logo
Czwartek, 21 listopada 2019
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Farmacja czy medycyna?
Autor: Ania (20 l.) (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-08-08 20:52

Witam,

Mama dwa prblemy:
1. Szukanie wasnej drogi w yciu
2. Problem z podejmowaniem decyzji

Jestem po 1. roku studiw farmaceutycznych, na ktre w sumie trafiam troch przypadkowo, rekrutujc si na nie jako plan B gdybym si nie dostaa na medycyn. Rok min, studia nawet mi si spodobay, ale zdecydowaam si jeszcze raz sprbowa dosta si na kierunek lekarski i si dostaam. I tu pojawia si problem - nie wiem, czy zosta na farmacji, ktra jest okej, ale najprawdopodobniej czeka mnie potem praca w aptece, znajc mj charakter, do koca ycia (nie lubi zmian, lubi stabilizacj i spokj), czy ryzykowa i i na medycyn. Wszystkim wok mnie wybr wydaje si oczywisty - lekarz to presti, praca bdzie zawsze, mona doj do duych pienidzy, a do tego mj charakter si do tego nadaje (jestem empatyczna, uwielbiam pomaga ludziom). Problem w tym, e z kadym kolejnym dniem coraz bardziej zastanawiam si, czy w ogle nadaj si do pracy jako lekarz, czy psychicznie mnie to nie wykoczy, bardzo boj si odpowiedzialnoci za czyje zdrowie i ycie i e mogabym popeni kiedy bd, ktry moe doprowadzi do mierci pacjenta i ten strach od kilku dni mnie paraliuje. Jednoczenie pamitam siebie sprzed roku, gdy to e si nie dostaam na medycyn dobio mnie kompletnie i moje sowa, e caym sercem jest na medycynie. No i ostatecznie naprawd nie wiem co mam wybra, boj si, e pjd na lekarski, skocz studia za 6 lat, potem rok stau i stwierdz, e ja si nie odnajduje w tej pracy, e nie potrafi bra na siebie takiej odpowiedzialnoci kadego dnia, a jednoczenie obawiam si, e jeli nie pjd i nie sprbuj to skocz farmacj, bd pracowa w aptece i za 20 lat obudz si i stwierdz, e zmarnowaam tak szans.

Re: Farmacja czy medycyna?
Autor: Estera (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2019-08-12 15:25

Moesz wzi roczn dziekank na farmacji, postudiowa w tym czasie medycyn i zobaczy, czy to jest to.

Re: Farmacja czy medycyna?
Autor: @#$% (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2019-08-20 15:59

Ludzie czasem kocz dwa kierunki, a nawet wicej ni dwa. (Co nie ma nic wsplnego z tzw. "udanym yciem". To zaley od priorytetw, ktre sobie w nim ustawiamy. W yciu powinnimy realizowa priorytety. Spenienie zawodowe, stanowi dodatek do nich, przynajmniej dla chrzecijanina. Moesz zawodowo osign wszystko i mie bardzo nieudane ycie).
Odnonie decyzji - trzeba rozeznawa. W danych okolicznociach (czasem si zmieniaj i to trzeba uwzgldni, ale zawsze priorytety s na pierwszym miejscu). Potem podejmowa decyzj i realizowa j. Nastpnie wyciga wnioski. Z bdnych decyzji wycofywa si (Uczymy si na bdach, albo tkwimy w nich, czyli niczego si nie uczymy), waciwe kontynuowa. (Nigdy nie jest za pno na wycofanie si z bdnych decyzji (to dopiero po mierci)

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: