logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak nie bać się śmierci i Nieba?
Autor: Piotr (19 l.) (---.play-internet.pl)
Data:   2019-09-05 14:04

Witam,
Od jakiegoś czasu przeżywam coś w stylu kryzysu wiary, a ostatni tak mocny miałem chyba w gimnazjum. Mam 19 lat i prawdopodobnie jestem swego rodzaju hipochondrykiem przez co nawet niewielka zmiana na skórze wywołała we mnie ciężki stan. Ze zmianą (najpewniej kurzajką) niedługo pójdę do lekarza ale przemyślenia, które we mnie wywołała na długo dadzą mi o sobie znać.
Otóż przy tej okazji zacząłem się zastanawiać nad tym czym jest śmierć i co będzie potem. Diagnozując się w internecie szybko natknąłem się na informacje, że ta niewielka grudka na palcu może być odmianą złośliwego nowotworu lub czymś jeszcze gorszym, a ja bardzo biorę takie rzeczy do siebie. Stąd wzięły się we mnie myśli na temat tego jak będzie wyglądać moja śmierć (jestem pesymistą, więc większość scenariuszy to umieranie w męczarniach z nieuleczalnym nowotworem lub coś równie okropnego) i ze zgrozą myślałem co będzie potem. Wszelkie obrazy Nieba jako wiecznego szczęścia prowadzą mnie ku wnioskowi, że nawet jeśli to szczęście nie znudzi mi się po roku to co będzie za lat np. milion? Niebo jest przecież wieczne, więc i to szczęście będzie ciągnąć się w nieskończoność. Często spotykałem się z definicją Nieba jako nieskończone poznawanie Boga, ale czy takie nieskończone poznawanie Boga, które nigdy nawet po bilionach lat nie napotka celu również w końcu nie okaże się przytłaczające i bolesne? Czy po trylionach lat Nieba moja dusza dalej będzie skazana na nieskończone bytowanie (nawet w stanie euforii) bez szans na jakąś zmianę?
Pozdrawiam tych, którzy przeczytali całą tę ścianę tekstu i czekam na wasze odpowiedzi :) Z Bogiem.

 Tematy Autor  Data
 Jak nie bać się śmierci i Nieba? nowy Piotr (19 l.) 
  Re: Jak nie bać się śmierci i Nieba? nowy martaaa 
  Re: Jak nie bać się śmierci i Nieba? nowy Magdalena 
  Re: Jak nie bać się śmierci i Nieba? nowy _ela_ 
  Re: Jak nie bać się śmierci i Nieba? nowy Mateusz 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: