logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Znalazłam krzyżyk co to znaczy?
Autor: Justyna (---.centertel.pl)
Data:   2019-08-23 19:23

Cześć proszę o pomoc i wyjaśnienie. Poszłam na pielgrzymkę. Modliłam się jak nigdy wcześniej miałam dużo zmartwień. Bardzo ją przeżyłam. Na koniec pielgrzymki znalazłam mały krzyżyk srebrny jak już szlam do samochodu. Czy to coś znaczy? W trakcie Mszy świętej prosiłam o znak ze moja pielgrzymka miała jakiś sens.

 Re: Znalazłam krzyżyk co to znaczy?
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2019-08-23 20:47

To oczywiste, że na trasie pielgrzymek łatwiej znaleźć krzyżyk niż puszkę po piwie. Chyba naiwnie myślisz, znalezienie krzyżyka jest znakiem od Boga.
Pozdrawiam.

 Re: Znalazłam krzyżyk co to znaczy?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-08-23 21:08

Znalezienie krzyżyka znaczy tyle, że ktoś ten krzyżyk wcześniej zgubił.
Sensu pielgrzymki, proponuję szukać w przemianie swojego życia.

 Re: Znalazłam krzyżyk co to znaczy?
Autor: Tomasz (92.17.200.---)
Data:   2019-08-24 12:06

Przypadek to swieckie imie Ducha Swietego.
Przez drobne znaki Bog mowi do nas.
Ja zlozylem intencje w czasie pielgrzymki ojca Szustaka do Jerozolimy, dzien przed jego dotarciem do Grobu Panskiego przysnil mi sie Szustak.
Drugi przyklad od dawna myslalem o odmowieniu nowenny Pompejanskiej, zaczelem 4 dni temu pod natchnieniem, potem policzylem kiedy ja ukoncze 13 pazdziernik symboliczna data.
Tak bylo z moim malzenstwem i tysiace przykladow.
Tak wiec szukaj Boga w codziennym zyciu.

 Re: Znalazłam krzyżyk co to znaczy?
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2019-08-24 13:34

Nie, to nie oznacza niczego konkretnego. Ktoś go zgubił - i tylko tyle. A na przyszłość proszę, nie doszukuj się uparcie głębokiej symboliki w każdym wydarzeniu, które zapadnie Ci w pamięć. Stamtąd jest już niedaleko do wiary w sny, a potem do wróżb (bo skoro już interpretuje się "znaki" w życiu, to dlaczego nie poznać przyszłości z wyprzedzeniem). Byłaś na pielgrzymce, uzyskałaś jakieś jej duchowe owoce i tego się trzymaj.

 Re: Znalazłam krzyżyk co to znaczy?
Autor: Anusia (---.96.244.55.tvksmp.pl)
Data:   2019-08-24 18:47

Ludzie mogą mówic, ze nic to nie znaczy. Prawdą jest, ze ktoś wcześniej go po prostu zgubił i tyle. Ale jednak Pan Bóg może mówić również takimi małymi znakami. Tym bardziej ze prosiłeś Go o znak. Traktuj ten znak z rozsądkiem - ani nie myśl, że to jakiś wielki cud, ale tez nie przechodź obok tego obojętnie. Bo w końcu nic w naszym życiu nie jest przypadkowe i mozemy to zobaczyć, gdy najbardziej tego potrzebujemy ❤

 Re: Znalazłam krzyżyk co to znaczy?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-08-24 20:23

To, że znalazłaś krzyżyk znaczy przede wszystkim - tak jak już wcześniej napisano - że ktoś go po prostu zgubił. Czy może znaczyć coś więcej? Może, ale nie musi. Bóg daje nam różne znaki, odpowiada w różny sposób. Czasem w taki, że to się wydaje nieprawdopodobne, żeby mogło być tą odpowiedzią. I w sumie nigdy nie ma tej pewności, takiej stu procentowej, że to jest ta odpowiedź. Ale wiele może na nią wskazywać. I to myślę, że chyba każdy musi sam rozeznać. W sobie. W swoim sercu. Mnie kiedyś pewien ksiądz powiedział słowa, które bardzo często rozwiewają wątpliwości czy takie niedowierzanie, że coś było albo może być taką Bożą odpowiedzią. Takim znakiem od Niego. Ja to zawsze nazywam takim Jego uśmiechem. Bo dla mnie to jest właśnie taki Jego uśmiech, który gdzieś dostrzegam. Ten ksiądz powiedział mi wtedy, żebym jak najczęściej otwierała się na ciszę, melodię ciszy, a coraz wyraźniej będę "słyszała Boga w najprostszych i nieraz najdziwniejszych zdarzeniach z dnia codziennego." I od tego czasu bardzo często jak się zastanawiam czy coś, jakieś zdarzenie, jakiś mały szczegół, który dla kogoś mógłby wydać się dziwny albo w ogóle nieistotny, nic nieznaczący, czy to mogło być Jego odpowiedzią, wtedy wracają do mnie te słowa - "w najprostszych i nieraz najdziwniejszych zdarzeniach z dnia codziennego." I wtedy uśmiecham się i mówię - "Panie Jezu, dziękuję."

Czy ten krzyżyk mógł być czymś takim?Jego odpowiedzią, znakiem, takim Jego uśmiechem? I tak i nie. To musisz sama rozeznać. Jakby usłyszeć to w sobie. Dla kogoś patrzącego z zewnątrz to może być tylko krzyżyk, który ktoś zgubił. Ale dla ciebie on może znaczyć coś więcej. Może być w nim coś jakby ukryte. Jakaś odpowiedź. Może, ale nie musi. To, że go znalazłaś właśnie wtedy. On mógł być jakąś odpowiedzią, ale niekoniecznie taką jak myślisz. Albo niekoniecznie na to twoje wcześniejsze pytanie. Prosiłaś o znak, że twoja pielgrzymka miała jakiś sens. Czyli trochę jakbyś się zastanawiała czy to nie był stracony czas. Wiesz, czas poświęcony Bogu, nigdy nie jest czasem straconym. Nigdy. Nawet, jeśli czasem komuś może tak się wydawać. Że to nie miało sensu, bo nic się nie zmieniło. Tak się może wydawać, ale tak nie jest. Bóg zawsze działa, tylko nie zawsze w taki sposób jakbyśmy się tego spodziewali, chcieli tego. I czasem to działanie dostrzegamy dopiero po jakimś czasie. Napisałaś, że bardzo przeżyłaś tą pielgrzymkę. Więc już w samym tym jest jej sens. Boże działanie. Modliłaś się jak nigdy wcześniej. Można byłoby powiedzieć, że w pewien sposób odnalazłaś Boga. Drogę do Niego. Odnalazłaś Go na modlitwie, w modlitwie. Albo On odnalazł ciebie. Albo cytując pewnego księdza - "Odnalazłaś Boga, który szukał ciebie." A potem na koniec znalazłaś ten krzyżyk. Można byłoby dostrzec w tym takie jakby potwierdzenie tego. Że Go znalazłaś. Boga. Jego drogę. Drogę z Nim. Niełatwą, ale na której zawsze obok jest On. Jest i pomaga ci iść. Jest razem z tobą. I prosi, żebyś Go dostrzegła i wzięła do swojego życia. Ten krzyżyk może właśnie być czymś takim. Taką Jego prośbą - "Weź Mnie ze sobą, do swojego życia." Albo - "Dostrzeż Moją obecność w twoim życiu. Jestem przy tobie, tuż obok. Zauważ Mnie." Albo może - "Nie zgub Mnie. Nie zapominaj o Mnie. Modliłaś się tutaj, w czasie tej pielgrzymki, bardzo ją przeżyłaś. Proszę, nie zgub tego. Niech to nie będzie tylko taki incydent w twoim życiu. Kilka dni, w których było więcej modlitwy i teraz znowu wracamy do normalności. Proszę, nie zostawiaj Mnie tutaj, na tej pielgrzymce. Zabierz Mnie ze sobą, do swojego życia. Chcę być w nim stale obecny. Pozwól Mi na to. Zabierz Mnie ze sobą i nie zapominaj o Mnie."

Ten krzyżyk mógł to właśnie mówić. Ta prośba mogła być w nim jakby ukryta. Taka albo może inna. Czy była? Czy ją usłyszałaś albo chcesz usłyszeć? To zależy od ciebie. Ten krzyżyk, który mógł być tylko zgubionym przez kogoś krzyżykiem, to jednak może chcieć ci coś powiedzieć. Bóg przez niego. Spróbuj to usłyszeć w sobie. W ciszy swojego serca.

A może po prostu Bóg uśmiechnął się do ciebie w ten sposób. Przez ten krzyżyk. Przesłał ci swój uśmiech jakby w ten sposób kładąc dłoń na twoim ramieniu i mówiąc - "Nie bój się, jestem z tobą i nad wszystkim czuwam. Nic się nie bój, wszystko będzie dobrze."

 Re: Znalazłam krzyżyk co to znaczy?
Autor: po prostu (---.centertel.pl)
Data:   2019-08-24 20:36

Bardzo często zdarzało mi się dokładnie to, co Tobie, Tomaszu - czyli: albo w ostatnim dniu Nowenny Pompejańskiej, albo dokladnie w jej polowie przypadalo jakieś święto. Nie umiem tego wytłumaczyć. Nigdy tego nie planowalam. Każdorazowo zaczynałam Nowennę, bo pojawialo sie przynaglenie serca i tyle. Odmowilam w swom zyciu może jakieś 8 Nowenn Pompejańskich, i tylko moze jedna byla bez święta w srodku lub na końcu. Czasami slabi ludzie, tacy, jak ja, potrzebują mocnych znaków milosci Bożej. Co ciekawe, często, gdy modliłam się za innych ludzi, a w ogóle nie za siebie, to po drodze również ja sama dostawałam łaski. Maryja jest bardzo dobra i bardzo nas kocha.

 Re: Znalazłam krzyżyk co to znaczy?
Autor: Ona (---.dynamic.kabel-deutschland.de)
Data:   2019-08-30 13:56

Mysle, ze znalazlas krzyzyk, bo czekalas na jakis znak i przez to bylas bardziej czujna. Poza tym wydaje mi sie, ze ogolnie osobom wierzacym czesciej moze zdarzyc sie, ze znajda krzyzyk lub rozaniec dlatego, ze to przedmioty bliskie ich sercu, dlatego predzej wroci uwage na lezacy na ziemi rozaniec katolik niz np. ateista, ktory przejdzie obojetnie. Dlatego nie musi to nic oznaczac. Ale nie mozna wykluczyc, ze to znak od Boga, Bog przemawia do czlowieka w przerozne sposoby.

 Re: Znalazłam krzyżyk co to znaczy?
Autor: On (---.nar.cz)
Data:   2024-02-13 16:31

Dzień dobry Justyno,

tak, jest to możliwe, że ktoś ten krzyżyk zgubił, a człowiek akurat znalazł się w takim miejscu, że to zauważył. Jednak moim skromnym zdaniem, którego nigdy nikomu nie mam zamiaru narzucać, jest to znak.

Znajduję się obecnie w trudnej sytuacji, chodzi o moją córkę. Inwestuję masę energii, do tego aby być z nią, ponieważ kontakt z córką jest mi utrudniany.

Kiedy rozpocząłem starania, przed budynkiem psychologa dziecięcego, do którego chodziłem również jako rodzic, znalazłem małego aniołka ze skrzydełkami, coś w rodzaju wisiorka.

A parę lat później na stacji benzynowej, na której byłem razem z córką, idąc zapłacić za paliwo, obok naszego samochodu znalazłem dwa pręty zespawane ze sobą i wycięte idealnie, tworząc krzyż długości około 20 cm. Nie wyglądało to jak produkt krzyżyk kupiony w sklepie.

Wierzę, że to był znak, trudne sytuacje to krzyż jaki otrzymujemy aby go unieść. Po burzy zawsze wychodzi słońce.

Szczęść Boże!

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: