logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zdrada. Szukam modlitwy o miłość męża.
Autor: Rozalka (---.147.109.35.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-05-29 20:00

Witam,

Szukam modlitwy o miłość męża, o uratowanie małżeństwa. Czy msza o uzdrowienie jest tu dobrym pomysłem? Czy podczas takiej mszy trzeba pójść do spowiedzi, żeby to wszystko miało sens?

Popełniłam duży błąd... Skrzywdziłam męża, czego bardzo żałuję. Mamy dwoje dzieci i jestem gotowa zrobić wszystko,żeby nasz związek uratować.

Będę wdzięczna za odpowiedzi i tym samym pomóc.

 Re: Zdrada. Szukam modlitwy o miłość męża.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-05-29 23:09

Skoro się skrzywdziło, to po pierwsze szkodę trzeba wynagrodzić. Sama modlitwa nie pomoże. Pewnie też trzeba nad sobą popracować, żeby znowu tak wielkich błędów nie popełniać. Poprosiłaś męża o wybaczenie? Do spowiedzi to zawsze warto iść. Czy z tej krzywdy się wyspowiadałaś?

 Re: Zdrada. Szukam modlitwy o miłość męża.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-05-29 23:36

"Czy podczas takiej mszy trzeba pójść do spowiedzi, żeby to wszystko miało sens?"

Rozalko, spowiedź to podstawa w drodze nawracania. Nie podczas mszy, tylko wcześniej, byś mogła w pełni we Mszy świętej uczestniczyć. Masz świadomość zła, które uczyniłaś wobec męża. Grzechem ranisz też Chrystusa. Chrystus jest miłosierny, wybacza człowiekowi każdą nieprawość, jeżeli wykazujemy szczery żal. Miłosierdzie Boże uczyni Twoje serce czystym i da pokój sumienia. Nie wątp w odpuszczenie grzechów. Zostaną jednak blizny po grzechu cudzołóstwa i będą szarpały sumieniem szczególnie mocno wtedy, gdy mąż nie okaże gotowości do wybaczenia. Ma do tego prawo, pewnie będzie potrzebował czasu. Wiele będzie zależało od jego kondycji duchowej, siły wiary w Jezusa Miłosiernego.

Pytasz o modlitwę o miłość męża, o uratowanie małżeństwa. To może być każda modlitwa słowem i sercem, w której z ufnością zwracasz się do Boga w intencjach. Eucharystia przeżyta w łasce uświęcającej, w pełni, z przyjęciem Ciała Chrystusa, jest modlitwą najgłębszą. Nie oczekuj jednak, że za wypowiedzianą modlitwą i czy udziałem we Mszy świętej stanie się od razu cud uzdrowienia waszego małżeństwa, nie traktuj modlitwy jak magii. Tak może się stać, Pan Bóg ma swoje środki i swój czas, którymi posługuje się by uzdrawiać. Ale może być też tak, że ten czas nie będzie szybki. Może będzie potrzebna terapia rodzinna, może jakiś rodzaj Twojej pokuty, pewnie dużo rozmów między wami, Twojej prośby wobec męża o wybaczenie. Wsłuchuj się w podpowiedzi Ducha Świętego, bądź wyrozumiała wobec męża, jego bólu, potrzebnego mu czasu.
Może udałoby się wam wspólnie pomodlić Słowem Bożym np. 1 Listem św. Jana, 13 rozdziałem 1 Listu do Koryntian, Ewangelię św. Jana 8 o kobiecie cudzołożnej.

Do grzechu doprowadza nas ludzka słabość. W wierze ufamy, że Bóg pomoże nam podnieść się z każdego upadku. Wskazane przykładowo Słowo Boże może wam pomóc odbudować miłość. Ufając i zawierzając Bogu, włóż własny trud w proces tej odbudowy.

 Re: Zdrada. Szukam modlitwy o miłość męża.
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-05-30 07:42

Współczuję poczucia ciężaru winy. Przez tego typu sytuacje i pojednania w rodzinie ciężko się przechodzi bez obecności Boga w życiu, nawet nie wiem czy jest to możliwe. Więc tak, dobrze by było zacząć od rachunku sumienia i spowiedzi. Modlić się też warto, mszę też można zamówić.
Trudno coś doradzić nie znając Waszej sytuacji. Zajrzy lepiej od razu na forum sychara, tam znajdziesz więcej.
To jest droga dla dwojga, dlatego, że nie zdarzyła się bez przyczyny wynikającej z problemów w małżeństwie. Stąd też oboje małżonków powinno nawrócić się, być blisko Boga, zauważyć swoje błędy, pracować nad nimi. No i wybaczyć, drugiej stronie i sobie (a to bywa najtrudniejsze).

 Re: Zdrada. Szukam modlitwy o miłość męża.
Autor: B. (---.191.99.159.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2019-06-09 13:27

Rozalko,
Twoje myśli biegną w dobrym kierunku.
Napisałaś ‘bardzo żałuję’. Żal za grzechy to jeden z warunków sakramentu pojednania. Idź jak najszybciej do spowiedzi, aby uzyskać odpuszczenie grzechów.

widać, że masz w sobie postanowienie poprawy, to drugi warunek sakramentu pojedniania, a Ty go spełniasz.

I trzecia rzecz. Rozumiem, że Wasze małżeństwo jest sakramentalne, że macie ślub kościelny. Przypomnij sobie treść przysięgi małżeńskiej. Napisałaś „jestem gotowa zrobić wszystko, żeby nasz związek uratować” - jest to zgodne z przysięgą małżeńską („aż do śmierci”).

Pytasz „Czy msza o uzdrowienie jest tu dobrym pomysłem?”
Owszem, ale przede wszystkim wprowadzenie Twojej Rodziny na drogę codziennego życia z Bogiem. Przede wszystkim modlitwa poranna i wieczorna (minimum to „Ojcze nasz”). Coniedzielna Msza Święta, częsta spowiedź (najlepiej co miesiąc, pomagają w tym np. „pierwsze piątki miesiąca”). Chodzi o to, abyś podczas każdej niedzielnej Mszy Św. mogła przystępować do Komunii Św.
„(53) Rzekł do nich Jezus: (…) Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie” J 6,53

Przylgnięcie do Boga i do Jego Przykazań, wierność Bogu i Jego Prawu sprawiają, że mężowie i żony znają Dekalog (w tym „nie cudzołóż”, „nie pożądaj żony bliźniego twego”). Małżeństwo, które opiera się na Bogu to małżeństwo zbudowane na Skale. Bez tej Skały, Fundamentu, każdy dom runie.
Ty pragniesz już budować na Skale, to bardzo dobrze. Pytanie tylko „jak”.
Rozalko, bardzo prosto. Powtórzę, codzienna choćby krótka modlitwa poranna i wieczorna (ale z sercem zwróconym ku Jezusowi), coniedzielna Msza Św. z Komunią Św., częsta spowiedź. Ponadto np. pielgrzymki (piesze, autokarowe), prasa katolicka w domu (np. https://milujciesie.org.pl/).
Bardzo dobrze jest oceniana wspólna modlitwa wieczorna męża i żony, choćby 3 minuty, gdzie po „Ojcze nasz” żona prosi Boga za męża, a mąż za żonę.
Zorientuj się co do możliwości rekolekcji „Dialogi małżeńskie”. Mają dobrą opinię.
http://www.spotkaniamalzenskie.pl/

Twój mąż widząc Twoją przemianę na dobre powinien odzyskać nadzieję.
Myślę, że będzie dobrze :)
Serdecznie pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: