logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy dusze posiadają świadomość zależną od wieku?
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2019-06-17 15:51

Jeżeli umiera człowiek w wieku np. 60 lat to jest świadomy siebie, swojego istnienia. Co w przypadku kiedy umiera np. dziecko w wieku 2 lat lub osoba chora umysłowa, która nie jest świadoma siebie. Czy po śmierci dusza 2 letniego dziecka i chorego umysłowo człowieka jest tak samo świadoma jak dusza tego 60 latka. Nie chodzi mi o świadomość umierania ale świadomość intelektualną. To 2 letnie dziecko nie było na takim samym poziomie rozwoju intelektualnego jak ten 60 latek, podobnie osoba chora umysłowo. Trochę może to zagmatwane ale być może choć trochę zrozumiecie co mam na myśli.

 Re: Czy dusze posiadają świadomość zależną od wieku?
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2019-06-18 11:55

Jest oczywiste, że dziecko to dziecko, a człowiek dorosły, to człowiek dorosły. Dzieci z definicji idą do nieba, bo 2-letnie dziecko nie ma świadomości grzechu. A dorosły? "Każdy kto żyje i wierzy we Mnie nie umrze na wieki" (J 11,26)

 Re: Czy dusze posiadają świadomość zależną od wieku?
Autor: E. (---.centertel.pl)
Data:   2019-06-18 16:24

Chodzi Ci o to, jaką świadomość mają ludzie w niebie? Na pewno tam wszyscy będą o wiele doskonalsi niż tutaj. Więc nie sądzę, żeby ktoś, kto umarł w wieku 2 lat, miał mieć przez całą wieczność świadomość na poziomie dwulatka. Niemożliwe. Podobnie w przypadku kogoś niepełnosprawnego umysłowo czy chorego psychicznie - no przecież nikt nie będzie w niebie ani chory, ani niepełnosprawny, ani niedojrzały. Ujawni się w nas w całej pełni nasze podobieństwo do samego Stwórcy:

"Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi,
ale jeszcze się nie ujawniło,
czym będziemy.
Wiemy, że gdy się objawi,
będziemy do Niego podobni,
bo ujrzymy Go takim, jakim jest"
(1 J 3,2)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: