logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Skąd wstawka z krwawymi łzami MB?
Autor: Monia (---.wist.com.pl)
Data:   2019-06-11 19:11

Mam pytanie, kupiłam niedawno koronkę do (krwawych) łez Matki Bożej i tutaj pytanie odnośnie modlitwy do niej załączonej: większość stron zagranicznych, w tym brazylijska strona poświęcona Matce Bożej od Łez skąd ten różaniec się wywodzi podaje tekst modlitwy odnoszący się wyłącznie do łez Maryi bez tego dodatku "krwawych" w tekście. Tak też moja babcia ją odmawiała, po prostu do łez Maryi.

1. Skąd w uwspółcześnionej polskiej wersji wstawka związana z krwawymi łzami a nie po prostu ze łzami Matki Bożej?

2. Wiem, że istnieje koronka do krwawych i olejnych łez Matki Bożej powiązana z odrzuconymi objawieniami Debory Marasco z lat 90-tych we Włoszech a której tekst brzmi łudząco podobnie. czy możliwe, że ich wpływ trafił do polskiej wersji tego różańca?

3. Czy mogę odmawiać koronkę wg dawnej wersji, odnoszącej się po prostu do łez Matki Bożej?

 Re: Skąd wstawka z krwawymi łzami MB?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-06-15 11:48

"Koronkę do N.M.P. od Łez podyktował Pan Jezus S. Amalii w Brazylii 8.11.1929 r. Pan Jezus powiedział: "Módl się do Mnie przez Łzy Mojej Matki. O cokolwiek ludzie Mnie będą prosić przez Łzy Mojej Matki, chętnie im tego udzielę. (...) innym razem, do tej siostry przyszła Matka Boża. Trzymając Różaniec (Koronkę) której paciorki lśniły jak słońce i były białe jak śnieg powiedziała; "Oto Różaniec Łez Moich... Syn Mój chce Mnie uczcić w szczególny sposób i z radością udzieli wszelkich łask za przyczyną Moich Łez. Różaniec (Koronka) ten posłuży do nawrócenia wielu grzeszni­ków, a zwłaszcza opętanych przez diabła". Matka Boża wyraziła życzenie aby w każdej rodzinie i klasztorach, uważano sobie za obowiązek miłości odmawiać "Koronkę do Leź" o 7-mej wieczorem... Stolica Apostolska 15.V. 1934 r zatwierdziła nabożeństwo"


"21.IX. 1982 r. płakała Matka Boża krwawymi Łzami w figurze "Róży Duchownej" we włoskiej miejscowości Erbano. Powiedziała: "Odmawiajcie Koronkę do Krwawych Łez! Rozpowszechniajcie ją! Zły duch musi uchodzić z tego miejsca gdzie odmawiana jest ta Koronka."

http://www.duchprawdy.com/koronka_do_krwawych_lez_matki_bozej.htm

Myślę, że to chyba nie ma jakiejś specjalnej różnicy czy ta Koronka jest do krwawych łez Maryi czy po prostu do łez. Łzy - czy takie zwykłe czy krwawe - to zawsze łzy. Te krwawe myślę, że wskazują na większy ból. Ogromny ból. Niewyobrażalny. Może podobnie jak krwawy pot Jezusa w Ogrojcu - "(...) a Jego pot był jak gęste krople krwi, sączące się na ziemię." ( Łk 22,44)

"Módl się do Mnie przez Łzy Mojej Matki." Przez Jej łzy. A czy one będą takie zwykłe czy krwawe, to chyba nie ma tutaj różnicy. Po prostu przez Jej łzy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: