logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego ona mnie zostawiła?
Autor: Wojciech (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-06-02 18:49

Chciałbym prosić o pomoc, a może raczej o szczerą opinie, która podbudowałaby mnie w dalszym życiu i wniosła nieco spokoju. Opiszę swoją sytuację. We wrześniu tamtego roku bardzo doskwierała mi samotność, pamiętam jak z początkiem października w kościele poprosiłem Pana Boga o to, żebym po prostu znalazł dziewczynę z którą będę szczęśliwy a ja w zamian za to będę odmawiał różaniec oraz do końca roku pójdę do spowiedzi, ale takiej w której wyznam też grzechy które zatajałem. Nie jest pewny teraz czy powinno się zawierać z Panem Bogiem takie "umowy" ale tak czy inaczej prośba została wysłuchana i miesiąc później, listopadzie byłem już zakochany i nie byłem już sam. Druga część umowy też została wypełniona, co prawda zwlekałem prawie do końca grudnia ale ją spełniłem. Wszystko było super ale do pewnego czasu, w lutym zaczynało się coś psuć, a pod koniec marca ona mnie zostawiła. I nie potrafię tego sobie wytłumaczyć. Wierzę że to Bóg sprawił że ją poznałem, wszystko na to wskazuje. Ale nie rozumiem dlaczego skoro dał mi to szczęście o którym marzyłem, za jakiś czas pozwolił żebym to stracił. Dodam że kiedy zaczynało być coś nie tak, również się modliłem o to, żebym jej nie stracił. I dlaczego tak się stało? Czy to był jakiś plan? Dodam, że mimo iż się wyspowiadałem to potem wróciłem do tych samych grzechów ale wtedy już bez zwlekania chodziłem do spowiedzi gdy je popełniałem, i co o tym myślicie?

Teraz druga sprawa. Jakiś czas temu zacząłem odmawiać nowennę pompejańską w intencji znalezienia prawdziwej miłości. Odmówiłem już 3/5 tej nowenny i poznałem dziewczynę, widzę że jej na mnie zależy, ale tak dużo wskazuje na to że to nie jest dziewczyna dla mnie i nie jestem pewny czy byłbym z nią szczęśliwy. Ale wydaje mi się że to znów Boża wola, albo w tym przypadku bardziej Maryi. No ale jak zestawie to z tym o czym pisałem zdanie wyżej nie wiem co myśleć, proszę o pomoc.

 Re: Dlaczego ona mnie zostawiła?
Autor: Benia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-06-09 15:33

Daj sobie spokój z tą, która cię zostawiła. To normalne, że jak coś nam w drugim człowieku nie pasuje to lepiej się rozstać, kiedy jeszcze nie było ślubu. Daj szansę dziewczynie, którą teraz poznałeś. Być może będzie ta jedyna?

 Re: Dlaczego ona mnie zostawiła?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-06-09 18:40

Wojciechu, masz rację, z Panem Bogiem nie zawiera się transakcji wiązanych, tylko oddaje się Mu z ufnością. Ale jak widać na Twoim przykładzie, Pan Bóg niekiedy pozwala na taką zuchwałość żeby wyciągnąć z niej dobro. Nie płacz nad rozstaniem z dziewczyną, być może był to tylko środek do Twojego nawracania. Raduj się i dziękuj Bogu za pojednanie z miłosiernym Chrystusem przez spowiedź, rozwijaj się w wierze, kochaj Boga nie za to co otrzymujesz, On zawsze czuwa nad Tobą.

"Dodam, że mimo iż się wyspowiadałem to potem wróciłem do tych samych grzechów..., i co o tym myślicie?" Myślę, że wielu z nas powraca do konfesjonału z tymi samymi grzechami.
" ale wtedy już bez zwlekania chodziłem do spowiedzi gdy je popełniałem" - to jest istotą walki z grzechem, ufność w Boże miłosierdzie i miłość i jak najgorętsza walka ze słabościami, które prowadzą do grzechu, opieranie się na Bożej mocy.

"1 Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. 2 Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. 3 Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. 4 Wytrwajcie we Mnie, a Ja będę trwał w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie - jeśli nie trwa w winnym krzewie - tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. 5 Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić." J 15

Wojciechu, myślę że dobrze by było żebyś spojrzał na modlitwę nie jak na koncert życzeń, nie jak na magiczne spełnianie oczekiwań, ale uczynił z modlitwy jak najbardziej osobiste spotkanie z Bogiem. Proś w intencjach o wypełnienie woli Bożej w Twoim życiu, nie będziesz przeżywał rozczarowań. Rozważ Psalm 139.

Poznając dziewczynę, na poczatku jesteście dla siebie tajemnicą, często działa fascynacja. Z upływem czasu poznajecie się coraz bardziej, mogą ujawniać się cechy czy okoliczności, które wam nie odpowiadają, oddalają od siebie, nie jesteście w stanie ich zaakceptować i dochodzi do rozstania. Każdy taki związek wymaga pracy nad sobą i wzajemnej akceptacji.

 Re: Dlaczego ona mnie zostawiła?
Autor: Lula (82.177.5.---)
Data:   2019-06-13 13:58

Wojciechu, Bóg stawia nam na drodze osoby, z którymi potencjalnie możemy być szczęśliwi, ale dalszy rozwój relacji zależy od nas i naszych dalszych modlitw. Sama odmawiam kolejną Nowennę Pompejańską i mając kontakt z gronem ją odmawiających widzę nieraz, że ludzie siadają i czekają na zmianę, jak gdyby Pan był kelnerem. Moja trudna relacja z człowiekiem zniszczonym przez życie, którego poznałam z pewnością dzięki wstawiennictwu Maryi, pokazuje mi, że modlitwa połączona z działaniem przynosi najlepsze owoce. Teraz jestem na etapie przeogromnych wątpliwości i nieobce są mi Twoje rozterki, nieraz myślę nawet, że celowo spotkałam kogoś kto, pomimo swych ciężkich doświadczeń i wad, posiada tak naprawdę wszystkie inne cechy, jakich szukam i wbrew pozorom jest wymarzony, to i tak z nim nie będę, bo został zesłany "jedynie" jako lekcja miłości. Może i tak jest w Twoim przypadku? Kiedyś doszukiwałam się planów, znaków i logicznych zależności. Co ciekawe, takowe pojawiały się na każdym kroku, ale gdy zaczęło być ich podejrzanie za dużo, stwierdziłam, że w obcowaniu z Bogiem wykraczającym poza ludzką logikę, takie podejście raczej nie ma sensu, możemy tylko wpaść w szpony złego ducha. Czy relacje z tymi dziewczynami zbliżyły Cię do Jezusa? Czy w swoim środowisku czynisz więcej dobra?
Co do "umów", tu bym uważała - tym bardziej, że jeszcze zrobiłeś z podpunktami (częściami).

 Re: Dlaczego ona mnie zostawiła?
Autor: Wojciech (---.centertel.pl)
Data:   2019-06-14 15:08

@Lula A dlaczego Pani uważałaby z "umowami"?

 Re: Dlaczego ona mnie zostawiła?
Autor: Lula (82.177.5.---)
Data:   2019-06-17 12:00

Moim zdaniem to taki handel z Panem Bogiem, a nie o to chodzi.
Z zewnątrz to wygląda tak, że za dużo Pan analizuje - znam to, bo też tak robiłam i nadal mi się zdarza.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: