logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jakie są grzechy przeciwko 9 przykazaniu?
Autor: Oliwia (---.dynamic-ww-04.vectranet.pl)
Data:   2019-08-03 09:39

Czy chodzi tylko o sprawy nieczystości?
Ostatnio słuchałam piosenki i pomyślałam o pierwszym tańcu na ślubie. Wyobraziłam sobie siebie tańczącą jako panna młoda, a jako pana młodego mężczyznę, który jest żonaty. Czyli wyobraziłam sobie, ze to ja za niego wychodzę. Czy to był grzech pożądania czyjegoś męża? Grzech ciężki? Chwile trwała ta myśl, po chwili ją odrzuciłam. Nie wiem czy ją sama wywołałam, czy ją chciałam. Ale nawet jeśli tak, to czy to właśnie jest grzech przeciwko 9 przykazaniu? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 Re: Jakie są grzechy przeciwko 9 przykazaniu?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-08-03 13:26

Oiwio, czytałam już ten tekst. Dość. Wypisujesz te same pytania w kilku miejscach internetu. Zawsze są to pytania o granice, zakres, materię grzechu. Gdy dostaniesz odpowiedź, znajdujesz inny, zwykle nieco dziwny przykład. Internet Ci nie pomoże. Nie wyleczy.

Dowody:
"Re: Pytania o grzech
Ostatnio słuchałam piosenki... {tu dokładnie ten sam test co na forum pomocy]."
Odpowiedź Arweny
"Droga Oliwko masz bardzo poważny problem ze skrupulanctwem. To jest choroba sumienia i nie wyleczy się jej na forum. Moja rada dla Ciebie to koniecznie jeden spowiednik, któremu na wstępie powiesz, że dręczą Cię skrupuly i jak będziesz chcieć się spowiadac to zawsze u tego jednego przewodnika duchowego, jednego, tego samego spowiednika( wyjątek to gdy np. będziesz gdzieś na wyjeździe) , którego masz się słuchać i robić tak jak Ci powie".
źródło:
https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=8&t=23288&start=1260

Poniżej Twojego pytania i odpowiedzi Arweny są wypisane przez moderatorkę rozliczne linki z Twoimi pytaniami. Naprawdę nie ma sensu Twoje działanie na forach. Posłuchaj odpowiedzi Arweny. Nie wykluczam też konieczności konsultacji psychologicznej, ale to inna sprawa.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: