logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mąż ma dziecko z kochanką.
Autor: Teresa (---.catv.broadband.hu)
Data:   2019-09-07 12:57

Pisze tu z ogromnym bolem i nadzieja ze ktos z odpowiednim dystansem bedzie w stanie udzielic mi wsparcia i byc moze porady.

Jestesmy z mezem malzenstwem od ponad 10 lat, mamy 2 dzieci, gdzie najmlodsze ma dopiero 4 latka. Od ponad roku nasz zwiazek przechodzil powazny kryzys, mysle ze bylo kilka przyczyn, klopoty finansowe, nadmiar obowiazkow zawodowych, moja choroba- w efekcie oddalilismy sie od siebie, przestalismy rozmawiac i dbac o nasze malzenstwo. Okazalo sie ze kilka miesiecy temu maz wdal sie w romans, poznal kobiete przez internet i spotykal sie z nia regularnie. Podejrzewalam ze cos sie zmienilo, maz oddalil sie ode mnie jeszcze bardziej, stracil zainteresowanie dziecmi, nie uczestniczyl w zyciu duchowym, przestal chodzic do Kosciola, spowiedzi. Nie jestem z tego dumna ale sprawdzilam telefon i komputer meza - tam odkrylam ze spotyka sie z nia regularnie, ze wspolzyli i wygladalo na to ze kompletnie oszalal na punkcie tej kobiety, wyznania milosne, wspolne plany... skonfrontowalam z nim sprawe, na poczatku wypieral sie wszystkiego ale kiedy pokazalam co odkrylam wyznal mi prawde, zaczal blagac o przebaczenie, plakal godzinami i obiecal ze zakonczy ten romans. Nie uleglam od razu, maz wyprowadzil sie na kilka tygodni do swoich rodzicow, ja musialam wszystko przemyslec wiec nie widywalam sie z nim, jedynie w przelocie kiedy przyjezdzal po dzieci. Widzialam jednak zmiane, zaangazowal sie znowu, dzwonil pisal, pokazal dowod ze zerwal tamta znajomosc, zabral nas na pielgrzymke.. bylo ciezko ale wybaczylam, przysiegalismy przed Bogiem a ja dalej meza kocham i chcialam walczyc o nas. Wszystko zaczelo sie ukladac a tu w zelszym tygodniu tamta kobieta skontaktowala sie przez prawnika z moim mezem z wnioskiem o alimenty i informacja ze jest w ciazy. Maz przyznal ze nie zabezpieczali sie a tamta jest chetna na testy na ojcostwo, przyslala tez papiery od lekarza zadajac pokrycia kosztow wizyt i utrzymania na czas ciazy bo jest osoba bezrobotna. I co ja mam z tym wszystkim zrobic?? dopiero zaczelimy ukladac zycie na nowo, a tu kolejny cios, co ja mam powiedziec dzieciom czy rodzinie? maz malo zarabia a ja pracuje na 1,5 etatu, naprawde jestem w obowiazku utrzymywac obca kobiete i dziecko ktore nie jest moje? mam pozwolic zeby moje dzieci cierpialy bo maz mial chwile slabosci? tyle pytan i nie wiem co z tym zrobic, rozwiesc sie? chcialam walczyc o nasze zycie ale boje sie ze nie bede w stanie ogladac tego dziecka, zaakceptowac ze maz bedzie ojcem i bedzie musial poswiecac czas obcemu dziecku i kobiecie... czy jest tu ktos kto moze mi pomoc, doradzic? Ufam Bogu i modle sie codziennie ale ukojenie i wybaczenie nie przychodzi

 Re: Mąż ma dziecko z kochanką.
Autor: M. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-09-07 15:36

To trudne. Ale tak naprawdę jakie masz inne wyjście niż dalej próbować? Nie warto chyba zamartwiać się na przyszłość - jak to będzie? jak sobie z tym poradzę. Myślę że warto byś poradziła się prawnika - rzetelna informacja o tym jak pod względem prawnym wyglądają zobowiązania męża wobec jego pozamałżeńskiego dziecka i jego matki może pomoże zaakceptować tą sytuację. Mąż mógł mieć jak to nazywasz chwile słabości ale teraz też nie ma innego wyjścia jak się ogarnąć. Dlaczego to ty masz tłumaczyć dzieciom, rodzinie a nie on? Ty pracujesz na 1.5 etatu to może i on zacznie.

 Re: Mąż ma dziecko z kochanką.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2019-09-07 16:12

Współczuję.
Od strony praktycznej: popieram rozmowę z prawnikiem.
Możesz wystąpić do sądu o rozdzielność majątkową i zabezpieczenie potrzeb rodziny przez męża (taki odpowiednik alimentów). Wtedy Twoje dochody nie będą brane pod uwagę przy ewentulnych alimentach męża.

 Re: Mąż ma dziecko z kochanką.
Autor: Teresa (---.catv.broadband.hu)
Data:   2019-09-07 17:42

Dziekuje za wasze odpowiedzi. W poniedzialek podzwonie po prawnikach, ale boje sie to wszystko bedzie trwalo a w miedzyczasie komornik wejdzie na nasze konto. Tamta pani wnioskuje o 800 zl m-c plus koszty lekarzy itd. Maz zarabia 1900 zl netto, wiec z dojazdami, kredytem wychodzi na to ze ja bede musiala sama utrzymac rodzine i byc moze dokladac do zycia tej kobiety jesli pozostane z mezem. Obawiam sie ze nawet przy rozdzielnosci majatkowej lwia czesc kosztow spadnie na mnie a co za tym idzie to odbije sie na naszej rodzinie. A co z dziecmi? Czy powinnam z nimi juz o tym porozmawiac? One widza ze cos jest nie tak. Nie chce ich oklamywac ale nie czuje sie tez na sile zeby ich poinformowac ze beda mieli brata czy siostre...

 Re: Mąż ma dziecko z kochanką.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-09-07 19:15

Przeczytaj podobny wątek: klik.

 Re: Mąż ma dziecko z kochanką.
Autor: Anna (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2019-09-07 19:33

Współczuję sytuacji.
W pierwszej kolejności warto zrobić testy na ojcostwo. Kobieta tego typu mogla mieć seks z kilkoma naraz, a już okaże się że Pani mąż nie jest ojcem i skutki grzechu będą lżejsze, przynajmniej dla Państwa.
Poza tym zastanowiłabym się na tym "życiem duchowym" - czy ono nie było zbyt pozorne, powierzchowne. Myślę że mając wiarę i miłość do Boga trudno dopuścić takie grzechy do życia.
Jest Pani dzielną, zaradną kobietą, jednak rozwiązanie tej sytuacji w głównej mierze powinno spoczywać na mężu.
Powodzenia

 Re: Mąż ma dziecko z kochanką.
Autor: Malgosi3 (---.30.50.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-09-07 22:46

Radzę powiedzieć o tym spowiednikowi, doradzi jak masz sie w tym wszystkim zachować, jak z tym żyć.
Może też być tak, że mąż nie jest ojcem dziecka tej kobiety.
Bardzo Cię podziwiam za wytrwałość, za wierność i żal mi, że taki cios wymierzono w Twoją rodzinę. A właśnie w rodzinę uderza zło na różne sposoby - w tych czasach. Dlatego trzeba walczyć.
Grzech męża pokazuje tez ku przestrodze - jakie są jego skutki. Chwila słabości... A potem tyle cierpienia i bólu.

I dlatego warto trwać w nauce Kościoła, by nie błądzić.

 Re: Mąż ma dziecko z kochanką.
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-09-08 08:32

Tereso, współczuję takich zmagań. Daj sobie czas, on najlepiej leczy. Poszukaj może wspólnoty Sychar gdzieś w pobliżu. I poczekaj, obserwuj jak sprawy będą się rozwijać. Jak mąż bedzie sobie radził w całej tej sytuacji, jak bedzie się zachowywała ta kobieta. Testy na ojcostwo robi się chyba dopiero po porodzie. A piszesz, że ona jest w ciąży dopiero. Podczas ciąży przysługują jej jakieś alimenty, prawnik będzie wiedział. Na tym etapie raczej nie ma sensu jeszcze mówić nic dzieciom, sami musicie się z tym uporać.

 Re: Mąż ma dziecko z kochanką.
Autor: Anita (---.centertel.pl)
Data:   2019-09-08 18:48

Stwierdzenie, że problemy spowodowane są przez męża i na nim spoczywa obowiązek ich rozwiązania są bezużyteczne. Gdyby Teresa mogła się przyglądać jak widz tej sytuacji pewnie by to zrobiła, ale chyba jest oczywiste, że nie może.
Sensowne wydaje się, sugerowane przez M i Esterę skonsultowanie się z prawnikiem. Tak aby mieć jasny i pełny obraz zobowiązań prawnych, jakie ciążą na Twoim mężu i jak ograniczyć straty Twoje i Waszych dzieci. To byłaby chora sytuacja, jeśli musiałabyś dokładać się do utrzymania byłej kochanki męża. Chcieć można wiele, więc i ona może mieć duże oczekiwania, choć niekoniecznie realistyczne. To czego ona może oczekiwać bez konsultacji z prawnikiem nie będziesz wiedziała. Może rzeczywiście niezbędna będzie rozdzielnosc majątkowa. Grzmienie ciągle, że to mąż "nabałaganił" w niczym nie pomaga. Jeśli ma świadomość, to ciągłe przypominanie mu jest tylko odreagowywaniem emocji, w niczym nie rozwiązując problemu, a tylko wzmacnia rozgoryczenie.
Dziecko nie jest niczemu winne, warto o tym pamiętać, bo na krzywdzie niewinnej osoby nie zbuduje się szczęścia i spokoju ducha. Ale kobiecie, która pakuje się w związek z żonatym facetem żadne fory, kosztem własnych dzieci, się nie należą. Bez zemsty, bo ta nie przynosi spokoju ducha, ale i bez sentymentalizmu. Mamy miłować bliźniego swego jak siebie samego, a nie bardziej.

 Re: Mąż ma dziecko z kochanką.
Autor: Magda (---.hsi10.unitymediagroup.de)
Data:   2019-09-08 19:12

Sytuacja bardzo ciężka. Dobrze, że maż przypomniał sobie, komu ślubował i się stara. Jeżeli matka jest bezrobotna a ojciec ma ustabilizowana sytuację zawodowa i rodzinna to raczej powinien wystapić o opiekę nad dzieckiem. Normalnie alimenty przysługują od narodzin dziecka. Po porodzie płaci je rodzic, który nie sprawuje opieki.

 Re: Mąż ma dziecko z kochanką.
Autor: M. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-09-08 20:12

"Stwierdzenie, że problemy spowodowane są przez męża i na nim spoczywa obowiązek ich rozwiązania są bezużyteczne. Gdyby Teresa mogła się przyglądać jak widz tej sytuacji pewnie by to zrobiła, ale chyba jest oczywiste, że nie może."

Chyba nikt tego nie sugeruje i między bierną obserwacją a ustawianiem się na pozycji tego na którego barkach spoczywa rozwiązanie jest różnica. Z całym szacunkiem do ciebie Tereso i bynajmniej nie chcąc analizować twoich problemów małżeńskich, poddaję jedynie pod rozwagę że mąż jako kochankę obrał sobie kobietę pod pewnymi względami będącą twoim przeciwieństwem - bez pracy i stałych dochodów. W pewien sposób bezradną, taką dla której będzie się oparciem i która może się wesprzeć na męskim ramieniu - dla mężczyzn to jest z reguły ważne. Warto może się temu przyjrzeć by przy tym jak to określiłaś "układaniu życia na nowo" nie powielać starych błędów.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: