logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak znaleźć chłopaka?
Autor: Ania (24 l.) (---.centertel.pl)
Data:   2019-08-15 10:57

Cześć, jestem Ania i mam 24 lata.

Od jakiegoś czasu bardzo doskwiera mi brak chłopaka, tym bardziej że przez całe życie nie miałam nikogo. To nie jest tak, że nie miałam powodzenia, bo miałam, ale ci chłopacy którzy do mnie zagadywali byli raczej takimi Casanovami, którzy co chwile zmieniali dziewczyny.
Nigdy nie zagadał do mnie żaden chłopak, który kierowałby się wartościami katolickimi.

Jestem aktywna w różnych organizacjach religijnych. Jest wielu fajnych chłopaków, niestety większość jest już zajęta. Są też wolni faceci, ale im się nie chce zagadać, zaprosić dziewczynę na kawę czy coś podobnego. Wydaje mi się, że najbardziej oni by chcieli, żeby to dziewczyna za nich wszystko zrobiła.

Jedna z moich koleżanek, która po wielu latach samotności sama zaczęła inicjować randki z chłopakami i teraz ma narzeczonego i planują ślub.
Tylko czy tak to powinno wyglądać? Zawsze wydawało mi się, że to mężczyzna jest łowcą i to on powinien zapraszać na randki. Wydaje mi się, że tak to Bóg zaplanował i tak powinno być.

Dlaczego katolicy nie mają w sobie inicjatywy, pewności siebie? Ostatnio zauważyłam, że katolicy nie mają w sobie męskich cech, które przyciągałyby kobiety. Nie wiem dlaczego tak jest, ale ateiści wydają mi się dużo bardziej szarmanccy itd.

Sama już nie wiem co robić :( Najgorsze, że czuję ogromną chęć założenia rodziny. Szkoda tylko, że nie mam z kim...

 Re: Jak znaleźć chłopaka?
Autor: psx (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2019-08-19 20:11

"zaczęła inicjować randki" - właśnie tak, mnie za takie rady bardzo krytykuje się w moim katolickim środowisku, ale tak właśnie robiłam i tylko tak to zadziałało. Tylko, że niepotrzebnie czekałam z tym o wiele dłużej od Ciebie "no bo przecież nie wypadało mi".
Powodzenia.

 Re: Jak znaleźć chłopaka?
Autor: Andrzej (---.toya.net.pl)
Data:   2019-08-19 22:04

Jest wiele portali randkowych, w tym kilka katolickich. Tam mężczyźni szukają przyszłych żon. Może tam odnajdziesz swojego ukochanego, np.:

www.szczesliweserca.pl
www.znajomapolonia.com
www.wymodleni.pl
www.dla-samotnych.pl
www.oratorium.com.pl
www.zapisanisobie.pl
www.catholicsingles.com/
www.catholicmatch.com
www.avemariasingles.com
www.eharmony.com

 Re: Jak znaleźć chłopaka?
Autor: Igor (---.eaw.com.pl)
Data:   2019-08-19 22:37

Cześć

Odpowiem Ci jako mężczyzna, może taka perspektywa wniesie coś ciekawego.

Rada zasadnicza: na Twoim miejscu jednak trzymałbym się wierzących kandydatów. Nie mówię, że związek z innowiercą czy niewierzącym nie ma w ogóle racji bytu i szans (sam mam niewierzącą dziewczynę), ani że katolik na bank będzie dla Ciebie zawsze dobry, ale serio, możesz zaoszczędzić sobie wielu kłopotów. Małżeństwo katolickie, a do tego, jak rozumiem, koniec końców będziesz dążyć jak już kogoś znajdziesz, nie jest tylko po to żeby było razem dobrze i "jakoś przejść przez to życie". Nie jest jedynie "formą przetrwania" do śmierci o możliwie największym potencjale dawania obopólnej radości i przyjemności, ma też tworzyć pewną wartość dodaną. Powtarzam: lepiej odpuścić sobie tych szarmanckich ateistów. I zdecydować się, czy ci katolicy tacy nudni i niemęscy, czy jednak wielu wśród nich "fajnych chłopaków", co to aż szkoda, że zajęci. Wybacz ten mały przytyk, musiałem ;).

No, to teraz do tej lżejszej części:

1. Rozróżnijmy inicjowanie randek i inicjowanie kontaktu. Jeśli ktoś wpadnie Ci szczególnie w oko i sprawia wrażenie w porządku gościa, to możesz przecież normalnie, zupełnie neutralnie zagadać. Raczej nie przeszkadza nam, facetom, że dziewczyna jest komunikatywna, wręcz przeciwnie. Nie lubimy po prostu flirciar i desperatek. Nie musi, a może i nie powinien nawet to być jakiś flirt, po prostu wyczuj dobrą sytuację, jakiś pretekst, na kanwie którego zaczniesz rozmowę tak żeby nie wyszła nienaturalnie i zobaczysz, czy chłopak w ogóle poczuje bluesa. Zresztą wiesz o co chodzi, nie "podbijaj" tylko normalnie, jak człowiek, zagadaj. I już. A jeśli będzie chciał, to sam Cię gdzieś zaprosi.

Mężczyzna może wzbraniać się przed kontaktem z kobietą, która mu się podoba również z powodu ogólnej niechęci do inicjowania kontaktu z innymi ludźmi, w tym z innymi mężczyznami. Jesteśmy na ogół mniej skorzy do otwierania się na nowe kontakty, więc częściej potrzebujemy "zapalnika".

2. Może wydajesz się aż zanadto niedostępna i chłopakom w Twoim otoczeniu wydaje się, że jesteś totalnie nie do zdobycia, albo że relacje damsko-męskie w ogóle Ci nie w głowie. Wiecznie otoczona koleżankami, oderwana myślami gdzieś daleko, itd.

3. Jeśli chodzi o portale randkowe to mam mieszane uczucia, ale skoro prowadzisz poszukiwania, to zakładam, że sama znasz trochę temat i masz wyrobioną opinię.

 Re: Jak znaleźć chłopaka?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-08-20 04:09

Może te uprzedzenia do katolików po prostu z Ciebie wyłażą i to jest przyczyną, że żaden nie próbuje nawiązać z Tobą bliższej relacji.

 Re: Jak znaleźć chłopaka?
Autor: Robson (---.9livesdata.com)
Data:   2019-08-20 15:33

Tyle słów, żeby powiedzieć "dlaczego mężczyźni, którzy mi się podobają, mnie nie chcą"?

R.

 Re: Jak znaleźć chłopaka?
Autor: Ona (---.dynamic.kabel-deutschland.de)
Data:   2019-08-30 14:04

Aniu, dobrze Cie rozumiem. Jestem od Ciebie kilka lat starsza i mam podobny problem. Tyle, ze ja tez raczej zawsze czekalam, az mezczyzna zainicjuje kontakt, efekt: obecnie jestem sama. :) Dlatego jesli ktos Ci sie podoba, zagadaj. Sama nie inicjonuj spotkania, ale zagadaj na jakis neutralny temat bez narzucania sie. Jesli chlopak bedzie zainteresowany podchwyci rozmowe i samo wszystko sie dalej potoczy. Wazne by sie nie zamykac w domu i byc otwartym na nowe znajomosci.

 Re: Jak znaleźć chłopaka?
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-09-01 12:18

"Nie wiem dlaczego tak jest, ale ateiści wydają mi się dużo bardziej szarmanccy itd."

Po co Ci ktoś kto jest szarmancki dla wszystkich. Może katolicy wolą skupić się na budowaniu bliskości z jedną wybraną osobą.

 Re: Jak znaleźć chłopaka?
Autor: Magda (---.hsi10.unitymediagroup.de)
Data:   2019-09-02 10:55

wiara to niestety nie jedyne kryterium, którym warto się kierować - wspólne wartości sa ważne, ale to nie wystarczy. Trzeba przyjrzeć się, czy ktoś faktycznie żyje tym, co deklaruje. Ja byłam zbyt naiwna w tym temacie :(

24 lata to dobry wiek :)

 Re: Jak znaleźć chłopaka?
Autor: _ela_ (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-09-03 19:30

Znam osobę z mojej rodziny, która wyszła za mąż za chłopaka, ponieważ jego ojciec chodził do kościoła. Małżeństwo nie było dobre. Wszystko było na jej głowie i strasznie dokuczała teściowa, bo nie było możliwości mieszkać oddzielnie. Teść szybko zmarł :(

 Re: Jak znaleźć chłopaka?
Autor: Damian (185.80.35.---)
Data:   2020-07-17 12:46

I jak Aniu potoczyły się sprawy? Udało Ci się znaleźć kogoś wartościowego? Skorzystałaś z rad udzielonych tutaj na forum? Znalazłem się tutaj przez przypadek, ale jestem ciekaw czy od tamtego czasu coś się u Ciebie zmieniło. Sam mam podobny problem z poznaniem jakiejś wartościowej dziewczyny. W klubach mam wrażenie, że nie znajdę takiej osoby. Jakiś czas temu chodziłem dość często przez długi czas i nic. Zacząłem utwierdzać się w przekonaniu, że takie wartościowe osoby można spotkać zwyczajnie na ulicy, w sklepie, na przystanku. Nie wiem tylko jak dziewczyny reagują na tego typu zaczepki. Na szczęście jestem chłopakiem i mi nie "nie wypada" zagadać ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: