logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaki profil wybrać, aby dostać się do seminarium?
Autor: Kamilek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-07-20 13:35

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica,

Po wakacjach rozpoczynam naukę w Liceum Ogólnokształcącym. Chciałbym po liceum wstąpić do Seminarium Tarnowskiego (no bo jestem z diecezji tarnowskiej). I tu moje pytanie: Jaki profil wybrać w liceum, aby dostać się do Seminarium? Chciałbym rozpocząć naukę, na profilu językowym. Bardzo proszę o odpowiedź. Bardzo proszę i z góry dziękuję.

 Re: Jaki profil wybrać, aby dostać się do seminarium?
Autor: J (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-07-21 00:20

Teraz i zawsze,
Myślę, że profil liceum nie ma tu większego znaczenia... Wybierz coś, co lubisz. Znam kilku kleryków/księży po bardzo różnych kierunkach i drogach (mój wujek ksiądz skończył najpierw zawodówkę, a potem liceum dla dorosłych). Jesteś młody, a okres liceum to czas, by jeszcze raz przemyśleć swoje decyzje (choć dla niektórych czas za krótki - mnóstwo ludzi zmienia potem kierunki studiów czy przeżywa "zawód" związany z wyborem ścieżki zawodowej). Teraz poznasz nowych ludzi i pewnie zobaczysz różne możliwości. Ja sama skończyłam liceum o profilu biologiczno-chemicznym, gdzie na początku wszyscy mieli być lekarzami, a potem może ze 2 osoby znalazły się na kierunku lekarskim.
Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: