logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Niegodziwe działanie małżonka wspoldzialajacego.
Autor: Paolo (---.siedlce.domtel.com.pl)
Data:   2019-09-30 17:04

Jak rozumieć jeden z warunków godziwości współdziałania w grzechu współmałżonka, sprowadzający się do tego, ze działanie małżonka współdziałającego nie jest samo w sobie niegodziwe? Żona nie chce stosować NPR, moje namowy na nic się zdają. Nie stosuje tez antykoncepcji, która uważa za grzech. Nie uważa natomiast za grzech stosunku przerywanego. Nie chodzi mi o ocenę tego myślenia, postępowania, bo taka mam i zona o tym wie. Chodzi mi o to, czy współżyjąc w ten sposób dopuszczam się działania, które jest samo w sobie niegodziwe. Bo to przecież ja jestem ta osoba, która aktywnie musi przerwać stosunek. I naprawdę, proszę nie sadzić, ze szukam furtki, jak tu zjeść ciastko i miec ciastko, jak tu sobie grzeszyć ze spokojnym sumieniem. Oczywiście znam pozostałe warunki godziwego współdziałania w grzechu współmałżonka. Czy może znacie Państwo jakieś objaśnienia, komentarz - dotyczący postawionego przeze mnie zagadnienia. Szukałem już na szansaspotkania.pl, ale nie udało mi się znaleźć. Rozumiem, ze nie ma wątpliwości wówczas, gdy to żona chce stosować NPR, a mąż wybiera stosunek przerywany. Ona wówczas jedynie biernie znosi takie zachowanie (podczas samego aktu).Jednak co w naszej sytuacji¿ Przecież to ja muszę podjąć określone działanie/zaniechanie, bo żona nie zgadza się na pełny stosunek. Dla zainteresowanych - mamy dzieci. I nie, nie twierdze, ze to w jakikolwiek sposób cokolwiek usprawiedliwia.

 Re: Niegodziwe działanie małżonka wspoldzialajacego.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-10-07 00:18

O ile dobrze rozumiem, żona nie chce kolejnego dziecka, ale godzi się na stosunek przerywany, ponieważ myśli, że jest to skuteczny środek antykoncepcyjny. Jeśli Ty wiesz, że tak nie jest (klik), ale utrzymujesz żonę w tym błędnym mniemaniu dla własnych korzyści, to postępujesz niegodziwie (oszukiwanie żony).

 Re: Niegodziwe działanie małżonka wspoldzialajacego.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-10-07 00:37

Wiem, że odpowiedziałam na pytanie, którego nie postawiłeś. Ale uważam, że jeśli rozważa się niegodziwe działanie w jakieś sferze życia, powinno spojrzeć się na to szerzej, a nie wybiórczo.

 Re: Niegodziwe działanie małżonka wspoldzialajacego.
Autor: MM (---.play-internet.pl)
Data:   2019-10-07 13:19

Powinniśmy się nawzajem upominać, więc trzeba żonie uświadomić, że stosunek przerywany jest grzechem.

 Re: Niegodziwe działanie małżonka wspoldzialajacego.
Autor: Estera (---.146.100.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-10-07 19:34

Jak sam napisałeś: to Ty podejmujesz działanie.
Jeśli żona ma w miarę regularne cykle, możesz sam z grubsza wyznaczyć trzecią fazę i tylko wtedy współżyć. Zawsze to krok w dobrym kierunku.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: