logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła.
Autor: Alina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-10-08 10:59

Po pierwsze, cieszę się, że powracasz tutaj, by dzielić się tym, czego doświadczasz. Twoja walka o nawrócenie się nie skończyła, ale trwa. Przechodzisz w tej chwili trudniejszy czas, doświadczasz zniechęcenia, ale walka trwa.
W poprzednim wątku ja i inne osoby udzieliliśmy Ci kilku rad. Bardzo się cieszę, że korzystasz z sakramentu pojednania i modlisz się. To bardzo ważne. Nie rezygnuj z tego! Podjąłeś też konkretny wysiłek pracy nad uporządkowaniem relacji z mamą. A co z kontaktem ze specjalistą (psychiatra/ psychoterapeuta)? Czy podjąłeś terapię? Próbowałeś? Jeśli nie, to dlaczego?
Nie idź za negatywnymi uczuciami, które są w Tobie. One w znacznej mierze wynikają problemów emocjonalnych i psychicznych. To wymaga terapii.
Piszesz, że wiesz, że On [Bóg] jest królem wszechświata i że nie chcesz iść do piekła. Czy tak mówi człowiek, który jest skazany na potępienie? Nie! Ty bardzo tęsknisz za Bogiem, za przytuleniem i opieką Maryi. Tylko przeżywane przez Ciebie negatywne uczucia powodują, że czujesz się do tego niezdolny. To wynika z choroby. Twoja wola jest w pewnym stopniu osłabiona przez chorobę.
Co do kwestii podpisania paktu z diabłem, to po prostu pójdź do spowiedzi. Powiedz o tym wszystkim, co tu napisałeś. Twoim przeznaczeniem jest niebo, a nie piekło.
Zobacz, w Dzienniczku Św. S. Faustyny jest taki fragment:
"Powiedz duszom, gdzie mają szukać pociech, to jest w trybunale miłosierdzia, tam są największe cuda, które się nieustannie powtarzają. Aby zyskać ten cud, nie trzeba odprawiać dalekiej pielgrzymki ani też składać jakichś zewnętrznych obrzędów, ale wystarczy przystąpić do stóp zastępcy Mojego z wiarą i powiedzieć mu nędzę swoją, a cud miłosierdzia Bożego okaże się w całej pełni. Choćby dusza była jak trup rozkładająca się i choćby po ludzku nie było wskrzeszenia, i wszystko już stracone - nie tak jest po Bożemu, cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni" (Dz 1448)
"Wiedz, ile razy przychodzisz do Mnie uniżając się i prosisz o przebaczenie, tyle razy wylewam ogrom łask na twą duszę, a niedoskonałość twoja niknie przede Mną, a widzę tylko twą miłość i pokorę; nic nie tracisz, a wiele zyskujesz" (Dz 1293);
"Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, który jest miłością i miłosierdziem samym" (Dz 1486).

Bóg bardzo czeka na Ciebie. On się nie gniewa, ale chce dać Ci swoje miłosierdzie, chce Cię otaczać opieką, troską i miłością. On nie pragnie Twojej śmierci, ale tego, żebyś żył.

Napisałeś, że nie jesteś w stanie wprowadzić w życie żadnej rady. Ja jednak widzę coś zupełnie innego. Ty całym sercem pragniesz zmiany, chociaż czasem brakuje Ci sił do tego, żeby ją realizować. Małymi kroczkami jesteś w stanie z tego się wyplątać.
Mam do Ciebie 3 prośby:
1. Idź do spowiedzi (dasz radę dojść do kościoła, prawda?)
2. Módl się, uświadamiaj sobie, że Bóg i Matka Boża nad Tobą czuwają (kieruj do Boga choćby jedną myśl parę razy w ciągu dnia, to też jest modlitwa)
3. Umów się na wizytę do psychiatry (nie odkładaj tego na później, dasz radę zadzwonić ;)

Pisz, nie przepraszaj. Jeśli tylko będę mogła Ci pomóc, odpiszę.

 Tematy Autor  Data
 Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy pusty 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy Igor 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy 38 na karku 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy Alina 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy Kalina 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy Malgosi3 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy pusty 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy Alina 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy Malgosi3 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy 38 na karku 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy pusty 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy Alina 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy Tomasz 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy pusty 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy Alina 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy Kalina 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy Ј 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy pusty 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy Alina 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy Ј 
  Re: Pakt z diabłem. Nie chcę do piekła. nowy stokrotka 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: