logo
Sobota, 20 lipca 2019
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Czy moja wiara jest prawdziwa?
Autor: Nieznajoma (18 l.) (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-06-21 20:32

Jestem osoba moda i Koci bardzo mnie przyciga czuje sie w nim jak w domu, adoracje, naboestwa, msz w tygodniowe sa dla mnie bardzo cenne jednak nie wiem czy to jest prawdziwe. Na mszy sw nie potrafie sie skupi, nie potrafi patrze na ksidza bo od razu gdzie chowam gow wiem ze nie musze sie na niego patrze ale wtedy lepiej wszystko przeywam, mam myli takie ze ksiadz mnie obserwuje itd w szkole mialam nie przyjemna sytuacj gdzie bylam faworyzowana przez ksiedza mwi do mnie zdrobniale glaskal itp moze to dlatego a moze sama tego chce i sama to nakrcam sama juz nie wiem nie potrafi piewa patrzc sie na otarz moje myli kr gdzie w dal myl o swoich problemach gdy wracam do domu nie czuje sie jakbym przed chwila nakarmila sie Chrystusem. Jednak gdybym mogla codziennie chodziabym do kocioa tesknie za Bogiem dlatego wolnych chwilach piewam do Niego i dla Niego. Czy moja wiara jest prawdziwa czy chodze do kocioa na pokaz a moe dla ksiedza czy kto moe co wnioskuj z tego co napisaam wiem ze sama powinnam wiedziec najlepiej ale nie potrafi nic zobaczy.

Re: Czy moja wiara jest prawdziwa?
Autor: Jan (194.80.255.---)
Data:   2019-06-21 22:31

Skoro pojawiaj si u Ciebie tego typu wtpliwoci, to Twoja wiara raczej na pewno jest prawdziwa. Nie do koca umiem wywnioskowa z tego, co napisaa, w ktrym miejscu wiara miaaby by na pokaz. Wtpliwoci czy brak skupienia pojawiaj si zawsze, a do przeywania Mszy witej te trzeba dorasta. Pamitaj, e wiara nie jest konkursem piknoci, gdzie wygrywa osoba, ktra najadniej piewa "Ojcze nasz". Przecie nawet w Ewangelii jest modlitwa faryzeusza i celnika, gdzie ten drugi nawet nie wie jak si modli, a zosta pochwalony przez Pana Jezusa (por. k 18, 9-14). Jeli chodzenie do kocioa i wiara wypywaj z gbi serca, to jest to raczej na pewno prawdziwa wiara. A jeli nawet gdzie co szwankuje, to naley si rozwija. Sama wspomniaa, e jeste moda, wic jest duo czasu na doskonalenie tego. Mam nadziej e jako pomogem.

Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-06-22 00:37

"Czy moja wiara jest prawdziwa czy chodze do kocioa na pokaz a moe dla ksidza"

Nieznajoma, z tego co napisaa mona odczyta wiele emocji, moe nawet graniczce z egzaltacj, skupianie si na odczuciach a nie na istocie liturgii.

Pytasz czy Twoja wiara jest prawdziwa? Trudno ustosunkowa si do tego pytania bo o wierze, poza zdaniem "msz w tygodniowe sa dla mnie bardzo cenne" nic wicej nie napisaa. Reszta to emocje. Moim zdaniem Twojej wierze brakuje dojrzaoci, ale jest pragnienie wic rozwj duchowy przed Tob :)

Czy chodzisz do kocioa na pokaz? A przed kim miaaby si pokazywa?

Czy chodzisz do kocioa dla ksidza? Czy pytasz o jednego konkretnego ksidza, czy jest to ten sam ksidz, ktry prowadzi katechez w szkole? Zapytam nie bez oporu, ale czy nie ma tu jakiego elementu zauroczenia z Twojej strony? Jeeli jest taka moliwo to uczestnicz we mszach sprawowanych przez innego kapana, najlepiej mocno leciwego, albo w innym kociele. Zrb sobie taka prb i bdziesz miaa odpowied. Co do faworyzowania i ciepych gestw, jeeli po wakacjach kontynuujesz nauk, to dla dobra Twojego i tego ksidza unikaj sytuacji kiedy moe Ci pogaska, to nie jest element edukacji. Moe to by zwyky gest yczliwoci, ale nie naley stwarza okazji i dawa poywki do zbytecznych uwag i ewentualnych podejrze zwaszcza teraz w czasach nagonki na kapanw.

Droga 18 latko, kapan podczas Eucharystii jest skupiony na otarzu ale zachowuje kontakt wzrokowy z wiernymi, wszak jestemy wsplnot Kocioa, a niektre modlitwy podczas Mszy witej wrcz wymagaj ogarnica wzrokiem tej wsplnoty.
"Na mszy sw nie potrafie sie skupi, nie potrafi patrze na ksidza"
Ogranicz wic to patrzenie do: pozdrowienia ludu podczas obrzdw wstpnych, podczas czytania Ewangelii, przekazania znaku pokoju, pozdrowienia i bogosawiestwa wiernych podczas rozesania. W pozostaym czasie skup si na otarzu i Ciele i Krwi Chrystusa.

https://www.msze.info/informator/msza-swieta-krok-po-kroku-jak-przebiega

https://liturgia.wiara.pl/doc/420146.Liturgia-Mszy-Swietej-krok-po-kroku (otwieraj odnoniki)
Podaam Ci przykladowe linki, eby moga zapozna si z przebiegiem i istot Mszy witej. Moe z tak wiedz bdzie atwiej o skupienie. A jeszcze doskonalej byoby, gdyby w Ewangeliach odszukaa to co dzieje si na otarzu.

Nie napisaa jaka bya Twoja historia udziau w yciu Kocioa. Jeeli jeste w pocztkach nawracania to takie gorce emocje mog suy rozpaleniu wiary ale cho mie, nie s niezbdne do rozwoju wiary. Na jakim etapie mog wrcz nie suy. Wiara to czsto duy trud, wyrzeczenia, praca nad sob, nie zawsze sama sodycz, cho w istocie jest sodycz. To wszystko w oparciu o Sowo Boe.
"wolnych chwilach piewam do Niego i dla Niego" A piewaj sobie dla oboplnej radoci, w Tym piewie jeste przy Panu. To mog by Twoje akty strzeliste. Nie moesz codziennie uczestniczy we Mszy witej ale moesz kierowa swe myli, dzikczynienie. Sprbuj te wygospodarowa troch czasu na regularne czytanie Pisma witego, tym na co dzie zaspokoisz swoj tsknot za Bogiem, bo to On do Ciebie mwi z kart Pisma. eby nie rozstawa si ze Sowem Boym, moesz kupi za ok. 20 pln kieszonkowe wydanie Nowego Testamentu i Psalmw albo wprowadzi aplikacj w telefonie i nawet przy duych ograniczeniach czasowych wyapywa wolne chwile na trwanie w modlitwie Sowem.

Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-06-22 17:41

Myl, e tak. Jest prawdziwa. Nie wydaje mi si, eby byo w tym co na pokaz. Brak skupienia, krenie myli to powiedziaabym jest normalne. Czsto tak jest. Ale piszesz, e jakby moga, to by codziennie przychodzia do kocioa. Czyli ten brak skupienia i uciekajce myli s niezalene od ciebie. To one uciekaj, a nie ty w nie uciekasz. Przychodzisz do kocioa z tsknoty za Bogiem. Ta tsknota przebija si z tego wpisu. Jest obecna w twoich sowach. Tsknota i taki troch smutek. Poczucie, e moe nie przeywasz tego tak jak powinna. Ale On to wszystko rozumie. Jest w tym co czujesz, co mylisz. Widzi twoje myli, twj uciekajcy czy opadajcy wzrok. To On patrzy na ciebie z otarza. Niekoniecznie przez ksidza. Wtedy te, ale przede wszystkim z Hostii, z tabernakulum i wanie z samego otarza, ktry jest jedn z form Jego obecnoci, wtedy, na Mszy w. Patrzy na ciebie i jeli twj wzrok ucieka, to powiedziaabym, e On razem z nim. Poda za tym wzrokiem, jakby kryje si razem z tob. W tobie. Widzi twoje myli, syszy je. I te bym powiedziaa, e idzie za nimi. Tam, gdzie one pyn. Napisaa, e one biegn do twoich problemw. A wic, jeli On je widzi i poda za nimi, to wanie tam, do twoich problemw. Jest w tych mylach. Na pewno nie ma ci za ze, e one tak uciekaj. On to rozumie. Moe nawet to On je w tamt stron kieruje. Nie tyle pynie za nimi, co wanie prowadzi je w t stron. Chcc zobaczy te problemy. Dotkn tych wszystkich miejsc w tobie. Moe wanie to jest dobry moment, eby Mu je pokazaa. Wanie w taki sposb. Mylc o nich. Albo nie tyle ty je pokazaa, co On je zobaczy w tobie. Wanie przez te myli, ten brak skupienia. Zapewniam ci, e On to wszystko rozumie.

Napisaa, e wracajc do domu nie czujesz jakby nakarmia si Chrystusem. Nie czujesz tego, ale On jest w twoim sercu. Jest tam i bardzo mocno przytula ci do siebie. Cieszy Go twj piew. Na pewno sucha go z najwiksz przyjemnoci. "piewam do Niego i dla Niego." I to jest pikna modlitwa. Pikna i bardzo prawdziwa. Twj piew do Niego i dla Niego. Twoja modlitwa - "Kto piewa, dwa razy si modli". Twoje woanie, Twoja tsknota za Nim. A jednoczenie Jego obecno w tobie, przy tobie.

Modlitwa jest spotkaniem dwch pragnie - Boga i twojego. Ale w pierwszej kolejnoci Jego. To On pierwszy zapragn, eby ty pragna tego spotkania. Modlitwa spotkaniem pragnie. A Msza w. jest najpikniejsz modlitw. Jeli jest w tobie pragnienie przyjcia, tsknota za tym, za spotkaniem z Nim, to na pewno nie przychodzisz do kocioa na pokaz czy dla ksidza. Przychodzisz dla Niego, do Niego. Woana przez Niego. Odpowiadajc na to zaproszenie. Na Jego gos w twoim sercu. Idc za Jego pragnieniem, ktre On w tobie zasia. Prowadzona tym pragnieniem.

Autor: Nieznajoma (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-06-22 23:00

Dzikuj wszystkim, bardzo pomogy mi wasze sowa

Autor: Marta (---.d-com.pl)
Data:   2019-06-29 14:33

Asiu twj post zapisaam na trwae w moich dokumentach. Jest wszystkimi odpowiedziami na rwnie moje rozterki i pragnienia. Dzikuj Ci za te natchnione sowa.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: