logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak pokonać demona próżnej chwały?
Autor: Człowiek (---.unknown.vectranet.pl)
Data:   2019-09-30 21:18

Witam
Mam problem z demonem próżnej chwały. Gdy ja walczyłem zaciekle ze swoimi namiętnościami, złymi myślami i grzechami i wzrastałem w cnotach. Ten demon przychodził do mnie i nadal przychodzi i pokazuje mi mniej więcej jakim to ja mistrzem duchowym jestem, daje mi jakąś taką złą pyszałkowatą radość wewnętrzną spowodowaną zyskiwaniem chwały od ludzi za chodzenie z Panem Bogiem, modlenie się na pokaz, ewangelizowanie nie dla chwały Bożej, ale dla zyskiwania chwały od ludzi, że skoro jestem mistrzem duchowym to mam ludzi nauczać, nawracać albo nakazuje mi abym porzucił przyszłe życie pustelnicze (które chciałbym praktykować w przyszłości) i mówi abym został kapłanem rzymskokatolickim, poszedł do miejsca, gdzie jest kupa smrodu grzechowego i tam nawracał, bo przecież trzeba grzeszników zbawiać. Ja naprawdę potrzebuję modlitwy o uwolnienie, bo wchodziłem w okultyzm, magie, religie wschodu, oddałem swoją duszę Diabłu (może nie na 100% dobrowolnie), grałem w złe gry video, które głównie przez nie doprowadziły mnie do takiego stanu wcześniejszego. Chociaż mam wątpliwości czy mam powołanie do kapłaństwa, ale nawet jeśli tak to go nie zrealizuje. Podobną sytuację miał św Ignacy Loyola, że po zaciekłej walce ze swoimi grzechami przyszedł do niego demon próżnej chwały i pisał w swej autobiografii, że ten rodzaj grzechu był dla niego natrętny, że trudno albo nawet bardzo trudno było go zwalczyć. Mi też go bardzo trudno zwalczyć więc proszę o radę i modlitwę w tej sprawie.

 Re: Jak pokonać demona próżnej chwały?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-10-01 01:07

Nie wierz w to, co podpowiada Ci demon. Bo to same kłamstwa. Ktoś, kto wierzy demonom, nie tylko nie może być mistrzem duchowym, ale w ogóle nie ma powodów do chwały z duchowych "postępów". Natomiast chwała za to, co w Tobie naprawdę dobre, należy się Bogu. Chyba nie myślisz, że bez Jego łaski mógłbyś cokolwiek dobrego osiągnąć.
"(...) Cóż masz, czego byś nie otrzymał? A jeśli otrzymałeś, to czemu się chełpisz, tak jakbyś nie otrzymał?" (1 Kor 4, 7).

Czy ktoś Ci już sugerował wizytę u psychologa? Jeśli nie, to będę pierwsza.

 Re: Jak pokonać demona próżnej chwały?
Autor: A2 (---.dynamic-zab-04.vectranet.pl)
Data:   2019-10-01 11:56

A może wizyta u egzorcysty?
Pokora to prawda, a pycha to ułuda, nieprawda.

 Re: Jak pokonać demona próżnej chwały?
Autor: Malgosi3 (---.30.34.201.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-10-01 18:32

Ktoś juz podobnie pisał niedawno. Wygląda, że jesteś tą samą osobą. Radzilam tam wtedy modlitwę o uwolnienie - ze względu na to że oddales dusze diablu. Nie powinieneś skupiać sie na zewnętrzności, ale modlic sie o łaskę nawrócenia. Dopiero wtedy zaczniesz autentycznie ewangelizować, modlić się, pomagać innym w dojściu do Boga...

 Re: Jak pokonać demona próżnej chwały?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-10-01 21:11

"Gdy ja walczyłem zaciekle"

To nie ty walczyłeś. To Bóg walczył w tobie o ciebie. Walczył i na pewno walczy dalej. Żeby cię odzyskać - w pełni. Żebyś do Niego tak naprawdę wrócił. Chciał wrócić. Zamiast słuchać tego, co ci ktoś tam gdzieś w tobie podpowiada, jakiś głos, zamiast słuchać jego podszeptów porozmawiaj z Jezusem. Przyjdź z tym do Niego. Najlepiej w czasie spowiedzi. Miejscem na wyznawanie tych wszystkich rzeczy, o których piszesz - okultyzm, magia itd. - jest konfesjonał, a nie internet. To nie nam się powinieneś z tego spowiadać, tylko Bogu. Przyjść z tym do Niego. Jemu to oddać. A oprócz tego weź do ręki różaniec. Weź i trzymaj się go mocno. To tak, jakbyś trzymał za rękę Maryję. Z Nią jesteś bezpieczny. "Bo z Maryją zawsze Bóg". Ona ci pomoże. Zaprowadzi do Jezusa. Wstawi się za tobą. Weź do ręki różaniec i módl się na nim. Albo przynajmniej trzymaj go w dłoniach. Noś w kieszeni. Niech Maryja w taki sposób będzie z tobą, przy tobie. A temu co słyszysz powiedz - "Milcz, ucisz się" (por. Mk 4,39)

 Re: Jak pokonać demona próżnej chwały?
Autor: Rosalinda (---.wist.com.pl)
Data:   2019-10-02 22:37

Nie wiem dlaczego, ale oprócz kontaktu z egzorcystą, modlitwami o uwolnienie, zalecałabym kontakt z psychologiem czy psychiatrą zanim zaczniesz się doszukiwać kolejnych demonów wokół Ciebie, czy w sobie i nadawać im nazwy. Dodatkowo od rozeznawania powołania do kapłaństwa jest spowiednik, rekolekcje powołaniowe, a od rozeznawania innych form życia konsekrowanego typu pustelnictwo, dziewictwo czy wdowieństwo konsekrowane - biskup, który też wymaga opinii o stanie zdrowia. Nie wiem ile masz lat, ale dużo w Tobie chaosu i jakiejś takiej gonitwy myślowej na temat swoich pokus, życia duchowego - a czasami żeby jakaś pokusa odeszła należy ja po prostu zignorować, nie przykładać wagi nadmiernie. Nie wchodzić w dialog z pokusą bo wiadomo kto za tym stoi. Albo wyznać na spowiedzi.

 Re: Jak pokonać demona próżnej chwały?
Autor: Estera (---.146.236.31.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-10-03 22:08

Masz wolną wolę. Sam decydujesz o tym, czy wejdziesz w grzech czy nie.
Lekarstwem na pychę jest pokora. To przyjęcie prawdy o sobie. Objawia się m.in. w prostocie, w tym w prostocie języka. Twój post jest mocno napuszony, egzaltowany. W ramach ćwiczeń spróbuj przeredagować go. Wyobraź, sobie np., że piszesz go do prostych babć, takich mało wykształconych, i to je prosisz o radę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: