logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy jako grekokatolik mogę tu pisać?
Autor: KacKim (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-04-12 07:37

Slawa Isusu Chrystu!

Jestem grekokatolikiem. Pytanie dotyczy serwisu katolik.pl.
Znalazłem, na tym serwisie, takie zdanie, że treści, nie dotyczące Kościoła katolickiego nie będą publikowane? Dlaczego? Czy, jako grekokatolik mogę pisać, na tym portalu?

Serdecznie proszę o odpowiedź i dziękuję z góry. Pozdrawiam

 Re: Czy jako grekokatolik mogę tu pisać?
Autor: moderator (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2019-04-12 13:06

Na wieki wieków. Amen.

Grekokatolik jest takim samym katolikiem jak rzymski katolik. Ani lepszy, ani gorszy - taki sam.
Może Pan tu pisać. Pytania i 'pytania' na forum pomocy stawiają osoby przeróżnych wyznań jak i niewierzący.

Katolickie Kościoły wschodnie – określenie Kościołów wschodnich, wchodzących w skład Kościoła katolickiego, które pozostają w jedności ze Stolicą Apostolską, uznając władzę i autorytet papieża. Po przyjęciu doktryny katolickiej Kościoły te zachowały liturgię Kościołów wschodnich, z których się wyodrębniły. Składają się one z niezależnych Kościołów, należących do pięciu wielkich tradycji liturgicznych.

To najkrócej. Zachęcam Pana do poczytanie więcej.
moderator

 Re: Czy jako grekokatolik mogę tu pisać?
Autor: Monia (---.wist.com.pl)
Data:   2019-04-12 14:31

Przecież Pan jest katolikiem.

 Re: Czy jako grekokatolik mogę tu pisać?
Autor: Marta (---.d-com.pl)
Data:   2019-04-12 21:57

Jan Paweł II tak ładnie powiedział: grekokatolicy - drugie płuco Kościoła.

 Re: Czy jako grekokatolik mogę tu pisać?
Autor: Mimi3 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-04-14 00:42

Jan Paweł II powiedział to o całym Wschodzie, a nie o grekokatolikach.

LIST APOSTOLSKI
NOVO MILLENNIO INEUNTE
OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
DO BISKUPÓW, DUCHOWIEŃSTWA I WIERNYCH
NA ZAKOŃCZENIE WIELKIEGO JUBILEUSZU ROKU 2000

"W tej perspektywie odnowy rozpoczętej przez Jubileusz patrzę z wielką nadzieją na Kościoły Wschodnie, ufając, że zostanie w pełni przywrócona owa wymiana darów, która wzbogacała Kościół pierwszego tysiąclecia. Pamięć o czasach, gdy Kościół oddychał «dwoma płucami», niech przynagla chrześcijan Wschodu i Zachodu, aby szli razem w jedności wiary, szanując uprawnione odmienności, akceptując się wzajemnie i wspomagając jako członki jedynego Ciała Chrystusa".

https://w2.vatican.va/content/john-paul-ii/pl/apost_letters/2001/documents/hf_jp-ii_apl_20010106_novo-millennio-ineunte.html

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: