logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mąż często się obraża.
Autor: Gość (193.109.239.---)
Data:   2019-07-31 15:04

Witam. Mój mąż często się obraża. Trudno mi z tym. Nie jestem ideałem, ale on też nie. Ostatnio synek przewrócił się i uderzył. Byłam zla, że maz i mama go nie przypilnowali i tak powiedzialam. Bylam zła, bo wcześniej i mama i maz powiedzieli mi coś, co mnie urazilo, ale może jestem przewazliwiona na swoim punkcie i nie powinnam być zła. Później maz próbował przyłożyć synkowi coś zimnego na czoło, a ja powiedzialam, żeby zostawił, bo ja mu posmaruje to czoło i poszedł sobie. Później już się nie odzywał.

 Re: Mąż często się obraża.
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-08-07 16:10

Można się przyznać do błędu i przeprosić - przepraszam że nie pozwoliłam Ci zająć się dzieckiem, byłam zła, pewnie niepotrzebnie, wiem że się starasz i jesteś dobrym ojcem.

 Re: Mąż często się obraża.
Autor: Estera (---.147.38.112.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-08-07 23:36

Obrażanie się należy do kategorii bierna przemoc. Jest niedojrzałe, wręcz dziecinne. Dorosłe osoby rozwiązują problemy rozmawiając.
Rozumiem sytuację, kiedy ktoś jest zły i potrzebuje ciszy, żeby się uspokoić. Sama mam tak, że bezpośrednio po stresie czy kłótni lepiej się do mnie nie odzywać i lepiej, żebym ja się nie odzywała, bo to może być zaczątkiem kolejnej kłótni, niemniej potrafię to wtedy zakomunikować.
Takie obrażanie to próba wymuszenia czegoś na drugiej osobie: przeprosin, dostosowania się, ustąpienia, uległości przy kolejnej kłótni.
Sugerowałabym zacząć od rozmowy z mężem. Powiedz, że nie podoba Ci się takie jego zachowanie. Możecie porozmawiać o tym, co on chce przez to osiągnąć oraz spróbować innych sposobów na stresowe sytuacje.

 Re: Mąż często się obraża.
Autor: Lola (84.78.243.---)
Data:   2019-08-08 17:18

Wedlug mnie dobrze zrobilas. Masz prawo okazywac uczucia i emocje. Skoro maz sie obrazek to dla mnie jednoznaczne z tym, ze dispóngale wie o swojej winie. Moj maz tez wiec nie obrazony. Po 10 latach malzenstwa zrozumialam, ze on nie obraza sie na mnie, tylko jest to jego reakcja na dana sytuacje. Lubie sobie sam w spokoju wszystko przemyslec. Od czasu jak przestalam przejmowac sie jego “fochami” dogadujemy sie lepiej, bo ja nie odczytuje ich jako biernej agresji w stosunku do mnie (czym oczywiscie sa) tylko jak potrzebe meza do bycia z samym soba.

 Re: Mąż często się obraża.
Autor: _żona_ (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-08-12 20:27

Mój mąż (od 24 lat) w ostatnich latach nie lubi się myć. W upały, przy fizycznej pracy myje się raz w tygodniu, w sobotę wieczorem :/ Żadne prośby, sugestie ani żarty nie pomagają.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: