logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Odpowiedzialność klienta za sposób produkcji produktu.
Autor: Wiktor (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-08-26 13:54

Czy katolik kupując produkt ponosi odpowiedzialność w jaki sposob został on wytworzony?

 Re: Odpowiedzialność klienta za sposób produkcji produktu.
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2019-09-01 17:48

Kupując produkt, zasilasz fundusze jego producenta, które następnie zostają spożytkowane według jego woli. Jeśli więc stosuje on jakieś praktyki, z którymi się nie zgadzasz, rozejrzyj się za zamiennikiem danej rzeczy.

 Re: Odpowiedzialność klienta za sposób produkcji produktu.
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2019-09-02 14:04

Bez przesady. Praktycznie to prawie każdemu można znaleźć "coś za uszami". Oczywiście jeszcze jest to - co ktoś uważa za zło, niegodziwość, itp.
Nie dajmy się zwariować.

 Re: Odpowiedzialność klienta za sposób produkcji produktu.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2019-09-02 18:11

"co ktoś uważa za zło, niegodziwość, itp." - czyżby zlo było kategorią relatywną?

 Re: Odpowiedzialność klienta za sposób produkcji produktu.
Autor: B. (---.191.100.108.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2019-09-02 20:56

"Czy katolik kupując produkt ponosi odpowiedzialność w jaki sposob został on wytworzony?"

Na przykładzie:
Jeżeli wie, że do produkcji kosmetyku zostały użyte ciała zabitych poprzez aborcję dzieci, a mimo to kupuje ten kosmetyk - robi źle.
Jeżeli nie wie - nie ponosi odpowiedzialności.

 Re: Odpowiedzialność klienta za sposób produkcji produktu.
Autor: po prostu (---.eaw.com.pl)
Data:   2019-09-03 13:52

To prawda, B. Kiedyś się męczyłam, czy do produkcji mojego kremu czasem nie użyto komórek macierzystych z zabitych nienarodzonych dzieci. W składzie nic nie było o tym, ale miałam wątpliwości. Bardzo długo analizowałam ten skład, posiłkując się internetem, ale nie mogłam nic znaleźć. Mimo to miałam lęki, bo krem bardzo dobrze mi służył. W końcu zapytałam kapłana, teologa moralnego. Powiedział dokładnie to, co Ty, B., czyli, że: jeśli nie czytam nic w składzie, mogę być spokojna; gdybym natomiast wiedziała, że te komórki tam są, a mimo to kupowałabym taki krem, to wtedy byłby to grzech.

Osobiście, na ile to możliwe, staram się też nie kupować towarów produkcji chińskiej, a ostatnio także tych z Bangladeszu. Warunki pracy Chińczyków są straszliwe i uwłaczają ludzkiej godności. W Bangladeszu podobnie - a dodatkowo, do pracy tam wykorzystuje się dzieci. Jakiś czas temu dowiedziałam się również, że orzechy nerkowca są ręcznie rozłupywane i wykorzystywane są do tego m.in. dzieci. Ludzie przy tej pracy mają rany na rękach, bo wnętrze skorupy wraz z orzechem jest pełne żrącego soku. Nie kupuję orzechów nerkowca. Równie zdrowe i pyszne są orzechy włoskie.

 Re: Odpowiedzialność klienta za sposób produkcji produktu.
Autor: Malgosi3 (---.30.50.94.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-09-03 18:00

"Kto bowiem spożywa pokarmy, mając przy tym wątpliwości, ten potępia samego siebie, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem. Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem."
Rz 14,23.

Może być cos nasiąknięte okultyzmem, może miec w składzie niszczący zdrowie związek, może też to co opisuje powyżej -po prostu. Jeśli wiemy o tym - omijamy. Jeśli nie wiemy to nie ma grzechu. Ale tak czy inaczej to wszystko błogosławmy i zachowajmy umiar.

 Re: Odpowiedzialność klienta za sposób produkcji produktu.
Autor: Pepsi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-09-03 18:28

Czy prawdziwa jest plotka, że w pepsi są także ślady nienarodzonych dzieci, co poprawia smak?
Chodzi mi o takie informacje:
https://www.dziennik.pl/artykuly/382144,bojkot-napojow-pepsi-pepsi-next-ze-slodzikiem-z-komorkami-z-nerek-abortowanych-plodow.html

 Re: Odpowiedzialność klienta za sposób produkcji produktu.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-09-03 18:37

"Osobiście, na ile to możliwe, staram się też nie kupować towarów produkcji chińskiej, a ostatnio także tych z Bangladeszu. Warunki pracy Chińczyków są straszliwe i uwłaczają ludzkiej godności. W Bangladeszu podobnie - a dodatkowo, do pracy tam wykorzystuje się dzieci"

A jesteś pewna, że ludziom pozbawionym pracy w warunkach uwłaczających ludzkiej godności będzie się żyło lepiej? Jak myślisz, dlaczego oni takiej pracy się w ogóle podejmują?

 Re: Odpowiedzialność klienta za sposób produkcji produktu.
Autor: www.lifesitenews.com (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2019-09-04 19:52

PepsiCo will not use aborted fetal cell lines for flavor enhancers

PepsiCo nie będzie używać komórek zabitych dzieci jako wzmacniaczy smaku

https://www.lifesitenews.com/news/boycott-ends-pepsico-will-not-use-aborted-fetal-cell-lines-for-flavor-enhan

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: