logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czasem traktuje mnie jak konkurencję albo jak powietrze.
Autor: Ania (---.dolsat.pl)
Data:   2019-11-02 12:28

Nie mam pojęcia co robić, co sobie myśleć o sobie samej, jest mi cieżko i wstyd mi za mój problem, czuje sie okrutna.
Jestem na trzecim roku licencjatu. Mam przyjaciółkę, z która przez cały drugi rok byłyśmy bardzo blisko, mogłyśmy spędzać ze sobą całe dnie, a tematów do rozmów nigdy nie brakowało. Przyjechała na studia do Warszawy, ja jestem miejscowa. Ale przejdę do sedna.
Moja przyjaciółka stwierdziła, ze odkąd zaczela sie ze mną przyjaznic jest bardziej otwarta do ludzi i dużo ludzi dzięki mnie poznała. Chciała tez abym poznawała ja ze swoimi znajomymi, bo mam ich wielu. Poznałam ja z paroma przyjaciółmi ze szkoły, oprócz tego wkręciłam ją na jogę na która chodzę z moja inna przyjaciółka. Polubiły sie i bardzo sie z tego powodu cieszyłam, zaczelam ja poznawać tez bardziej z innymi przyjaciółmi z naszych studiów, zakolegowała sie z nimi i sama wymyślała z nimi rożne plany (nasze wspólne itp). Jednak mam wrażenie czasami, ze jak jesteśmy w towarzystwie, ona traktuje mnie jak konkurencje, albo jakby mnie nie było. Często tez mi mówi ze np pisała z jakas tam moja przyjaciółka o czymś (ja jej nie mówię o czym pisze z innymi, bo wole sie koncentrować na relacji z człowiekiem "tu i teraz"). To okropne z mojej strony ale po prostu jest mi przykro, ze weszła między mnie i moje bliskie osoby i traktuje to wszystko jakbyśmy byli grupa najlepszych przyjaciół. Przez te spotkania czuje ze nie mam juz za bardzo kontaktu z tymi osobami na spokojnie, żeby pogadać, mimo ze ogólnie jest dobrze.
Mam tez wrażenie ze często tak jest ze jak ja z kimś rozmawiam to ona sie zjawia i zaczyna duuzo gadać, po prostu nie patrzy na to ze była o czymś rozmowa tylko zaczyna dużo mowić i opowiadac o rożnych rzeczach lub zagadywać przez co rozmowa skupia sie na niej. (Nie narzekam na to zawsze tylko jedynie czasem jest mi przykro ze nie mogę dokończyć z kimś rozmowy na dany temat, bo Ona sie zjawia i musi zaczynać zagadywać nas na jakiś swój temat)..

Kiedyś Ona mi mowila, ze mam duuuuzo przyjaciol, powtarzala mi ze ona woli mieć mniej przyjazni ale lepszej jakości niż dużo. Troszke dziwnie sie poczulam ale przepracowalam sobie to jakoś, ponieważ wiem ze moje przyjaźnie są dobre i mam wielu naprawdę wartościowych przyjaciol.

Ostatnio tez planowałyśmy środowy wieczor i ja tydzień wcześniej jej zaproponowałam żeby poszła ze mną w jedno miejsce(zajęcia rekreacyjne) ona miała sie zastanowić, i w końcu nie dała mi Znac. Nie miałam o to żalu bo to były luźne plant a poza tym mogła tez nie chcieć wiec była to luźna sprawa, jednak potem jedna kolezanka na wykładzie spytała czy idziemy Tam dzisiaj, ja zażartowałam ze ta moja przyjaciółka nie chce, zaczęłyśmy sie śmiać (wyrwane z kontekstu), ale potem ta Przyjaciółka powiedziała ze sie umówiła z taka nasza znajoma, bo "trzeba zgłębiać tez inne przyjaźnie". I ten tekst mnie bardzo zabolał, ponieważ powiedziała mi go trochę jakby chciała mi wbić szpilę. Było mi tylko z tego powodu smutno, a nie z powodu, ze sie z kimś umówiła lub nie chciała iść w miejsce które proponowałam. Przykro mi sie zrobiło bo nie rozumiałam dlaczego tak powiedziała ...

Poza tymi rzeczami, często sie mnie pytała czy np te osoby (te z którymi je poznałam) często mi sie zwierzają itp czy w ogóle mówią tak o sobie czy nie bo ona ma wrażenie ze nic o nich nie wie, bo jej nic nie mówiły)

Jak mam sobie z tym poradzić? Jestem bardzo nie w porządku z powodu tego co napisałam i moich uczuć? Mam prawo sie dziwnie czuć z zachowaniem przyjaciółki czy są to moje wymysły?

 Tematy Autor  Data
 Czasem traktuje mnie jak konkurencję albo jak powietrze. nowy Ania 
  Re: Czasem traktuje mnie jak konkurencję albo jak powietrze. nowy
  Re: Czasem traktuje mnie jak konkurencję albo jak powietrze. nowy Hanna 
  Re: Czasem traktuje mnie jak konkurencję albo jak powietrze. nowy Cz 
  Re: Czasem traktuje mnie jak konkurencję albo jak powietrze. nowy Ania 
  Re: Czasem traktuje mnie jak konkurencję albo jak powietrze. nowy Cz 
  Re: Czasem traktuje mnie jak konkurencję albo jak powietrze. nowy Hanna 
  Re: Czasem traktuje mnie jak konkurencję albo jak powietrze. nowy Ania 
  Re: Czasem traktuje mnie jak konkurencję albo jak powietrze. nowy Aga 
  Re: Czasem traktuje mnie jak konkurencję albo jak powietrze. nowy Ј 
  Re: Czasem traktuje mnie jak konkurencję albo jak powietrze. nowy Ania 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: