logo
Piątek, 07 sierpnia 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy modlitwa o troskę od innych jest ok?
Autor: :) (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-08-02 17:22

Od ok 2 lat choruję na depresję. Bywało gorzej/lepiej. Moim problemem (od dawna) jest to, że nie umiem prosić o pomoc. Nie umiem mówić znajomym o tym, jak mi jest ciężko, o swoich myślach samobójczych itp, ponieważ boję się odrzucenia i nie chcę też ich obciążać psychicznie. Nie chcę sprowadzać tematów naszej rozmowy na takie "ciężkie". Czasami jest mi z tym okropnie trudno, ponieważ moi przyjaciele zwierzają mi sie z problemów (są to konkretne sprawy) i rozmawiamy o tym, a jak pytają co u mnie to nie jestem w stanie im powiedzieć o moim np nastroju depresyjnym, bo jest mi wstyd + powody wczesniej wspomniane. Często raczej "pomiedzy wersami" przekazuję info o tym, ze czuje sie beznadziejna itp, ale mysle, ze jest to tak bardzo "ukryte" w moich wypowiedziach ze mało prawdopodobne, żeby ktos na to zwrócił uwagę. Ale czuję że nie umiem inaczej, a z drugiej strony to czasem bardzo ściąga mnie w dół,bo czuje się niechciana, nieakceptowana, bez troski innych. Czuję że to zawsze ja muszę ogarniać sytuacje. Jak próbuję coś o sobie komunikować to odnoszę wrazenie, ze wszyscy myslą ze mimo wszystko jest u mnie wszystko dobrze.
Tak bardzo potrzebuję drugiego człowieka, pomocnej dłoni, cierpliwości, po prostu troski, kogos kto by miał na mnie siłę... a nawet wstydzę się prosić Boga o takie rzeczy, o troskę i zrozumienie od przyjaciół, ponieważ wtedy czuję się okropna, roszczeniowa i zastanawiam się "a co jesli ja nie okazuje troski, i jestem okropną, egoistyczną osobą"? i koło się zamyka, i nie proszę.

Dlatego chciałam spytac - czy bedzie ok, jesli bede modlic sie do Boga o troskę, ciepło drugiego człowieka? O to, aby Bóg pomógl mi przez bliźniego?

 Tematy Autor  Data
 Czy modlitwa o troskę od innych jest ok? nowy :) 
  Re: Czy modlitwa o troskę od innych jest ok? nowy Tionne 
  Re: Czy modlitwa o troskę od innych jest ok? nowy refleksja 
  Re: Czy modlitwa o troskę od innych jest ok? nowy Mateusz 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: