logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się pozbyć natrętnych pokus myślnych?
Autor: Człowiek (---.unknown.vectranet.pl)
Data:   2019-09-21 12:00

Witam
Mam ciągle dręczenie do myślnej nieczystości. Ta pokusa polega na tym, że w mojej głowie ciągle w formie wyobraźni pokazuje mi moją znajomą, z którą robię to i to do nieczystości. I to pojawia się natrętnie, ciągle wyobrażeniowy obraz w mojej głowie się pojawia. Walczę z tym, ale nie mogę tego obrazu ostatecznie go wyrwać tylko ciągle on siedzi. Co więc powinienem zrobić? Moglibyście mi udzielić w tej sprawie rady? Nawet, gdy to teraz pisze ciągle mi się pojawia dlatego proszę też o modlitwę za mnie.

 Re: Jak się pozbyć natrętnych pokus myślnych?
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2019-09-21 12:49

Jak jesteś singlem to "krew się burzy" idź do seksuologa - pomoże.

 Re: Jak się pozbyć natrętnych pokus myślnych?
Autor: Piotr (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-09-21 14:52

Witaj. Idealna rade znajdziesz u sw. Pawla: 'Unikaj wszystkiego co ma chocby pozor zla' (1 Tes 5,22). I lenistwa. Bo gdy czlowiek sie nudzi to do glowy przychodza glupoty. Wiem z wlasnego doswiadczenia. Zaczyna sie od nudy, siegniecia do internetu, nagle przed nosem mignie kobieta lzej ubrana i juz pojawia sie pokusa a po niej nierzadko masturbacja. Po niej czuje sie okropnie i nawet wstydze sie pomodlic. Zatrm unikaj lenistwa, miej zajeta glowe i rece araz unikaj okazji do grzechu. To najlepsza droga. Z Panem Bogiem.

 Re: Jak się pozbyć natrętnych pokus myślnych?
Autor: rrr (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2019-09-21 18:33

Polecam codzienny różaniec. Bardzo pomaga na niechciane myśli. Mi przynajmniej pomógł.

 Re: Jak się pozbyć natrętnych pokus myślnych?
Autor: guśka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-09-22 09:43

Kiedyś, może z rok temu, do mojego miasta przybyli wyznawcy Kryszny. Chodzili ulicami barwnym pochodem śpiewając, grając, tańcząc. Śpiewana przez nich mantra Hare Kryszna tak zakodowała się w moim umyśle, że nie mogłam sobie z tym poradzić. To trwało kilka godzin, w pracy, na zakupach, bez przerwy wracały słowa wielbiące cudzego boga. Nie pomogła modlitwa do św. Michała Archanioła. W końcu zaczęłam w duchu śpiewać: Jezus, najwyższe Imię... I w tym momencie zostałam uwolniona.
Oddaj Jezusowi i Najświętszej Matce swój problem. Gdy pojawi się w Twoim umyśle obraz znajomej, przypomnij sobie scenę biczowania Pana Jezusa. Każdy grzech nieczysty, to kolejna rana na Ciele Chrystusa, to kolejna stróżka Przenajświętszej krwi spływająca na ziemię. Obejrzyj Pasję, to Ci pomoże. Spróbuj odmówić Nowennę Pompejańską w intencji uwolnienia od pokus. Maryja, Najczystsza, z pewnością przyjdzie Ci z pomocą.

 Re: Jak się pozbyć natrętnych pokus myślnych?
Autor: Marcin (---.opera-mini.net)
Data:   2019-09-22 12:57

Odmawiaj jak najczęściej Koronkę. Jezus oczyszcza nasze myśli i wyobraźnię.

 Re: Jak się pozbyć natrętnych pokus myślnych?
Autor: Jo (---.f-net.pl)
Data:   2019-09-22 14:37

Nie przejmować się nimi i nie zwracać na nie uwagi gdy takie myśli się pojawiają. Mimowolnie pojawiające się myśli nieczyste nie są grzechem. Nie ma więc się czego obawiać. Gdy się więc pojawiają trudno, nie walcz z nimi, ale też ich świadomie nie podtrzymuj. Powód jest prosty: gdy skupiamy się aby o czyms nie myśleć to właśnie o tym myślimy. Nie wchodzi z nimi w dialog bo przegrasz. Są pomimo braku Twojej woli? Trudno. Jak nie będziesz z nimi walczył ale też ich nie podsycał same przejdą. Powodzenia

 Re: Jak się pozbyć natrętnych pokus myślnych?
Autor: Mateusz (31.42.18.---)
Data:   2019-09-22 18:06

Dwie porady:

1) Czy uczysz się lub pracujesz? Jeśli tak, to staraj się temu poświęcać na sto procent, tak, abyś myślał jedynie o tym. Praca jest tutaj nawet lepsza, bo książki możesz zawsze odłożyć, znowu zatapiając się w nieodpowiednich myślach, zaś z czasowego wykonania obowiązków zawodowych rozliczyłby Cię pracodawca. Taka świadomość bardzo skutecznie uspokaja "rozluźnioną" wyobraźnię.

2) W jakim stanie jest Twoja znajoma: wolnym, czy zamężnym? Jeśli w tym drugim, to następnym razem, kiedy pojawią się złe myśli, wyobraź ją sobie z mężem. Uświadomisz sobie, że jest nieosiągalna i przestanie ona gościć w Twoich marzeniach. A nawet jeśli nie ma jeszcze ślubu, to i tak nie jest Twoją żoną - dlatego też przestań o niej myśleć, przynajmniej w ten sposób.

 Re: Jak się pozbyć natrętnych pokus myślnych?
Autor: ProszęOPomoc (---.siedlce.domtel.com.pl)
Data:   2019-09-24 17:32

Być może jest to inna przyczyna, ale wygląda mi to trochę jak nerwica natręctw myślowych.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: