logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ojciec znęca się psychicznie nad matką.
Autor: misiak (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-04-13 21:01

Szczesc Boze,
Co zrobic w przypadku, jesli moj ojciec zneca sie psychicznie nad matka, a ta zali mi sie, ze juz ledwo to moze wytrzymac. Probowalem rozmawiac z ojcem, ale on twierdzi, ze to nie problem, mama jest przewrazliwiona, a on ma zawsze racje krytykujac matke. Na zewnatrz sa "dobrym, porzadnym, poboznym" małzenstwem, ale mama mowi, ze to tylko falsz, bo nie moze zaufac swojemu mezowi i musi sie meczyc z takim "tyranem". Gdzie szukac pomocy? Wydaje mi sie, ze nie ma jeszcze powodu, zeby dzwonic na policje, ale wlasnie... moze jakis psycholog? Ale kto ma isc do psychologa? Ojciec, matka czy ja?

 Re: Ojciec znęca się psychicznie nad matką.
Autor: Andrzej (---.toya.net.pl)
Data:   2019-04-22 23:26

Ciężko doradzać w sprawach rodzinnych. Każdy w rodzinie powinien wykonywać swoje obowiązki. Nie można zapominać o pochwaleniu za dobry obiad, podziękowaniu za dobre śniadanie i tak dalej. Jeżeli nie jesteśmy dla siebie życzliwi to pozostają nam akceptowanie siebie i drobne złośliwości na każdym kroku. Zaplanujcie wspólne wakacje, zróbcie wypad weekendowy za miasto na rowerach, odwiedźcie jakieś fajne miejsce w waszym mieście (jeżeli mieszkacie w mieście). To nie rozwiąże problemu, ale od czegoś trzeba zacząć.

 Re: Ojciec znęca się psychicznie nad matką.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2019-04-23 02:41

"Gentleman nie szydzi." O. Paweł Kozacki rozwija problem krytykanctwa w krótkim filmie dostępnym tutaj
https://youtu.be/QNUkiH7Th4Q?t=165
i stwierdza, że antidotum na krytykanctwo jest pokora.

Jak się nauczyć pokory?: (klik).

W filmie krytykanctwo jest nazywane bestią, czy demonem. Krytykant zapewne skrytykuje takie podejście i wyśmieje je, ponieważ nigdy takiego demona na oczy nie widział, natomiast osoba pokorna zrozumie owego demona jako metaforę, albo tak, że krytykanctwo jest podsycane w rzeczywistości duchowej, nad którą zwykły człowiek nie ma kontroli, zatem musi modlić się o pomoc z Nieba, by nie popaść w krytykanctwo lub z niego wyswobodzić.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: