logo
Środa, 23 września 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy każda litania jest obdarzona odpustem?
Autor: Kacper (16 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-09-18 09:44

Czy każda litania jest obdarzona odpustem? Ludzie to naprawdę nie jest zadanie domowe ani troll. Chce odmówić litanię do św. Jana Pawła II. Czy po tej litania będę miał odpust cząstkowy? Obiecuję że to nie troll

 Re: Czy każda litania jest obdarzona odpustem?
Autor: Alina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-09-18 15:53

Kacper, kiedyś znalazłam w domu stary modlitewnik. Pod każdą litanią było napisane ile przysługuje dni odpustu za pobożne odmówienie każdej z modlitw :) We współczesnych modlitewnikach próżno szukać takiej informacji. I dobrze. Podstawowym celem modlitwy nie jest zdobywanie odpustów. To nie gra komputerowa, w której musisz zdobyć ileś punktów, żeby zaliczyć dany poziom. W modlitwie najważniejsza jest relacja z Bogiem. Jeśli chcesz odmówić jakąkolwiek litanię, to odmów. A to, w jakim wymiarze dostąpisz odpustu jest kwestią drugorzędną. Najważniejsze byś podejmując jakiekolwiek praktyki religijne robił to z miłości do Boga, a nie tylko po to, by coś uzyskać ("kolekcjonować" odpusty).

 Re: Czy każda litania jest obdarzona odpustem?
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2019-09-18 16:28

"Ludzie to naprawdę nie jest zadanie domowe ani troll".

W takim razie w następstwie jakiegoś haniebnego postępku musieli zakazać Ci korzystania ze wszystkich wyszukiwarek internetowych znanych człowiekowi :) Bo spójrz, na forum od pięciu lat jest wątek:
https://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=347553&t=347410
w którym masz wymienione czyny i modlitwy związane z odpustem. Cząstkowym lub zupełnym. Da się znaleźć coś takiego? Da się. I nie zajmuje to nawet pięciu minut.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: