logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czuję niepokój z powodu koleżanki ukochanego
Autor: sylw_m (---.147.98.255.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-07-17 22:05

napiszcie proszę Kochani, co sądzicie o takiej sytuacji...
Dobry związek przez pare lat, chłopak często wyznaje miłość, troszczy się, kocha. Ale ma na studiach koleżankę Całe dnie spędzają razem i czasem też jakieś wyjścia na piwko z grupą albo wyjazdy na weekend grupowe (żadko). Koleżanka atrakcyjna chociaż zajęta, wszyscy na studiach nią zafascynowani bo taki kierunek że mało dziewczyn. Chłopak prawie codziennie po powrocie opowiada o tej koleżance, a to jak sobie żartowali, a to jak ona częstowała czymś co mu smakowało, a to prosi żeby coś zrobić wg przepisu od niej i tak dalej codziennie ona. Po studiach sam na sam się nie widują, niby wszystko spoko ale jak się go pyta czy kocha, czy nie chciałby nikogo innego to odpowiada, że tak i nic z tych rzeczy. Ale pewnego razu na takie pytania się zdenerwował i nie wiadomo dlaczego skojarzył to ze swoją koleżanką i zaczął mówić że nie lata za nią jak wszyscy koledzy i jest ona dla niego tylko kumplem przy czym jak mówił o tych kolegach to z wyraźną niechcęcią jakby był na nich zły (zazdrosny?). Od tego czasu o niej nie mówi choć nic nie było o niej bezpośrednio, byly tylko pytania czy kocha i co sądzi o wierności i podobne nic personalnego. Czy jest ryzyko że ta znajomość będzie szła w złym kierunku i co mogę zrobić, żeby nie poszła. Jeszcze mi powiedział, że jak będzie chciał, to i tak go nie upilnuję. Męczę się, bo czuję teraz niepokój.

 Re: Czuję niepokój z powodu koleżanki ukochanego
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2019-07-21 20:52

Myślę, że może Tobie brakuje takiego kolegi, który mógłby być dla Ciebie taką osobą, jaką jest koleżanka Twojego chłopaka dla niego? Po prostu powiedz chłopakowi, żeby Ciebie nie denerwował opowieściami o jego koleżance, bo jesteś zazdrosna, i miej nadzieję, że będzie po kłopocie.

 Re: Czuję niepokój z powodu koleżanki ukochanego
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-07-21 22:23

Najlepszym sposobem na trwałość związku jest budowanie na skale zamiast na piasku.
"Mt 7.24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. 25 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. 26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. 27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki”

Zostawię tutaj do przemyślenia, bo z wpisu wywnioskowałam, że mieszkacie razem. Jeśli się mylę, to i tak zostawię ;-), przydaje się w życiu zawsze. Warto czasem wrócić po prostu do podstaw zamiast "gasić pożary".

 Re: Czuję niepokój z powodu koleżanki ukochanego
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-07-22 20:16

Nie podoba mi się zachowanie twojego chłopaka, przepraszam, ale wg. mnie on jest po prostu zakochany w tej koleżance. Skoro tak często o niej mówi i jest zachwycony nią i denerwują go inni, którym też się podoba... to coś w tym jest. Myślę, że ona jest w jego sercu i głowie. Stwierdzenie, że go i tak nie upilnujesz jest nie zbyt miłe. A w dobrym związku nie chodzi o to. Pytanie czy możesz mu ufać? Szczerze mówiąc dałabym sobie i jemu trochę czasu, żeby przemyślał, w którą stronę chce pójść i czego albo kogo chce. Być może to tylko zauroczenie i być może to minie, czas pokaże. I w takiej sytuacji wcale się nie dziwię, że jesteś zaniepokojona i zazdrosna. Porozmawiaj z nim szczerze i otwarcie, powiedz mu co czujesz, zapytaj czy gdyby sytuacja była odwrotna czy mu to odpowiadało.

 Re: Czuję niepokój z powodu koleżanki ukochanego
Autor: sylw_m (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-07-22 21:01

Dziękuję Kochani za wszystkie odpowiedzi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: