logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie wiem czy Bóg tego chce. Ale ja tego chcę.
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-05-29 14:57

Szczęść Boże,

Od dziecka marzę aby być prezbiterem diecezjalnym. Ale wszyscy mi mówią, że nadaję się do małżeństwa i żebym został tancerzem. Tylko, że nie czuję takiej potrzeby by mieć dziewczynę później narzeczoną a później żonę. Uwielbiam tańczyć, ale nie czuję potrzeby aby być tancerzem. Choć nie jestem pewny czy Bóg mi pomoże. Nie wiem czy On tego chce. Ale ja tego chcę. Mam ochotę już teraz pójść do seminarium. Choć jestem w technikum. Powiedzcie co robić? Czy to jest wola Boga w moim sercu czy to tylko moja zachcianka? Jestem w tym wszystkim sam. Nikt nie rozumie co jest w moim sercu. Każdy patrzy na to, że jestem opalony, bo jestem Hindusem, który urodził się w Polsce i myślą że się zmarnuję. Ale ja na modlitwie coś mnie tchnęło i wtedy poczułem że pragnę być księdzem, to poczułem gdy byłem małym dzieckiem najpierw maksymalnie zakochałem się w Bogu a po 2 latach od tej modlitwy zrozumiałem że chcę być księdzem, teraz coraz bardziej myślę o kapłaństwie a coraz mniej pragnę mieć dziewczynę. Co robić?

 Re: Nie wiem czy Bóg tego chce. Ale ja tego chcę.
Autor: Estera (---.147.40.188.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-05-29 15:45

Bóg chce, żebyś był szczęśliwy. On Ci nie narzuca drogo życiowej.
Poza tym seminarium to nie wyrok. Razem z przełożonymi masz 6 lat rozeznawania na potwierdzenie powołania duchownego albo zmianę zdania.

 Re: Nie wiem czy Bóg tego chce. Ale ja tego chcę.
Autor: Moniaczka (---.96.244.55.tvksmp.pl)
Data:   2019-05-29 16:11

Przede wszystkim módl się, by Bóg pokazał ci drogę twojego życiowego powołania. Nie oglądaj się ma innych, to twoje życia. A skoro serce ci tak podpowiada i to od najmłodszych lat, to zostań ksiedzem. Zawsze to kilka lat seminarium, wiec jeszcze masz czas by ostatecznie podjąć decyzje. Big ciebie potrzebuje i możliwe, ze właśnie przez te odczucia chce ci pokazać, ze pragnie ciebie jako księdza.

 Re: Nie wiem czy Bóg tego chce. Ale ja tego chcę.
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-05-29 19:18

Czy to jest wola Boga w twoim sercu? Czy On tego chce? Myślę, że na takie pytanie nikt nie będzie ci w stanie odpowiedzieć tutaj na forum. O to musisz pytać Boga. W swoim sercu. Tylko tam możesz usłyszeć tą odpowiedź. Jego odpowiedź. Bożą. Właśnie tam, w swoim sercu. W tej małej izdebce. Możesz też poprosić o rozmowę księdza. Żeby pomógł ci rozeznać Bożą wolę wobec ciebie. Czy to rzeczywiście jest kapłaństwo. Ksiądz ci może w tym pomóc, rozmowa czy może raczej rozmowy z nim. Ale i tak decyzję możesz podjąć tylko ty. W swoim sercu. Odpowiedź możesz usłyszeć tylko tam. W sercu.

Napisałeś, że jesteś w tym wszystkim sam. Że nikt nie rozumie co jest w twoim sercu. A ja ci napiszę, że jest taki Ktoś. Nie jesteś w tym sam. Jest Ktoś, kto bardzo dobrze rozumie wszystko to, co jest w twoim sercu. Bardzo dobrze. Jak nikt inny. Jeśli myślisz o kapłaństwie, to chyba powinieneś o tym wiedzieć. Tym Kimś jest oczywiście Bóg. Ludzie wokół ciebie być może nie rozumieją, ale On rozumie. Bardzo dobrze rozumie. Dlatego przede wszystkim Jego powinieneś pytać. Wsłuchiwać się w Jego głos w twoim sercu. Tylko tam możesz usłyszeć odpowiedź.

Napisałeś, że nie jesteś pewien czy Bóg ci pomoże. Jeśli to jest Jego wolą, żebyś został księdzem, to na pewno ci w tym pomoże. Wciąż będzie ponawiał swoje zaproszenie do pójścia tą drogą. Będziesz coraz mocniej słyszał Jego głos. Jego delikatne - "Pójdź za Mną".

 Re: Nie wiem czy Bóg tego chce. Ale ja tego chcę.
Autor: Karolina (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-05-30 02:39

Kiedyś od pewnego Brata właśnie usłyszałam, że powołanie/ Bożą wolę wobec nas można rozpoznać po tym, że
1) przez dłuższy czas się tego pragnie, że nie jest to tak zwany 'słomiany zapał’ a nieprzerwane pragnienie trwające przez dłuższy czas, no i oczywiście
2) nie może to być nic sprzecznego z Bogiem i jego nauczaniem, jeśli tak jest w Twoim przypadku - to może to być Twoje powołanie.
Jak to mówią, nikt za Ciebie życia nie przeżyje, więc nie patrz na innych, jeśli Ty tego chcesz i czujesz, że Pan również, to śmiało. On ci dopomoże i doda wszelkiej siły :)

 Re: Nie wiem czy Bóg tego chce. Ale ja tego chcę.
Autor: Marek (---.global.tygrys.net)
Data:   2019-05-30 10:05

Dwie sprawy:
- po pierwsze, nie patrz na to, co Ci mówią inni
- po drugie, patrz na to, co Ci mowi Bóg. Upewnij się, że On tego chce - inaczej Twój prezbiterat nie będzie miał sensu. Przyznam, że tytuł, jaki nadałeś zapytaniu nieco mnie zaniepokoił.

 Re: Nie wiem czy Bóg tego chce. Ale ja tego chcę.
Autor: Kinga (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2019-05-30 16:22

Drogi Karolu,
sw Pawel z Tarsu uznaje, ze do malzenstwa istnieje jeden rozsadny powod, ktory Ciebie nie dotyczy (skoro piszesz, ze nie masz pragnienia bycia w zwiazku).

"Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja. Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie! Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąć."
1 Kor 7, 8-9

"Jeśli nie jesteś żonaty, nie żeń się. 28 Jeśli się jednak ożenisz, nie grzeszysz.
1 Kor 7, 27b-28

Niektorzy beda Cie przekonywac do malzenstwa, ale lepiej posluchac co Biblia ma Ci do powiedzenia niz ludzie.
Radzilabym Ci zostac prezbiterenm zakonnym a nie tylko ksiedzem, bo wg mnie bycie prezbiteremw zakonie jest doskonalsze niz ksiedzem diecezjalnym, ale najwazniejsze co Bog od Ciebie chce. Tak jak juz Ci pisali - zanim zostaniesz wyswiecony minie kilka lat, wiec moim zdaniem warto sprobowac, isc i przekonac sie.

https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pius_xii/encykliki/sacra_virginitas_25031954.html warto pozostac w stanie bezzennym.
Lepiej zachowaj swoje pragnienie na razie w tajemnicy bo niektorzy na sile beda probowali znalezc Ci dziewczyne.
Pozdrawiam

 Re: Nie wiem czy Bóg tego chce. Ale ja tego chcę.
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2019-05-30 21:59

Wstąp do seminarium. Jeśli nie opuścisz go sam po roku, albo dwóch latach, ale ukończysz to znaczy, że prawdopodobnie nadajesz się na kapłana.

 Re: Nie wiem czy Bóg tego chce. Ale ja tego chcę.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-06-03 09:54

Kingo,
do zawarcia małżeństwa jest jeden główny powód: Bóg tak nas stworzył. Wyjątkiem jest celibat, a nie małżeństwo.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: