logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boję się iść do Komunii.
Autor: smutna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-10-08 20:50

Do dzisiaj prawie codziennie uczestniczyłam we Mszy św. i przyjmowałam Pana Jezusa w Komunii. Wczoraj, gdy podeszłam do księdza (w tym kościele Komunię przyjmuje się na stojąco), Pan Jezus upadł na patenę. Odgłos był taki, że chyba w całej świątyni było słychać. Ksiądz coś powiedział, ale nie dosłyszałam co, taka byłam przerażona. Nie mogłam się pomodlić po Komunii, z oczu płynęły mi łzy. Teraz też płyną, gdy to piszę. Taka sytuacja zdarzyła mi się już drugi raz. Za pierwszym razem Pan Jezus upadł na podłogę. Znajoma teolog pocieszyła mnie wówczas, że takie rzeczy się zdarzają, że ksiądz jest już stary, więc palce ma niezbyt sprawne. Tym razem ksiądz był młody, a wszystko wyglądało tak, jakby mu ktoś wytrącił Ciało Pańskie z ręki w połowie drogi między puszką a moimi ustami. Chyba nie miałam przyjąć Komunii. Myślę, że popełniłam świętokradztwo. Rano w zdenerwowaniu zaczęłam krzyczeć do Pana Jezusa, że nigdy nie chce mi pomóc, wylałam z siebie nagromadzony latami żal. Wiem, Pan Bóg wysłuchuje wszystkich próśb, ale spełnia te, które pomagają nam w drodze do Nieba. Zaraz pożałowałam tych słów i przeprosiłam za nie. Później, jadąc do pracy, chyba ze trzy razy przejechałam na czerwonym świetle (wiem, V Przykazanie). No i z całym tym "bagażem" poszłam do Komunii. Chyba sam żal za grzechy to było za mało i Pan Jezus nie chciał przyjść do takiego grzesznika. Pójdę do Spowiedzi, ale do Komunii boję się pójść. Nie przeżyłabym kolejnej takiej sytuacj. Więc na Mszę św. już dzisiaj nie poszłam, bo po co, skoro do Komunii nie pójdę.

 Re: Boję się iść do Komunii.
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-10-08 22:12

Smutna, nie bój się pójść do Komunii i nie nadinterpretowuj takich zdarzeń (takie doszukiwanie się nazywa się "aninizm" i jest postawą błędną).
Za grzechy żałuj i spowiadaj się, do Komunii przystępuj spokojnie i jak najczęściej (inna rzecz, że te Twoje grzechy takie... wbrew temu co Ci się wydaje, nic specjalnego).

Szkoda przez przesądy tracić Komunie Świętą.

 Re: Boję się iść do Komunii.
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-10-08 22:22

"Pan Jezus nie chciał przyjść do takiego grzesznika"

A może tak bardzo chciał, że już nie mógł się doczekać, aż cię znowu przytuli. Może właśnie tak bardzo chciał przyjść, że aż wyrywał się księdzu. Wyślizgnął mu się z ręki widząc cię, patrząc na ciebie i z radości wierzgając rączkami i nóżkami. Taki mały Jezus, który już się nie mógł doczekać, żebyś Go jakby wzięła na ręce, przyjęła do swojego serca i przytuliła. Ty Jego, a On ciebie. Tak się do ciebie śpieszył, że ksiądz nie mógł Go utrzymać. Może wtedy jakby podskoczył z radości. Nie wiem jak było naprawdę, ale może spróbuj spojrzeć na to w ten sposób. Nie, że On nie chciał do ciebie przyjść, że może coś było nie tak i nie chciał przyjść, tylko właśnie chciał - tak bardzo chciał, tak bardzo się śpieszył do ciebie, że księdzu trudno było utrzymać Go w dłoniach.

 Re: Boję się iść do Komunii.
Autor: Alina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-10-08 23:04

Takie sytuacje się zdarzają. Ksiądz czasem podaje dość niedbale Komunię. Zdarza się. Mnie też kiedyś spotkała podobna sytuacja. Cóż przyjmujesz bardzo często Komunię, więc statystycznie częściej może Cię to spotkać. Nie ma co się nad tym dłużej zastanawiać. Popatrz raczej na to co, się wydarzyło później. To zdarzenie stało się okazją do wyrzucenia tych emocji, które były w Tobie nagromadzone. Czy czujesz się winna, że przyznałaś się przed sobą i przed Bogiem, że takie są w Tobie uczucia? Pamiętaj, że emocje nie podlegają kwalifikacji moralnej. To może nieprzyjemne doświadczenie, ale wartościowe. Może dać Ci nowe spojrzenie na relację z Bogiem, na to co może jest trudne i wymaga głębszej refleksji.

 Re: Boję się iść do Komunii.
Autor: Malgosi3 (---.30.0.69.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-10-09 14:00

O Hostio biała. Ty zachowujesz białości mej duszy, lękam się dnia, w którym bym Ciebie opuściła. (św. Faustyna Kowalska)

Nie mówcie mi, że jesteście grzesznikami, że jesteście nędzni i że dlatego nie przystępujecie do Komunii Świętej… To tak jakbyście mówili, ze jesteście zbyt chorzy i dlatego nie chcecie ani lekarzy, ani lekarstw. (św. Jan Maria Vianney)

Wiem, że na tym ołtarzu kochasz mnie tą samą miłością, jaką mnie kochałeś, kiedy swoje Boskie życie trawiłeś wśród tylu goryczy Krzyża! (św. Alfons Maria Liguori)

Lękać się trzeba i modlić, abyśmy na skutek powstrzymywania się od Eucharystii nie odłączyli się od Ciała Chrystusa i nie oddalili się od zbawienia. Przed czym ostrzega sam Chrystus. (św. Cyprian)

Pan Bóg w Eucharystii składa nam pocałunki miłości. Zatem przyjmujmy z wielką wiarą i miłością Komunię Świętą. (św. O.Pio)

Podaje kilka z wielu cytatów świętych o Komunii św.
Alina, Asia i wszyscy tu wpisali piękne porady :) Dołączę tylko: jeśli posprzątasz dom-duszę poprzez spowiedź to dla kogo? Kogo zaprosisz?
Czy mogłabyś tak boleśnie zranić Jezusa i Go nie przyjąć? Myślę, że nie :)

 Re: Boję się iść do Komunii.
Autor: smutna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-10-10 20:30

Z całego serca dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Poszłam dzisiaj do Spowiedzi i do Komunii. Tak bardzo tęskniłam za Jezusem. On za mną pewnie jeszcze bardziej! A teraz: radość w duszy, pokój w sercu i uśmiech na twarzy :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: