logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Cierpię na nerwicę lękową. Msza bez Komunii.
Autor: Gosia (---.centertel.pl)
Data:   2019-04-17 13:35

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Potrzebuję odpowiedzi na pytanie. Otóż, od kilku lat cierpię na nerwicę lękową, od kiedy cierpię na tą przypadłość mam problem z życiem w kościele. Nerwica przez długi okres czasu nie pozwalała mi uczestniczyć w życiu kościoła. Lęk sprawił ze nie bylam w stanie przystępować do spowiedzi. Jednak raz w roku udawało mi się to dzięki zażywaniu lekarstw psychotropowych. Gdy pozbylam się lęku związanego ze spowiedzią zaczął we mnie narastac lęk aby przyjąć komunię. Chodzi o to że ogromna ilość ludzi w takie dni jak np. Triduum paschalne paraliżuje mnie gdy mam pójść pod ołtarz i przyjąć komunię. Pierwszy atak mialam dwa lata temu w Wielki Piątek, gdy stalam w kolejce do adoracji krzyża, przyspieszone tętno, nie moglam złapać oddechu, drgawki. Od tamtej pory unikam przystępowania do komunii, sypania popiołu, calowania relikwi, adoracji krzyża, po prostu wszystkiego tego gdzie trzeba podejść do ołtarza. Jestem po spowiedzi, przez kilka dni powszednich chodzilam do komunii (mala ilosc ludzi w kościele) jednak gdy bylam przedwczoraj po prostu zostalam w ławce nie bylam w stanie pójść.
Proszę o odpowiedź czy taka msza na ktorej będę uczestniczyła ale nie pójdę do komunii ma sens? Czy samo czyste serce wystarczy aby dobrze przeżyć święta wielkanocne? Czy jeśli nie pójdę w święta do komunii to mając dalej czyste serce będę mogla w dzien powszedni w okresie wielkanocnym? Proszę o odpowiedź i wyrozumiałość.

 Tematy Autor  Data
 Cierpię na nerwicę lękową. Msza bez Komunii. nowy Gosia 
  Re: Cierpię na nerwicę lękową. Msza bez Komunii. nowy Mateusz 
  Re: Cierpię na nerwicę lękową. Msza bez Komunii. nowy Marek 
  Re: Cierpię na nerwicę lękową. Msza bez Komunii. nowy G_JP 
  Re: Cierpię na nerwicę lękową. Msza bez Komunii. nowy Gosia 
  Re: Cierpię na nerwicę lękową. Msza bez Komunii. nowy Jolanta 
  Re: Cierpię na nerwicę lękową. Msza bez Komunii. nowy Estera 
  Re: Cierpię na nerwicę lękową. Msza bez Komunii. nowy Ewa 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: