logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przejście z Kościoła katolickiego na protestantyzm
Autor: HM (188.191.200.---)
Data:   2019-04-11 17:51

Witam! Chciałmbym zapytać czy przejście z Kościoła katolickiego do protestanckiego to grzech? Obydwa są chrześcijańskie w końcu. Nie jestem jeszcze pewna czy chce przejść, w moim obecnym jeszcze przez rok miejscu zamieszkania jest tudny dostęp do protestanckich. Ale chciałabym oczywiście przyjmować komunie, być blisko Boga itp. Pytanie czy będąc w Kościele katolickim i mając wole przejścia do protestanckiego, można przystąpić do spowiedzi katolickiej i mieć odpuszczone grzechy normalnie, przyjmować Komunię. Ciagle o tym myśle. Bardzo proszę o odpowiedź.

 Re: Przejście z Kościoła katolickiego na protestantyzm
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-04-12 03:56

Wyobraź sobie, że jakiś mężczyzna zaczyna sobie tak myśleć: "a może by zmienić żonę? moja jest już dla mnie za mało atrakcyjna; może trafi mi się lepsza? w końcu ta obecna jest kobietą i ta druga też nią będzie". Tak się jednak składa, że w chwili obecnej okoliczności zewnętrzne uniemożliwiają mu rozglądanie się za nową. Póki co chętnie więc zjada gotowane przez żonę obiadki i od pożycia intymnego też nie stroni.

Teraz pytania do Ciebie:
Czy te plany odejścia nie naruszyły bardzo poważnie jego jedności z żoną? Czy wobec tego to jego korzystanie z małżeńskich dobrodziejstw jest w porządku? Jak uważasz?

 Re: Przejście z Kościoła katolickiego na protestantyzm
Autor: Monia (---.wist.com.pl)
Data:   2019-04-12 14:58

Porzucenie wiary katolickiej na rzecz herezji, schizmy czy apostazja jest objęte ekskomuniką. Tylko Kościół katolicki ma zachowany pełny depozyt wiary i pełną sukcesję apostolską począwszy od św. Piotra. Cóż takiego pociąga Cię w kościele protestanckim a raczej w którymś z jego 30 tysięcy odłamów? Sakramentów brak, wiary w obcowanie i pomoc świętych brak, wiary w pomoc i pośrednictwo Matki Bożej brak, wiary w miłosierny czyściec brak, nawet za zmarłych rodziców nie będziesz mogła się pomodlić. Po śmierci albo prosto do piekła albo do nieba ale któż jest godny wejść do nieba będąc obciążonym grzechem? Wiary w konieczność dobrych uczynków brak, zgromadzeń zakonnych brak. Biblia tłumaczona i wykładana na milion różnych sposobów, przypisów w Biblii protestanckiej brak, niewygodne księgi pousuwane, teologicznej i dogmatycznej jedności brak. Do tego małżeństwa homoseksualne, kobiety biskupki, komiczne (a raczej demoniczne) Toronto Blessing czy Zbory Boże gdzie nie ma mszy, a jest zebranie jak na auli w szkole. Zadziwia mnie jak osoby zafascynowane protestantyzmem (a czymże się tu fascynować, kółkiem wzajemnej adoracji zamiast adoracji Pana Jezusa?) są w stanie tak po prostu wywalić 1500 lat historii Kościoła, nauczania Ojców Kościoła, Didache, 1500 lat tradycji i jedności teologicznej do kosza i przejść do "kościoła" w którym panuje całkowita anarchia. Ponad 30.000 protestanckich kościołów, zborów i innych odłamów, chyba jest dowodem na jakość tychże "kościołów". I jeszcze raz przypominam, porzucając wiarę katolicką zaciągasz ekskomunikę a dopóki nie powrócisz do pełnej jedności z Kościołem katolickim postawisz siebie na prostej drodze do piekła. Wszak napisane jest: "nie każdy kto mówi Panie, Panie wejdzie do Królestwa Niebieskiego" (Mt 7,21) i "Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" (Mt 7,22) Przechodząc do protestantów rozbijasz jedność Kościoła, coś o co Pan Jezus tak zabiegał i o co tak bardzo się modlił do Ojca.

 Re: Przejście z Kościoła katolickiego na protestantyzm
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-04-13 22:00

Przejście na protestantyzm to nie tylko grzech, ale autoekskomunika.
Do spowiedzi możesz i powinnaś przystąpić i porozmawiac o tym ze spowiednikiem.

Prawdę mówiąc dość dziwna wydaje mi się koncepcja przejścia na protestantyzm z jednoczesną wiarą w sakramenty w KK. Możesz napisać o powodach swojego pomysłu?

 Re: Przejście z Kościoła katolickiego na protestantyzm
Autor: Marysia (---.centertel.pl)
Data:   2019-04-14 22:16

Proszę Cię, nie odchodź od Wiary Katolickiej. Nie wiem z jakiego powodu chcesz to zrobić, ale zapewniam Cię, że to nie jest dobre rozwiązanie. Przeczytaj choćby wizję Cataliny Rivas o Mszy Św., to co dzieje się podczas mszy w Kościele katolickim to są rzeczy wspaniałe, podniosłe (to za małe słowa) - to tylko potwierdza, że nasza wiara jest jedyną prawdziwą religią. Zachęcam Cię też gorąco do częstej adoracji, powiedź podczas niej Jezusowi nawet o tym swoim planie, poproś o pokierowanie, nie działaj sama.

Polecam Ci także film Grzegorza Brauna "Luter i rewolucja protestancka": (klik). Obejrzyj, rozeznaj czy należeć do kościoła założonego przez tę osobę.
Pozdrawiam i życzę Ci spokoju ducha

 Re: Przejście z Kościoła katolickiego na protestantyzm
Autor: Paweł (---.204.5.107.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2021-10-05 17:53

Wiesz co człowieku trzymaj się od tego kółka wzajemnej adoracji z daleka i nie odchodź z Kościoła katolickiego. Ja podjąłem taką decyzję pod przymusem, straciłem pieniądze, czas, dałem się im omamić pięknymi słówkami, straciłem przyjaciół, znajomych, wylądowałem w psychiatryku. Jestem osobą niepełnosprawną.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: