logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy otrzymam rozgrzeszenie?
Autor: Paulina (---.sta.tvknaszapraca.pl)
Data:   2019-08-18 20:36

Dobry wieczór. Mój przypadek jest prosty: seks przedmałżeński a zarazem tzw. "pierwszy raz". Współżyłam ze swoim obecnym chłopakiem. Razem planujemy wspólne życie. Nie mieszkamy razem. Wszystko wyszło spontanicznie. Przez wiele lat wzbraniałam się przed złamaniem czystości, ale nie udało mi się wytrwać. Z punktu medycznego powinnam współżyć, by ustabilizować swój Organizm i zapobiec niepożądanym skutkom w postaci zasłabnięć (wielokrotnie lekarze zwracali na to uwagę). Jednak obawiam się, że nie otrzymam rozgrzeszenia na spowiedzi, a sakramenty i Kościół są dla mnie ważne.

 Re: Czy otrzymam rozgrzeszenie?
Autor: Tea (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-08-23 08:01

Z punktu widzenia życia wiecznego powinnaś natychmiast biec do spowiedzi. Na serio można w każdej chwili odejść z tego świata, różne przypadki się zdarzają. Dziwne z tą poprawa samopoczucia że wskazane jest współżycie. Na pewno znajdą się inne bardziej racjonalne sposoby na polepszenie stanu zdrowia, zmień lekarza.

Dlaczego nie miałabyś otrzymać rozgrzeszenia? Spokojnie idź do spowiedzi i
- żałuj
- postanawiając szczera poprawę
a Jezus ci wybaczy.

 Re: Czy otrzymam rozgrzeszenie?
Autor: B. (---.191.99.105.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2019-08-23 23:47

"29 Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi (…)" Dz 5,29

Jeżeli chcesz mieć niewzruszoną pewność co jest dobre a co złe, słuchasz Boga, Jego Przykazań.

Bóg mówi "nie cudzołóż", "czcij ojca i matkę".
Świat mówi (a nawet uczy) "współżyj", nawet tak jak sodomici. Ty wybieraj Przykazania Boże jako podstawę swoich decyzji życiowych,
Wiceprezydent Warszawy zamieszcza w internecie swoje zdjęcie z mężczyzną w łóżku. Bóg mówi że współżycie mężczyzn ze sobą to obrzydliwość (Kpł 20,13).

Słuchaj Boga, a nie zbłądzisz.

"Z punktu medycznego powinnam współżyć, by ustabilizować swój Organizm i zapobiec niepożądanym skutkom w postaci zasłabnięć (wielokrotnie lekarze zwracali na to uwagę)"

Zmień lekarzy na szanujących Boże Prawa.
Lekarz też jest człowiekiem. Np. Bernard Nathanson, ginekolog, zabił wiele tysięcy nienarodonych dzieci. Potem nawrócił się do Boga i teraz głosi nienaruszalność dzieci poczętych.

 Re: Czy otrzymam rozgrzeszenie?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-08-24 10:40

" Z punktu medycznego powinnam współżyć, by ustabilizować swój Organizm i zapobiec niepożądanym skutkom w postaci zasłabnięć (wielokrotnie lekarze zwracali na to uwagę)."

Cóż to za naciągana teoria :)
Paulinko, obdarzam to zdanie uśmieszkiem, bo usłyszałaś to chciałaś. Bzdurna teoria, bez podstaw medycznych. Ciekawe jak taką "tabletkę seksu" miałyby stosować osoby samotne?
Coś Ci podpowiem. Żeby uniknąć zasłabnięć sprawdź morfologię, cukier, elektrolity, może jeszcze hormony tarczycy. Zrób ekg.
Wprowadź zdrową dietę, bogatą w witaminy, pij ok. 2 litrów płynów dziennie.
Spaceruj, uprawiaj umiarkowaną aktywność sportową, wysypiaj się.

Co do współżycia i jego wpływu na samopoczucie. Jeżeli podczas waszych spotkań doprowadzacie się do silnego podniecenia, to nierozładowane napięcie pewnie może przyczyniać się np. do zawrotów głowy.
Spotykacie się wiele lat, przypuszczam że jesteście wiekowo zdolni do małżeństwa. Zamiast wpuszczać do swego życia złego, zawrzyjcie sakrament małżeństwa. Będziesz mogła leczyć się tą kontrowersyjną metodą do woli.

Rozgrzeszenie otrzymasz po wypełnieniu warunków ważnej spowiedzi, ale to chyba wiesz jeżeli sakramenty i kościół są dla Ciebie ważne. Tą wiedzę poznają dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: