logo
Sobota, 15 sierpnia 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Kiedy lepiej odpuścić sobie spowiedź?
Autor: Ox (---.centertel.pl)
Data:   2019-06-30 15:42

W jakich sytuacjach lepiej zrezygnować i przeczekać? Jeżeli popełniłam jakiś grzech z premedytacją i bez żalu to może lepiej poczekać aż on się pojawi?

 Re: Kiedy lepiej odpuścić sobie spowiedź?
Autor: Kalina (---.play-internet.pl)
Data:   2019-06-30 18:44

Przeczekać można, kto grzesznikowi zabroni. Tylko można nie zdążyć. Oddalanie spowiedzi w czasie często przytępia sumienie. A jak żal się nie pojawi?

"5 1 Nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach. 2 Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy. 3 Kiedy bowiem będą mówić: «Pokój i bezpieczeństwo» - tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą. 4 Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. 5 Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteśmy synami nocy ani ciemności. 6 Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi! 7 Ci, którzy śpią, w nocy śpią, a którzy się upijają, w nocy są pijani. 8 My zaś, którzy do dnia należymy, bądźmy trzeźwi, odziani w pancerz wiary i miłości oraz hełm nadziei zbawienia. 9 Ponieważ nie przeznaczył nas Bóg, abyśmy zasłużyli na gniew, ale na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, 10 który za nas umarł, abyśmy, czy żywi, czy umarli razem z Nim żyli. 11 Dlatego się wzajemnie i budujcie jedni drugich, jak to zresztą czynicie."

Ox, dedykuję Ci ten fragment 1 Listu do Tesaloniczan. Nie znasz dnia ani godziny. Popełniłaś grzech z premedytacją i rozeznajesz go jako ciężki. W momencie popełniania grzechu nie żałowałaś, ale czy samo pragnienie spowiedzi - mniemam że tak jest skoro pytasz, nie budzi w Tobie rozumowo, nie emocjonalnie poczucia żalu, że nie jesteś w stanie łaski uświęcającej? Nie odczuwasz żalu, że nie możesz przyjąć Ciała Chrystusa? Czy jeżeli pragniesz Komunii i wiesz, że drogą do tego jest ważna spowiedź, to nie rodzi to żalu za grzech, który od Chrystusa Cię oddala?
Módl się do Ducha Świętego o głęboki rachunek sumienia.

 Re: Kiedy lepiej odpuścić sobie spowiedź?
Autor: A-mail (185.51.118.---)
Data:   2019-07-02 12:51

Nie potrafię sobie wyobrazić takiej sytuacji, poza jedną, gdybym miał się spowiadać u własnego syna. Ale gdybym nie miał innej możliwości skorzystał bym i z spowiedzi u syna kapłana.

 Re: Kiedy lepiej odpuścić sobie spowiedź?
Autor: ProszęOPomoc (---.siedlce.domtel.com.pl)
Data:   2019-07-02 14:44

Nigdy nie należy czekać ze spowiedzią.Jeśli masz pewność grzechu ciezkiego,najlepiej jak najszybciej udaj się do spowiedzi.Jeśli dłużej będziesz czekała,żal raczej sam się nie pojawi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: