logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Wasi zmarli do Was przychodzą?
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2019-10-09 21:53

Kiedyś w podstawówce ksiądz na religii mówił, że zmarli mogą do nas przychodzić. Czy komuś z Was się zdarzyło takie spotkanie z bliską osobą zmarłą? Jeśli tak, to w jakich okolicznościach to było?

 Re: Czy Wasi zmarli do Was przychodzą?
Autor: _ela_ (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-10-10 10:50

Ksiądz mówił, że zmarli mogą do nas przychodzić? Bzdura, albo coś źle zrozumiałaś. Jedyny sposób "przychodzenia" zmarłych to we śnie.

 Re: Czy Wasi zmarli do Was przychodzą?
Autor: Malgosi3 (---.30.53.123.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-10-10 14:56

Wiele osób doświadcza "przychodzenia" dusz zmarłych poza snem. Również święci w swoich zapiskach maja te spotkania opisane. Np. O. Pio, św. s. Faustyna... Mówią o tym takze ks. egzorcyści, gdy widzą nawiedzanie zmarłych w domach i innych miejscach.

 Re: Czy Wasi zmarli do Was przychodzą?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2019-10-10 16:36

Jedynym sposobem kontaktu osoby zmarłej z kimś, kto wciąż jeszcze żyje byłyby sny. Piszę "byłyby", bo katolik nie powinien wierzyć w nic, co się w nich pojawia, ani traktować tego jako swego rodzaju wiadomości. Osoba zmarła może Ci się śnić i wtedy oznacza to po prostu, że za nią tęsknisz. Nie polecam ze swojej strony dodawania do tego dalszej "ideologii".

 Re: Czy Wasi zmarli do Was przychodzą?
Autor: . (205.201.55.---)
Data:   2019-10-10 17:20

Do Marii Simmy przychodziły dusze czyśćcowe, aby prosić o modlitwę.

 Re: Czy Wasi zmarli do Was przychodzą?
Autor: Pax (---.terminus.pl)
Data:   2019-10-11 10:57

A może by tak przejść na grunt teologii katolickiej. Wklejam fragment własnego opracowania.

Należy tu odrzucić niechrześcijańskie, lecz popularne w ludzkiej świadomości, wręcz spirytystyczne koncepcje o odwiedzinach zmarłych, zabłąkanych duszach lub zmarłych nagle, którzy zostawili nie załatwione sprawy. Wprawdzie jest możliwe ukazywanie się zmarłych w ludzkiej postaci . Dzieje się to z nakazu Boga i ma charakter cudu. Jednocześnie nie oznacza przerwania procesu oczyszczenia dla zmarłych. Jest to jednak tylko ukazywanie się jakiejś dającej się uchwycić zmysłami formy, będącej reprezentacją, a nie prawdziwym ciałem. Taka ewentualna niematerialna osobista obecność, nie może oddziaływać na materię i nie jest związana z określoną lokalizacją, lecz jest wyrazem lokalnego działania. Ponadto dusze zmarłych są zasadniczo oddzielone od wspólnoty ludzi i nie mają znajomości wydarzeń na ziemi, taką wiedzę posiadają jedynie święci dostępujący wizji Boga. Św. Tomasz uznaje również możliwość, polegającą na tym, że Bóg dopuszcza, aby zmarli potępieni ukazywali się żywym dla ich pouczenia i budzenia strachu przed potępieniem, albo dla pobudzenia do modlitwy w ich intencji, jeśli chodzi o dusze czyśćcowe. W tym samym artykule, Akwinata przestrzega przed zbyt łatwym wierzeniem w tego rodzaju ukazywania we śnie lub na jawie, tym bardziej, że dusze czyśćcowe dostosowują swoją wolę do woli Bożej i raczej boleją nad swoją niedolą niż myślą o ukazywaniu się innym. Natomiast same ukazywania mogą się dziać za sprawą dobrych lub złych duchów dla pouczenia lub zwiedzenia ludzi żyjących. Należy podkreślić, że ukazywanie się dusz zmarłych proszących o modlitwę, w odróżnieniu od manifestacji demonicznych, nie wiąże się z atmosferą grozy, pokusami, zastraszaniem lub niszczeniem, ani przybieraniem upiornych kształtów, ani przekazywaniem informacji z zaświatów. Poza tym dusze czyśćcowe ustępują dzięki modlitwie i ofiarowanej mszy świętej, bowiem prośba o modlitwę jest ich głównym motywem zjawiania się.


A tak po prostu - ukazywanie się zmarłych proszących o modlitwę jest możliwe, jest katolickie i zdarza się, słyszałem o takich przypadkach wielokrotnie od poważnych osób wielokrotnie.

 Re: Czy Wasi zmarli do Was przychodzą?
Autor: rrrr (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2019-10-11 14:02

Pax, dlaczego mamy wierzyć w Twoje opracowanie? Na jakich zrodlach jest oparte?

 Re: Czy Wasi zmarli do Was przychodzą?
Autor: Ina (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2019-10-11 21:02

Jakiś czas temu zmarła znajoma z tej samej parafii. Kilka dni później przyśniła mi się krótko w nocy. Nie było jakichś szczególnych rozmów. Zwróciłam uwagę, że wyglądała, tak jak zawsze, ale bardziej piękna i zadbana. Tak naturalnie zadbana i naturalnie ładna. Starałam się spotkać Jej męża i to przekazałam. Ucieszył się. Też kiedyś przyśnił mi się Tato. Tak zwyczajnie. Pamiętam, że wtedy zamówiłam Eucharystię w Jego intencji.

 Re: Czy Wasi zmarli do Was przychodzą?
Autor: Krys (---.coucou-networks.fr)
Data:   2019-10-12 00:35

Przekonalam sie ze sny (ok. 20 lat) w ktorych pojawiala sie zmarla w dosc dramatycznych okolicznosciach ciocia, mialy swoj sens. Modlilam sie za nia, inna krewna regularnie zamawiala Msze sw. w intencji tej cioci. Niedlugo po tym kiedy poprosilam o odprawienie Mszy sw. w intencji sp. sniacej mi sie cioci, przestala mi sie snic, bylo to ok. 15 lat temu. Nigdy wiecej jej nie przysnilam. Kolezanka wyrazila przypuszczenie, ze moze ciocia potrzebowala ode mnie jakiejs formy przebaczenia, wole nie szperac w przeszlosci. To taki osobisty przyklad snu, pisze o tym dlatego aby nie czekac tak dlugo jak ja, z zamowieniem Mszy sw. i ze sny w ktorych zmarli uporczywie pojawiaja sie, moga miec sens.

 Re: Czy Wasi zmarli do Was przychodzą?
Autor: Pax (---.terminus.pl)
Data:   2019-10-12 13:22

do rrrr. W tekście jakbyś przeczytał/ła jest wspomniany św. Tomasz z Akwinu. Dlaczego wierzyć w moje opracowanie? Wierzyć to masz w Boga i Jego autorytet, który tak ten świat urządził. Możesz natomiast zaufać mi, jako autorowi opracowania, że zrobiłem je dobrze. A że zostało obronione jako fragment pracy, świadczy, że jest katolickie.

 Re: Czy Wasi zmarli do Was przychodzą?
Autor: 38 na karku (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2019-10-12 15:10

Warto spojrzeć na Jezusową przypowieść o Łazarzu i bogaczu - Łk 16, 19-31. "Nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może..."
*
Czytałam gdzieś (niestety, nie pamiętam gdzie, ale to musiała być lektura wiarygodna dla teologa), że zły duch lubi czasami przybierać postać zmarłej osoby. Więc uważajcie i bądźcie z Jezusem w takich doświadczeniach.

 Re: Czy Wasi zmarli do Was przychodzą?
Autor: Ewa (---.net.pulawy.pl)
Data:   2019-11-02 15:41

Matka Boża objawiająca się w Medjugorje przekazała wizjonerom, że zmarli przebywający w czyśćcu widzą nas, kiedy się za nich modlimy. Mają świadomość naszej sytuacji życiowej. Informacja ta pochodzi chyba z książki "Rozmowy z widzącymi" (?)

 Re: Czy Wasi zmarli do Was przychodzą?
Autor: Olga (---.centertel.pl)
Data:   2020-10-14 21:25

To stary wątek ale chciałabym coś dodać. Przed śmiercią mojego ojca śnił mi się mój zmarły wujek, 3 razy, mówiłam, że przyszedł po mojego ojca, ojciec był bardzo chory i to mnie nie zdziwiło. To było 15 lat temu. Trzy miesiące temu znów mi się przyśnił, mówiłam, że ktoś umrze, ale kto jeżeli wszyscy są zdrowi? Po tygodniu od snu powiesił się mój ukochany. Niby wierzyłam, że zmarli do nas przychodzą, ale nie do końca. Mój narzeczony był u mnie po śmierci, dotknął mojej reki, a innym razem pochylał się nade mną, nie widziałam, tylko czułam, w miejscu gdzie spał czułam chłód, ale tylko gdy było mi bardzo źle. Dużo modlę się za niego i już niestety nie przychodzi. Śnił mi się w tym czasie tylko dwa razy, ostatni raz był taki młody i szczęśliwy. Myślę, że odszedł już, że Bóg wybaczył mu to co zrobił.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: