logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy za zabawę grozi ekskomunika?
Autor: Emil (---.net.pulawy.pl)
Data:   2019-06-22 10:29

Ostatnio czytałem że ekskomunika grozi za udawanie księdza i próba odprawiania przez osobę świecką mszy św. Moje pytanie jest następujące czy chodzi tu o podszywanie się pod księdza i pójcie do kościoła chcąc, odprawiać msze świętą czy też nawet zabawa w msze św jest objęta karą ekskomuniki? Bóg zapłać za odpowiedź.

 Re: Czy za zabawę grozi ekskomunika?
Autor: A2 (---.dynamic-zab-04.vectranet.pl)
Data:   2019-06-22 21:36

Zamiast po internecie zapytaj kapłana w realu - dokładnie mu opowiedz jak było. A jeszcze lepiej podczas spowiedzi mu powiedz.

 Re: Czy za zabawę grozi ekskomunika?
Autor: Mateusz (84.38.84.---)
Data:   2019-06-22 21:59

Kodeks Prawa Kanonicznego, Kanon 1378, par. 2 pkt. 1 - i wszystko jasne w tym temacie.
A odgrywanie roli w przedstawieniu to co innego, bo tam aktor często nie posługuje się nawet formularzem mszalnym czy nie stosuje formuł przynależnych do Mszy świętej w całości tak, że rzeczywiście mogłoby to być wzięte za próbę sprawowania Eucharystii bez święceń.

 Re: Czy za zabawę grozi ekskomunika?
Autor: _e_ (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-06-23 14:40

Nie każde "udawanie" księdza jest grzechem. Jeżeli jest to przedstawienie lub np film, nie ma grzechu. Inaczej pan Żmijewski nie zgodziłby się na rolę księdza Mateusza.
Wydaje mi się, że grzech jest wtedy, gdy ktoś próbuje odprawić Mszę Św. lub ośmiesza instytucję Kościoła.

 Re: Czy za zabawę grozi ekskomunika?
Autor: A-mail (185.51.118.---)
Data:   2019-07-02 13:00

Gdy miałem dzieci w wieku 9-5 lat często miałem "odprawianą" mszę w domu i nie uważam aby to był grzech. Nie było nic co by mogło sprofanować mszę św, a naajważniejsze NIE BYŁO INTECJI.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: