logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boję się narazić w pracy (hallowen).
Autor: Mk (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-10-19 23:45

W mojej pracy (korporacja) zaczęto obchodzić Halloween. Przystrojono biuro jakimiś truposzami, dyniami, potworami. Co mogę zrobić? Próbowałem zasugerować, że to nie jest polskie święto, mamy swoje, ale zostałem wyśmiany więc co by było gdybym złożył jakąś "skargę" albo zasugerował niebezpieczeństwo związane z okultyzmem.
Jestem szeregowym pracownikiem, nie żadnym tam managarem. Prawdę mówiąc boję się narazić w pracy, ale też sumienie nie pozwala mi nie zareagować.

 Re: Boję się narazić w pracy (hallowen).
Autor: Realista (---.scarnet.eu)
Data:   2019-10-28 19:12

@Mk Nie wiem czy moje porady przejdą przez cenzurę, bo są one że tak nazwę "pesymistyczno-realistyczne", a dzisiaj wielu katolików patrzy na świat przez różowe okulary, ale spróbuje. Nie wiem, może ty też jesteś takim nad wyraz optymistycznym chrześcijaninem,który jeszcze nie dostał od życia w kość, ale jako "realista-pesymista" ciężko doświadczony życiem to muszę ci napisać, że trzeba było się spodziewać, że w korporacji to wierzących i praktykujących osób będzie bardzo mało o ile w ogóle jakoś będą. Nie od dziś wiadomo, że w takich firmach dominują osoby o skrajnie lewicowych i liberalnych poglądach bardzo często ateiści, agnostycy czy antyklerykałowie, którym z wiarą zupełnie nie po drodze. Radzę ci po prostu nie uczestniczyć w tym pogańskim święcie, ale skargi to ty lepiej nie składaj. Gwarantuję ci, że szefostwo od twoich kolegów bardziej religijne czy pobożne to raczej nie będzie i albo będziesz jeszcze bardziej prześladowany albo w ogóle cię wyrzucą. Argument z okultyzmem też chybiony, dla twoich kolegów to po prostu zabawa, w diabła i piekło to pewnie oni nie wierzą, przynajmniej tak się spodziewam. Radzę ci szczerze poszukaj sobie raczej pracy mniej prestiżowej i mniej płatnej, ale takiej z której spokojnie się utrzymasz i w której będzie lepsza atmosfera także dla twojej wiary. Jak pracujesz w korporacji i to będąc praktykującym katolikiem (a katolicy nie są w nich mile widziani) to znaczy, ze głupi nie jesteś, masz wykształcenie i jesteś zaradny więc powinieneś sobie spokojnie poradzić. Ofiarowałem swoje cierpienie w twojej intencji więc mam nadzieję, że Pan Bóg cię poprowadzi.

 Re: Boję się narazić w pracy (hallowen).
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2019-10-28 20:38

W korporacji niewiele zdziałasz jako pojedynczy głos sprzeciwu, skoro decyzja została podjęta "na górze". Jedyne co mogę poradzić, to załatwienie sobie przypinki "Nie popieram Halloween" (w większych miastach dałoby się zrobić taką na zamówienie) i przyjście w niej do pracy tego dnia.

 Re: Boję się narazić w pracy (hallowen).
Autor: tt (---.centertel.pl)
Data:   2019-10-29 11:59

Nie tylko korporacje. Podobny problem jest w żłobkach i przedszkolach. Każdy świecki żłobek dziś obchodzi hallowen. Wyłamanie się pracownika z tej imprezy grozi zwolnieniem. A plakietki: "nie popieram halloween" takie dzieciaczki nie przeczytają. Pozostaje chyba urlop na żądanie.

 Re: Boję się narazić w pracy (hallowen).
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2019-10-29 16:59

Po prostu idź do pracy i wykonuj swoje obowiązki jak w każdy inny dzień. Chyba nie macie nakazu, by każdy czynnie włączył się w te głupoty?

 Re: Boję się narazić w pracy (hallowen).
Autor: Malgosi3 (---.147.38.171.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-10-29 19:21

Myślę, że możesz sie odważyć narazić. Na pewno nie wyrzucą Cię za to, ale nawet gdyby... To satysfakcja, że odważnie postąpiliśmy i daliśmy świadectwo wiary. Popierać to absolutnie: nie! Tu trzeba pokazać że się z tym nie zgadzamy. Smutne, że już w żłobkach robią te okultystyczne zabawy. Czytałam że w jednej szkole dzieci podpisały cyrograf podczas takiego właśnie "święta" :( Jeśli nikt tego nie powstrzyma, jeśli będziemy ulegać ogółowi "dla świętego spokoju" to co wtedy?

----------

W Pani wpisach (przed publikacją) jest wiele błędów ortograficznych i typograficznych. Zachęcam Panią do zapoznania się z najnowszym wątkiem językowym: (klik).
moderator

 Re: Boję się narazić w pracy (hallowen).
Autor: guśka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-10-29 19:44

Oddaj w modlitwie ten dzień szczególnej opiece św. Michała Archanioła. Tu znajdziesz kilka przydatnych modlitw:
https://adonai.pl/modlitwy/?id=94
Jak masz obrazek ze św. Michałem Archaniołem, to weź go do pracy. Sam współpracowników nie zmienisz. Oddaj ich w modlitwie Jezusowi. On może wszystko.

 Re: Boję się narazić w pracy (hallowen).
Autor: B. (---.5.186.137.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2019-10-30 00:47

Wśród kolegów wystarczy jedno zdanie typu "jestem katolikiem, a papież uznaje halloween za szkodliwe". Jeżeli kolega zapytałby "dlaczego?", możesz mu dać np. te fragmenty wypowiedzi rzecznika Episkopatu Polski z 2017 roku:

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski:
Halloween to zwyczaj pogański, obcy chrześcijaństwu
30.10.2017

Halloween to pogański zwyczaj, niezgodny z naszą kulturą i tradycją. Obchody te są przeciwne atmosferze modlitwy i zadumy, jaka towarzyszy nam w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. (…)

"W Polsce ten zwyczaj się nie przyjął i nie ma szans na jego sztuczne zaadaptowanie. Z naszej tradycji wynika wspominanie bliskich zmarłych i modlitwa za nich, a nie epatowanie makabrycznym strojem" – powiedział rzecznik episkopatu.
Jak wskazał, "Halloween wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego święta, które niejednokrotnie wprowadza dzieci i młodzież w rzeczywistość magiczną". "Ponadto badania psychologiczne wykazują, że mali uczestnicy tej zabawy mogą odczuwać później lęki lub mieć nocne koszmary związane z duchami, zjawami i upiorami, za które są przebierani. Tak więc Halloween nie jest tylko niewinną zabawą, ale niesie ze sobą poważne konsekwencje, choć wiele osób to bagatelizuje, a nawet ośmiesza" – podkreślił ks. Rytel-Andrianik."

Pozdrawiam :)

 Re: Boję się narazić w pracy (hallowen).
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-10-30 09:19

dot. nowego wątku :

W tytułowym "hallowen" brakuje literki e. pomijam dużą literkę H. Piszmy więc wszyscy! poprawnie i obce wyrazy, jak już piszemy. HALLOWEEN
Będzie podziękowanie? :))

-------

Słownik Języka Polskiego: (klik).
moderator

------
Dotyczy błędów typograficznych:
Słownik Języka Polskiego: (klik).

Pani napisała "wątku :". Powinno być "wątku:". Bez spacji między wyrazem a dwukropkiem.

Błędy typograficzne poprawiamy w Pani wpisach od lat. Prosimy o zapoznanie się z zasadami i większą uwagę przy pisaniu.
z-ca moderatora

 Re: Boję się narazić w pracy (hallowen).
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-10-31 16:42

(...)

---
Proszę zapoznać się z moją uwagą dodaną w poprzednim wpisie pod komentarzem moderatora. Ewentualne problemy proszę zgłaszać w wątku językowym: (klik).

z-ca moderatora

 Re: Boję się narazić w pracy (hallowen).
Autor: tt (---.centertel.pl)
Data:   2019-11-01 18:20

Zachęcam do zapoznania się z tegoroczną (2019) fotorelacją z jednego ze żłobko-przedszkoli:

https://m.facebook.com/Niepubliczne.Przedszkole.Pinokio/?locale2=pl_PL

Wtedy temat przestanie byc lekki.

I do modlitwy zachecam. Bo od korporacji, przez sklepiki, szkoły, aż po przedszkola i żłobki - wszędzie wciąga się pracowników w zło pod groźbą utraty pracy. I od niemowlaka wprowadza się w świat demoniczny. Pod płaszczykiem, że to świetna zabawa.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: