logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak przeciwstawić się pokusom?
Autor: 14 latka (---.play-internet.pl)
Data:   2019-06-17 22:39

Jak nie zgrzeszyć w takich sytuacjach np. kiedy jest się zdenerwowanym i w każdej chwili może dojść do kłótni? Często nie mam cierpliwości w rozmowie z mamą. Martwi mnie to, że wtedy zapominam o tym, że grzech rani Boga i o postanowieniu poprawy... Dopiero potem myślę o konsekwencjach.

2. Jak mieć w pamięci Boga w ciągu całego dnia i myśleć o Jego Miłości?

 Re: Jak przeciwstawić się pokusom?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-06-18 10:39

2. Nie ma sensu w zwyczajnym świeckim życiu dosłowne, literalne rozumienie zdania: "mieć w pamięci Boga w ciągu całego dnia i myśleć o Jego Miłości". Kiedy masz klasówkę z matematyki, to myśl o matematyce. Kiedy prowadzisz samochód (to nie o Tobie, wiem), to nie myśl za bardzo o niebieskich migdałach, bo to grozi wypadkiem. Jest mnóstwo okoliczności, kiedy trzeba myśleć o tym, co robimy albo o problemie, który rozwiązujemy, nie zaś wciąż myśleć o czyms innym, nawet nie o Bożej Miosci.
Myśle, że jest rzeczą łaski od Boga i pracy duchowej człowieka, aby co pewien czas w trakcie dnia przypominać sobie o Bogu. Uciec się do Niego na 3 sekundy i za zaraz robić swoje.
Na początek regularność modlitwy rano i wieczorem. I może rano taka myśl, że oddajesz Panu Bogu cały dzien, wszystko, co będzie.

 Re: Jak przeciwstawić się pokusom?
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2019-06-18 11:53

"Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe".
Mt 26,41

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: