logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Znosząc trudny charakter można się uświęcić.
Autor: nina (---.wist.com.pl)
Data:   2019-11-07 12:23

Chodzi mi po głowie jakiś tekst. Nie pamiętam czy czytałam w Piśmie czy w brewiarzu. Ogólnie sens (jak pamiętam) jest taki, że człowiek/dusza przez kontakt czy znoszenie drugiego człowieka, trudnego z charakteru, może się uświęcić, ale biada czy potępienie dla tego człowieka/duszy, przez którą to się stanie. Może niezbyt jasne, pewnie coś pokręciłam, ale jeśli komuś coś by przyszło na myśl, proszę o podpowiedź, podprowadzenie. Próbowałam szukać, ale bez skutku.

 Re: Znosząc trudny charakter można się uświęcić.
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2019-11-07 18:02

Fragment biblijny, który Ci się przypomniał to zapewne Mt 18,7 mówiący istotnie o zgorszeniu, które dokonuje się za przyczyną drugiego człowieka. Czym innym są jednak wybory, które powodują zgorszenie, bo ich dokonuje się mniej lub bardziej ale jednak świadomie, a czym innym posiadanie określonych cech charakteru. Charakter ciężko "szlifować", szczególnie jeśli robi się to samemu, bo wtedy można nawet nie zauważać, że coś co wydaje się normalne, jest dość znaczącym problemem dla innych. Być może w tym miejscu zaczyna się pole do popisu dla Ciebie, aby poprzez umiejętne obcowanie z osobami "trudnymi" przynajmniej w jakimś stopniu przyczynić się do ich zmiany?

 Re: Znosząc trudny charakter można się uświęcić.
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2019-11-08 13:23

Przychodzi mi na myśl jeszcze jeden fragment:

"(...) z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości." (Ef 4, 2)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: