logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się modlić, żeby o kimś nie myśleć?
Autor: gosc (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-10-29 09:00

Mam problem, ktory meczy mnie od dawna, bardzo duzo modlilam sie o rozeznanie w tej kwestii, pragne tez poznac opinie z zewnatrz. Poznalam mezczyzne-nalogowca, chodzi o palenie papierosow, ale uzaleznienie jest tak silne, ze potrafi on wyjsc zapalic nawet w trakcie mszy swietej. To od poczatku nie byla zadna romantyczna relacja, po prostu od razu zaczelam gorliwie modlic sie o jego uwolnienie, przyszlo duzo lask Bozych w innych kwestiach. Wydarzyly sie wspaniale rzeczy po odmowionych nowennach, zamawianych mszach swietych itp. Z czasem "niestety" znajomosc zaczela przeradzac sie w cos wiecej z powodu tych samych pogladow, wyznawanych wartosci i innych czynnikow. Mnie jednak zawsze przeszkadzal ten okropny nalog i zawsze wprost o tym mowie. Mialam wyrazne znaki od Pana Boga, aby nie przestawac sie modlic sie za tego czlowieka. Teraz wydaje mi sie juz jednak to ponad moje sily, tym samym wydaje mi sie, ze mocno zawodze Pana, poddajac sie.
Moja sympatia po dwoch latach nie kwapi sie, zeby zakonczyc znajomosc, wiec chyba musi to wyjsc ode mnie. Najchetniej nie rezygnowalabym z modlitwy za niego, bo wiem, ze jej potrzebuje, nawet takiej niedoskonalej jak moja, tym bardziej, ze nikt wiecej w jego otoczeniu nie modli sie o jego uzdrowienie, nie widzi problemu nalogu, co w srodowisku wierzacych wydaje mi sie dziwne, ale tak jest. Z tym, ze jesli nie przerwe modlitwy, to ciezko bedzie mi o nim zapomniec. Czuje sie, jakbym dostala zadanie ponad moje sily i nie wiem, jaki podjac kolejny krok. Nie jest tez tak, ze nie umialabym zrezygnowac z naszej znajomosci i dlatego wyszukuje sobie powody - jak trzeba, to trzeba. Zdaje sobie sprawe z tego, ze z nalogowcem zwiazku sie nie zbuduje. Ale jak modlic sie tak, zeby o kims nie myslec.
Moze problem wydaje sie blahy, mimo wszystko prosze o jakies wskazowki, podzielenie sie doswiadczeniem.

 Re: Jak się modlić, żeby o kimś nie myśleć?
Autor: Kalina (---.play-internet.pl)
Data:   2019-10-29 13:09

"Panie, przenikasz i znasz mnie,
2 Ty wiesz, kiedy siadam i wstaję.
Z daleka przenikasz moje zamysły,
3 widzisz moje działanie i mój spoczynek
i wszystkie moje drogi są Ci znane.
4 Choć jeszcze nie ma słowa na języku:
Ty, Panie, już znasz je w całości..." Ps 139, 1-4

W cichości możesz wypowiedzieć intencję Bogu wiadomą, żeby nie przywoływać imienia znajomego, nie wzbudzać sentymentów.

 Re: Jak się modlić, żeby o kimś nie myśleć?
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2019-10-29 15:07

Daj sobie spokój z modlitwami za niego. Znajdź kogoś innego za kogo byś mogła się modlić. Może margaretkę albo duchową adopcję? Pan Bóg sobie poradzi i bez Twoich modlitw za tego człowieka, a Tobie zdecydowanie wyjdzie na zdrowie. Bo niby chcesz zerwać znajomość, ale jednak nie zerwałaś oraz chyba ciągle się łudzisz, że dzięki Twoim modlitwom on zerwie z paleniem i będziecie razem żyli długo i szczęśliwie. Rozejrzyj się w międzyczasie za innym mężczyzną do potencjalnego związku.

 Re: Jak się modlić, żeby o kimś nie myśleć?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2019-10-29 16:22

Może nie zawężaj swojej modlitwy do tej osoby, ale zacznij się modlić wystawienniczo też za innych nałogowców. Może łatwiej Ci będzie w takiej modlitwie wytrwać właśnie dzięki temu, że jeden z nich stał Ci się bliski, uwrażliwił Twoje serce. Może to otwarcie serca na jednego, otworzy też Twoje serce na innych, tyle że w inny sposób. A ten jeden po jakimś czasie stanie się też tylko jednym z wielu, "wejdzie" do szeregu.

 Re: Jak się modlić, żeby o kimś nie myśleć?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2019-10-29 17:49

Gdy się za kogoś modlisz, to o nim myślisz. Tak więc - powierz go Matce Bożej albo jego świętemu patronowi. Ich poproś o modlitwę za tego człowieka.

 Re: Jak się modlić, żeby o kimś nie myśleć?
Autor: _ela_ (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2019-10-29 18:28

Kiedyś zakochałam się żonatym mężczyźnie, który mi bardzo pomógł w pewnej ciężkiej dla mnie sytuacji. Nie dawałam sobie rady z tym. Unikanie kontaktu nic nie dało. Walczyłam około pół roku. Ostatecznym i najbardziej skutecznym sposobem było unikanie jakiejkolwiek myśli o nim. Było bardzo trudno, ale udało się. Po około 2 tygodniach byłam wyleczona. Powodzenia

 Re: Jak się modlić, żeby o kimś nie myśleć?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2019-10-29 21:51

To co pochodzi od Pana Boga, nie wywołuje w nas przymusu ani jak to piszesz, że ta modlitwa jest już ponad Twoje siły. Spróbuj "odłączyć" się od tego wszystkiego i zbadaj swoje serce, pytając o co Ci tak naprawdę chodzi? Czy to miłość własna jest oczyszczana przez Pana? Oddaj się Bogu.

Potrafisz już oddzielić to co ludzkie, od tego co tylko Bogu miłe? Modląc czy towarzysząc osobie, powinniśmy być w wolności. Lubimy jednak przywiązywać się do osób i w rezultacie rozcieńczać to, co było u początku naszego zamiaru. Podczas wędrówki dobrze jest zatrzymać się i pytać w jakim kierunku mamy iść dalej i czy w dobrym kierunku prowadzi nas ta droga.

Czytałam kiedyś jak modlitwa, kształtuje nas samych, kiedy modlimy się za innych, czy konkretną znaną osobę. To działa w dwie strony, modląc się za innych, modlisz się także za siebie, o swoją przemianę. Najprawdopodobniej dojrzałaś do decyzji, którą bez obaw powinnaś podjąć.

---
W Pani wpisach (przed publikacją) jest wiele błędów typograficznych. Zachęcam Panią do zapoznania się z najnowszym wątkiem językowym: (klik).
z-ca moderatora

 Re: Jak się modlić, żeby o kimś nie myśleć?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2019-11-01 19:46

(...)

---
Pani wpis został przeniesiony do wątku o błędach językowych:
(klik).

z-ca moderatora

 Re: Jak się modlić, żeby o kimś nie myśleć?
Autor: Bea (---.centertel.pl)
Data:   2019-11-16 01:28

Zamów za niego regularne intencje modlitewne lub mszalne w jakiejś wspólnocie lub zgromadzeniu zakonnym i sceduj tę modlitwę dalej.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: