logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak nie wstydzić się przyjąć Komunie św?
Autor: Moniaczka (14 l.) (---.96.244.55.tvksmp.pl)
Data:   2019-05-16 19:21

W niedziele ide na komunie do kuzynki razem z moją ateistyczna rodzina. Jako jedyna chodze co niedziele do kościoła i mogę przyjąć Jezusa. Wiem, ze jeśli pojde do komunii podczas tej kumuni to rodzina będzie na mnie dziwnie patrzeć. Wiem, ze nie mogę dopuścić do tego, by do niej nie isc, ale chciałabym prosić o rady, jak się nie bać do niej przystąpić. Dodam ze mam 14 lat, ale wiara to mój słaby punkt i niestety wstydzę się jej wyznawać.

 Re: Jak nie wstydzić się przyjąć Komunie św?
Autor: Marek (---.global.tygrys.net)
Data:   2019-05-17 13:41

Moniko, dlaczego przyjmujesz postawę defensywną?
To oni powinni się wstydzić, że idą do kościoła i nie przystępują do Komunii Świętej.

 Re: Jak nie wstydzić się przyjąć Komunie św?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-05-17 20:07

Moniaczko, cieszę się bardzo, że mimo młodego wieku i ateistycznej rodziny potrafisz być wierząca. To bardzo cenne, to wielka Boża łaska. Nie wygląda, że to Twój słaby punkt. Człowiek ma potrzebę akceptacji, trudno jest być tak innym od bliskich. Ale nie daj się i nie przejmuj się spojrzeniami - zresztą, może to tylko Twoje wyobrażenie. Chyba wiedzą, że chodzisz do kościoła, więc co się mają dziwić. Rób swoje, jednocześnie nie myśląc o nich źle. Raczej się pomódl, by też Boga poznali.

 Re: Jak nie wstydzić się przyjąć Komunie św?
Autor: Anita (---.centertel.pl)
Data:   2019-05-17 21:43

Może pomodl się o dar męstwa do Ducha Świętego? Nie jesteś jedyną, która ma trudności z publicznym przyznawaniem się do Jezusa. Nawet św Piotr miał z tym problem ;-) Z drugiej strony to tylko Twoja rodzina, nawet jak spojrzą krzywo to trudno, przejdzie im. A może dla kogoś będzie to impuls do zastanowienia się nad sobą?

 Re: Jak nie wstydzić się przyjąć Komunie św?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-05-17 22:13

Myślę, że Twoje poczucie wstydu i lęku wynika z niezaspokojonej potrzeby akceptacji. A jest rzeczą całkiem normalną, że taką potrzebę odczuwasz. Na tym polu zawalili rodzice, a nie Ty.

Co możesz zrobić, żeby nie odczuwać lęku przed pójściem do Komunii? Obawiam się, że w tym momencie niewiele. Uczucia to uczucia. Próby siłowego tłumienia ich nie kończą się dobrze. We własne uczucia należy się wsłuchać, ale nie zawsze trzeba za nimi podążać.

Trzymaj się więc swojego planu. Pomimo lęku, przystąp do Komunii. Możliwe, że przekonasz się, że to dziwne patrzenie rodziny jest jednak do zniesienia ;) Albo może nawet dojedziesz do wniosku, że nic takiego nie miało miejsca, że to były tylko Twoja wyobrażenia napędzane lękiem. I być może kolejnym razem w podobnej sytuacji Twój lęk będzie już mniejszy, albo wręcz całkowicie ustąpi.

 Re: Jak nie wstydzić się przyjąć Komunie św?
Autor: Marzena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-05-18 01:52

To oni powinni się wstydzić. Przystępując do komunii ofiarujesz piękny prezent i przykład swojej kuzynce. Męstwo do wyznawania wiary przyjdzie z czasem. Wielką łaskę otrzymałaś, że masz wiarę.

 Re: Jak nie wstydzić się przyjąć Komunie św?
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-05-18 17:02

Inne osoby są równie zajęte sobą, swoimi problemami i emocjami jak Ty sama - swoimi. Będą bardziej się martwić czy nie poszło im oczko w rajstopie, czy gościom będzie smakował obiad, czy uda im się zrobić kilka fajnych zdjęć, czy dziecko nie pobrudzi sukienki/garnituru. Oczywiście jeszcze niektórzy będą przeżywać, że ich dziecko czy chrześniak pierwszy raz przyjmie Komunię Świętą, innych może najdzie refleksja że warto zrobić porządki w życiu i zbliżyć się do Boga.
Tak więc podsumowując - nie jesteś pępkiem świata, wbrew pozorom inni ludzie nie poświęcają nam zbyt dużo uwagi i swojego "myśleniowego" czasu, zajęci są w swojej głowie najróżniejszymi swoimi sprawami. Nawet jeśli zajmą się Tobą, to przez chwilę. Niech się patrzą, daj dobry przykład.

 Re: Jak nie wstydzić się przyjąć Komunie św?
Autor: Moniaczka (---.96.244.55.tvksmp.pl)
Data:   2019-05-18 20:24

Bardzo dziękuje wszystkim, którzy zechcieli mi pomoc. Wasze rady mnie bardzo podniosły i jestem bardzo wdzięczna, bo będę mieć dzięki temu więcej siły i wiary ❤

 Re: Jak nie wstydzić się przyjąć Komunie św?
Autor: EmGie (---.147.36.244.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-05-19 12:58

Pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy to to, że Pan uczynił Cię takim małym ale ważnym światełkiem dla Twojej rodziny. Byś swoją postawą, swoim głodem Pana Boga, posilania się Życiem - naszym Panem, mogła świecić w Twojej rodzinie.
Bardziej nasza postawa niż nasze słowa daje do myślenia.
Niech dzięki twojemu małemu światełku Prawdziwa Światłość zapanuje w Twojej rodzinie.

 Re: Jak nie wstydzić się przyjąć Komunie św?
Autor: A2 (---.dynamic-zab-04.vectranet.pl)
Data:   2019-05-19 18:28

Przyjmij Komunię. I nie czuj się ani lepsza, ani gorsza niż inni.

 Re: Jak nie wstydzić się przyjąć Komunie św?
Autor: Moniaczka (---.96.244.55.tvksmp.pl)
Data:   2019-05-20 04:49

Udało się i dziękuje za wszystkie dobre słowa. Naprawdę mi pomogliście 💗

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: