowę z osobami ugruntowanymi w wierze. Pan Bóg to nie sklep, to nie handel wymienny.

 Re: Co robić, by dostać od Boga szczęście?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-04-06 18:57

Wygląda na to, że stawiasz Bogu warunki. Będę lepszy, zmienię się, ale najpierw, Boże, daj mi szczęście.
Dobrze to nie wygląda. Pan Bóg nie musi się podporządkowywać takiej grze.

Co robić? Zrezygnować z próby szantażowania Boga i zabrać się za poprawę własnego życia.

 Re: Co robić, by dostać od Boga szczęście?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-04-06 19:05

Myślę, że przede wszystkim musisz starać się poznać Boga i nawiązać z Nim osobistą relację. Jak to zrobić praktycznie - nie ma reguły, musisz sam to odkryć. Zrób pierwszy krok, a Bóg będzie Cię prowadzić. Jaki ma być ten pierwszy krok? Spróbuj zrobić coś nadobowiązkowego związanego z Bogiem. Np. poszukaj sobie jakiejś wspólnoty przy kościele albo pojedź na rekolekcje ignacjańskie, czy też może spróbuj dodatkowo chodzić na Mszę Świętą w dni powszednie. Może to być też coś innego - rozejrzyj się wokół, może dostrzeżesz coś, co możesz zrobić jako pierwszy krok w kierunku Boga.

 Re: Co robić, by dostać od Boga szczęście?
Autor: E. (---.centertel.pl)
Data:   2019-04-06 21:22

Karolu, Twój list jest trochę wieloznaczny i nie wiem, czy dobrze Cię rozumiem, ale odczytuję to tak: czujesz się nieszczęśliwy, cierpisz, masz w sobie jakąś pustkę i to odbiera Ci siły do kochania innych. No i w sumie Twoja intuicja jest właściwa: Kościół rzeczywiście uczy, że sami z siebie nie umiemy być święci, jeśli najpierw nie napełni nas łaska Boża. Miłość rodzi się w nas z doświadczenia obfitości miłości Bożej, która nas napełnia. Bez tego rzeczywiście trudno wykrzesać z siebie jakiś heroizm wiary i miłosierdzia.

1) A zatem: najpierw musisz uwierzyć w to, że Bóg Cię kocha nie za Twoje czyny, ale po prostu za to, że jesteś. Miłością darmową i bezwarunkową. Tylko musisz uwierzyć w to naprawdę i otworzyć się na tą miłość. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zacznij od spowiedzi i jak najczęstszej Eucharystii. Nie dlatego, żeby zbierać za to "punkty" u Boga, tylko dlatego, żeby Bóg miał szansę działać w Tobie od środka (trochę jak lekarstwo). I nie przejmuj się, jeśli na poziomie uczuć nic nie "poczujesz". On będzie przy Tobie i będzie działał. Polecam Ewangelię i Listy św. Jana. Tam jest dużo o miłości Bożej do nas. Rozważaj.

2) Następna sprawa: prosisz Boga o poczucie szczęścia, a On ci go nie daje. Może jest jakiś powód? To że czujesz się nieszczęśliwy, to może być sygnał, że jest jakaś sytuacja w Twoim życiu, która jest jakoś "niezdrowa" i Bóg chce, żebyś coś z nią zrobił, a nie usiłował dostosować się do niej. Może coś musisz zmienić. Niekoniecznie chodzi o nawrócenie z grzechu. Jeśli coś Ciebie rani, to też masz prawo z Bożą pomocą szukać dla siebie ratunku, a nie zmuszać się do szczęścia i udawać, że jest OK, skoro nie jest. Powiedz Bogu szczerze w czym problem, albo poproś, by sam Ci ukazał, co tak naprawdę Cię niszczy i zapytaj Go, co możesz z tym zrobić. Może powinieneś również zdobyć się na pokorę i poprosić drugiego człowieka o wsparcie. Bogu nie tylko chodzi o to, byś kochał innych, ale siebie także.

3) Co do kochania innych: jeśli martwisz się, że ich nie kochasz "z całych sił", to znaczy, że mimo wszystko podejmujesz takie próby. A więc podejmuj dalej. Jeśli się nie uda - przepraszaj i naprawiaj krzywdy. I znowu próbuj dalej. Tylko taka mała uwaga: nie zawsze się da lubić innych. Czasem na poziomie uczuć można mieć ich dosyć, ale mimo to pomagać im, modlić się za nich, i nie odpłacać im złem za zło. Uda się. Zobaczysz.

4) Wejdź sobie tutaj:
https://www.langustanapalmie.pl/konferencje2
Polecam: "Rut. Rekolekcje ulepione tęsknotą". Mi dużo pomogły.

Wszystkiego dobrego. Z Bogiem.

 Re: Co robić, by dostać od Boga szczęście?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2019-04-06 22:17

Coś tutaj nawaliło. Co? Kolejność. To nie jest tak, że Bóg ma Ci najpierw dać <tutaj cała lista Twoich oczekiwań>, a w efekcie Ty może zrobisz Mu "łaskę" i będziesz przestrzegał Jego Przykazań, a nawet miłował innych ludzi. Człowiek otrzymuje Boże dary w tym większej obfitości, im bardziej postępuje zgodnie z tym, czego Bóg oczekuje.
No i chyba najważniejsze: Ty zdajesz się wcale nie oczekiwać szczęścia w sercu, jak to określiłeś w temacie. Pragniesz raczej szczęścia widzialnego i namacalnego, tylko nie piszesz o tym wprost. Ciekawe dlaczego?

 Re: Co robić, by dostać od Boga szczęście?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-04-07 17:13

Karolu,

Co robić? Mimo wszystko módl się szczerze dalej, a Bóg zgodnie ze swoją wolą, wysłucha próśb. Bądź cierpliwy.
Św. Monika modliła się i czekała 16 lat na nawrócenie syna Augustyna i Pan spełnił jej prośbę. Nie tylko się nawrócił, ale został księdzem, biskupem oraz Doktorem Kościoła. Cierpliwości :)

 Re: Co robić, by dostać od Boga szczęście?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-04-07 18:36

Dziękuję z całego serca za przypomnienie :)

Pozdrawiam serdecznie.

 Re: Co robić, by dostać od Boga szczęście?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2019-04-07 23:06

"Szczęśliwy mąż,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie siada w kole szyderców,
lecz ma upodobanie w Prawie Pana,
nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.
Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie,
a liście jego nie więdną:
co czyni, pomyślnie wypada"

To Psalm 1 (wersy 1-3). Jak nazwa wskazuje, rozpoczyna Księgę Psalmów. Czyli jak widzisz, trochę się pogubiłeś: owszem, Bóg da Ci szczęście, ale to szczęście będzie wynikać z bycia z Nim,

 Re: Co robić, by dostać od Boga szczęście?
Autor: Zzz (---.cable.dynamic.surfer.at)
Data:   2019-04-13 13:34

Szczęście jako cel jest nie do osiągnięcia. Jest raczej „efektem ubocznym” życia zgodnego z planem Bożym, a wiec wybaczenia innym, służby, unikania grzechu. Módl się o życie w Królestwie Bożym (przyjdź Królewstwo Twoje) tj. według Bożych praw i pełniąc jego wolę, a będziesz szczęśliwy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: