logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wyjście z Mszy w trakcie jej trwania
Autor: x (---.centertel.pl)
Data:   2019-05-27 20:43

Chcę wziąć udział w dzień powszedni w Mszy, w trakcie której nie będę miała możliwości pójścia do spowiedzi. W związku z tym chcę pójść do spowiedzi w innym kościele w trakcie innej Mszy - to jedyna możliwość, nie dam rady iść do spowiedzi poza Mszą. Żeby zdążyć na Mszę, na której chcę być i przyjąć Komunię, muszę wcześniej wyjść z tej pierwszej Mszy, w jej trakcie, jeszcze przed Komunią. Na tej drugiej Mszy byłabym od początku do końca, jeśli oczywiście udałoby mi się na nią zdążyć. Czy tak można?

 Re: Wyjście z Mszy w trakcie jej trwania
Autor: Karolina (---.tktelekom.pl)
Data:   2019-05-28 07:26

Witaj,

Możesz przyjąć Komunię w kościele, w którym się wyspowiadasz. Żeby przyjąć Ciało Chrystusa nie trzeba uczestniczyć w całej Mszy, jeśli fizycznie jesteś obecna od początku. Wiadomo, lepiej nie przegapić nic z tej Ofiary, ale nie jest to wymóg (zwłaszcza jeśli chodzi o dzień powszedni). Wyspowiadaj się podczas Mszy i przyjmij Komunię.

Pozdrawiam

 Re: Wyjście z Mszy w trakcie jej trwania
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-05-28 12:16

Czytam to chyba ze trzeci raz żeby zrozumieć. Jeśli dobrze rozumiem, to chcesz wyspowiadać się podczas Mszy, ale jednocześnie nie uczestniczyć w niej, tylko wyjść. I pójść na inna Mszę.
Zobacz tutaj, jest podobne pytanie: (klik).
Tutaj też informacja: (klik).

 Re: Wyjście z Mszy w trakcie jej trwania
Autor: x (---.centertel.pl)
Data:   2019-05-28 16:25

Tak MM, właśnie tak jest. Dziękuję.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: