logo
Niedziela, 27 września 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy w Niebie są narodowości?
Autor: hortensja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-09-16 21:03

Szczęść Boże,
Mam pytania czy w Niebie będziemy nadal się dzielić na narodowości to znaczy, że będziemy wiedzieć, że dana dusza jest polakiem, włochem czy japończykiem? Czy czegoś takie nie będzie w Niebie? A może w ogóle nawet nie będziemy pamiętaj jakiej narodowości byliśmy za życia?

 Re: Czy w Niebie są narodowości?
Autor: Ga 3, 26-28 (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2019-09-16 22:09

Wszyscy dzięki wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie. Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie.
Ga 3, 26-28

 Re: Czy w Niebie są narodowości?
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2019-09-17 17:08

W Niebie nie będziesz zastanawiać się nad takimi rzeczami. Zresztą one nie mają tak naprawdę znaczenia już teraz. W trakcie wydarzeń, w których uczestniczy duża liczba osób różnych narodowości (weźmy na przykład Światowe Dni Młodzieży) nie interesuje Cię tak naprawdę, skąd pochodzi dana osoba, o ile umiesz się z nią efektywnie komunikować. W Niebie będzie tak samo: ktoś będzie tam, bo za życia kochał Boga tak samo, jak Ty, z porozumiewaniem się też nie będzie problemu. Czy w związku z tym jest się jeszcze o cokolwiek martwić? Moim zdaniem nie.

 Re: Czy w Niebie są narodowości?
Autor: Malgosi3 (---.147.104.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-09-17 18:13

«Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania." Łk 20, 34-37
Więc skoro tak, to co dopiero podział na narodowości. Raczej nie będzie tego. Wszystko co ziemskie odpadnie.

 Re: Czy w Niebie są narodowości?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2019-09-17 23:58

Myślę, że w Niebie będzie wiadomo, kto jaką miał narodowość za życia ziemskiego, tzn. pamięć o tym nie zostanie wymazana, jak i pamięć o innych aspektach przed-niebiańskiego życia ludzi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: