logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak spełnić obietnicę?
Autor: Paulina (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-05-31 18:01

Szczęść Boże. Niektóre modlitwy zawierają w sobie obietnicę, ze jeśli zostaną wysłuchane to modlący się postara się żeby wszyscy poznali potęgę wstawiennictwa osoby, do której się modlili, bądź tej modlitwy. Kiedyś tez odmówialam taką modlitwę i teraz nie wiem jak spełnić tę obietnicę. Polecić tej modlitwy nie mam za bardzo komu, zwłaszcza, ze nie jestem pewna czy była skuteczna, zastanawiałam się tez, czy nie udostępnić jej może na Facebooku albo jakims podobnym portalu, ale ludzie rzadko udostępniają takie rzeczy i tez myśle, ze wiekszosc osob po prostu to przewinie i nie zwróci na to uwagi. I tutaj chciałabym się zapytać, co zrobilibyście na moim miejscu? Może jednak warto udostepnic gdzies te modlitwę? Czy ewentualne niedotrzymanie tej obietnicy będzie poważną sprawą? Proszę o odpowiedzi.

 Re: Jak spełnić obietnicę?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2019-05-31 22:45

Po pierwsze: które to modlitwy? Po drugie: myślisz, że święci, bo to za ich wstawiennictwem się modlimy, zabiegają o to, aby być jakimiś "gwiazdami" w Niebie?

 Re: Jak spełnić obietnicę?
Autor: Paulina (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-06-01 10:25

Np. do św. Rity :) nie żeby być "gwiazdami" jak to ująłeś, tylko żeby mogli ludziom wypraszać łaski. A jak maja to zrobić skoro ludzie się do nich nie modlą?

 Re: Jak spełnić obietnicę?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-06-01 13:26

Co bym zrobiła na Twoim miejscu? Serio, chcesz wiedzieć? Szczerze: nie podejmowałabym modlitwy obwarowanej podobnymi warunkami. Kojarzy mi się to z beznadziejnymi łańcuszkami, zaśmiecającymi kościoły kartkami "odmów modlitwę i przepisz ją dla innych 17 razy".
To raz.
A dwa, generalnie: jeśli coś chcę podjąć i wiem, że nie mam jak na poważnie wypełnić idących za tym zobowiązań, to... nie podejmuję, żeby potem nie mówić: nie mam jak, nie wiem jak. Nie obiecuję rzeczy, co do których nie mam jasności sumienia, że je wypełnię.

 Re: Jak spełnić obietnicę?
Autor: ja (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-06-01 18:21

Wrzuciłabym na FB, mnóstwo ludzi tam siedzi :) Widziałam jak pewien ksiądz upowszechnił modlitwę do św. Rity na FB, skopiowałam i teraz się nią modlę

 Re: Jak spełnić obietnicę?
Autor: Paulina (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-06-01 18:53

Dziękuję za odpowiedzi :)

 Re: Jak spełnić obietnicę?
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-06-02 11:22

"A jak maja to zrobić skoro ludzie się do nich nie modlą?"

I dobrze, że się do nich nie modlą. Bo modlimy się do Boga, za wstawiennictwem świętych.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: