logo
Niedziela, 24 stycznia 2021
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Arka Przymierza - artykuł i film.
Autor: SE (---.146.160.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-08-23 14:53

Szczęść Boże,

Jest ciekawy film na YouTube, związany z tematem poruszonym w artykule dzisiejszym (23 sierpnia 2019) w czytelni, dotyczącym rozważania na temat co stało się z Arka Przymierza (klik).
W filmie poruszono temat amerykańskiego archeologa i Krwi Pana Jezusa i samej Arki Przymierza i Przebłagalni i tego co na końcu porusza artykuł - czyli Góra Kalwaria:
(klik).

 Re: Arka Przymierza - artykuł i film.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-08-27 16:37

Ten pan nie był archeologiem. Film nie jest podaniem rezultatów rzetelnych badań.
https://www.christiancourier.com/articles/1511-ron-wyatt-the-indiana-jones-of-the-sda-church
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ron_Wyatt

 Re: Arka Przymierza - artykuł i film.
Autor: Michał (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2019-08-27 21:51

Tam były podane 4-ry próbki Krwi Pana Jezusa. Między innymi z Całunu, Chusty Weroniki oraz z tej rzekomo odnalezionej Arki Przymierza.

Tak sobie pomyślałem, że takim brakującym elementem - czego brakowało w filmie, i w ogóle może brakuje do tej całej historii - mogłoby być przebadanie Krwi Pana Jezusa z cudów Eucharystycznych - pod tymi samymi kontami co rzekome zbadanie tej Krwi z Arki, co było tam niby dokonane. Z tego co wiem, to Krew z Całunu i z cudów Eucharystycznych jest taka sama, jest to grupa AB i ta Krew jest - cokolwiek to znaczy - żywa, jeśli dobrze rozumiem, że z mięśnia sercowego umierającego właśnie człowieka.

No właśnie, a w filmie (ponieważ jest z tego co widać, ze strony protestanckiej) - i jak w tych artykułach podałaś, Ron Wyatt był z kościoła adwentystycznego - to w tym filmie nie ma wzmianki o przebadaniu Krwi z 5-tego źródła, czyli z cudów Eucharystycznych. A kościoły protestanckie - i z tego co się orientuję, adwentystyczny - uznają w Eucharystii tylko symbol. I być może dlatego "oni" nie interesowali się tematem Krwi Pana Jezusa z cudów Eucharystycznych.

Ale, gdyby wyniki badania Krwi z cudów Eucharystycznych, pokryły się z tym, co rzekomo "tam przebadano w związku z Arką rzekomą" - te chromosomy itd - to czy to by wtedy oznaczało, że Ron Wyatt rzeczywiście odnalazł Arkę, i że była ona pod Krzyżem rzeczywiście, pod miejscem ukrzyżowania? I że to wszystko prawda, że to trzęsienie ziemi po Śmierci Pana Jezusa dało pęknięcie, i ta Krew spłynęła tam na Przebłagalnię Arki? Że ona tam była?

Z tego co się zdążyłem zorientować, to to miejsce odnalezienia Arki przez tego człowieka, nie pokrywa się z tym miejscem, gdzie obecnie jest Bazylika Grobu Pańskiego. Może dlatego, że tam jest Bazylika Grobu Pańskiego, a chodzi o miejsce ukrzyżowania. Choć Wikipedia podaje, że do dziś nie ma pewności gdzie to miejsce było. Więc może tu nie ma jakiejś sprzeczności, bo miejsce nie jest znane.

Trudny temat. Szczególnie, że zobaczyłem w filmach pobocznych nawiązujących do tego tematu, że rzekomo w tym miejscu odnalezienia Arki, ukazały się anioły temu człowiekowi i wyjęły z Arki dwie Tablice oryginalne 10 przykazań i kazały temu Ronowi wyjąć statyw i kręcić film. I podobno osoby związane z tą działalnością Rona mają gdzieś ten film, ale te anioły kazały zachować ten film i nie pokazywać tego jak sfilmował wszystko tam z tablicami i Arką, ale że ma ten film być ujawniony światu w przyszłości dopiero. Bo niby te anioły pokazały tablice 10-ciu przykazań i mówiły mu, że ma być ujawniony ten film, gdy pojawi się na świecie (wg tych aniołów) całkowity zakaz pracy w niedzielę, że nie będzie można „kupić ani sprzedać”, i że w tym będzie znamię bestii, i że jeszcze mu pokazywały na tych tablicach kamiennych 10-ciu przykazań, przykazanie o czynieniu rzeźb i jeszcze poruszany był temat, że zmieniona jest liczba przykazań i inne złe rzeczy. Ogólnie bardzo dziwnie i trudny dalszy ciąg tego. Zaniepokoiło mnie to. Może demon coś namieszał w tej historii, a samo odkrycie jest prawdziwe, tylko ta interpretacja zamącona przez demona. Ten dalszy ciąg z ukrywaniem nagrania i jakieś anioły i te wszystkie niepokojące rzeczy dalsze i że mają to kiedyś ujawnić ci co to posiadają - może tu demon namieszał. Nic dziwnego, że ze strony środowiska tego Rona tak mówią ---> że wg tych aniołów źle jest z niedzielą, i świętowaniem niedzieli (i że pokazywały one na tablicach sobotę, że tu jest nieprawidłowość, i że jest to na tym rzekomym nagraniu wszystko, i że ma być ujawnione w odpowiednim momencie ---> bo takie jest to wierzenie tych adwentystów, co trzymają się soboty.

 Re: Arka Przymierza - artykuł i film.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-08-28 10:56

A nie lepiej się trzymać wypowiedzi z tego artykułu, autorstwa katolickiego biblisty, niż szukać w jakichś odmętach fantazji pana innego wyznania?

 Re: Arka Przymierza - artykuł i film.
Autor: Kinga (---.bb.sky.com)
Data:   2019-09-04 20:06

A po co krew Pana Jezusa miała by spaść na arkę? W jakim celu? Arka to nie Bóg ani ludzie. To tylko przedmiot.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: