logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji.
Autor: Marianna (---.play-internet.pl)
Data:   2019-11-08 13:54

Od pół roku szukam pracy. Skończyłam studia prawnicze i jak wiecie czasy są takie, że studia niczego nie gwarantują. Gdy szłam na studia rodzice mówili mi, że mogę nawet zarabiać po tych studiach 15 tys. Skończyłam i zaczęłam pracę, rok po skończeniu studiów, za 1600 zł na rękę. Moi rodzice są jeszcze z tego pokolenia, gdzie gdy ktoś skończył studia, był kimś. Rodzice zawsze dobrze zarabiali, mieli kierownicze stanowiska. Ja jestem po 30 i ledwo stać mnie na wynajęcie pokoju, który w moim mieście kosztuje 1100-1300 zł :( Jest to dla mnie przykre i demotywujące. Nie chciałam tak żyć dłużej, wyjechałam za granicę. Tam dobrze zarabiałam, ale rodzice nie mogli pogodzić się z moim wyjazdem. Ja też myslalam o przyszlosci, ze sie starzeja, o tym ile dla mnie zrobili itd. Wróciłam. Chodzę na rozmowy rekrutacyjne i widzę, że moi rodzice oczekują, że będę zarabiać przynajmniej dwukrotność tego, ile realnie mogę osiągnąć. Jest mi strasznie przykro. Chcą delikatnie, ale ciągle się pytają ile powiedziałam, ile mi zaproponowali, „no gdyby ci dali 7 tys. na rękę, to możesz się przeprowadzić”... Podają przykłady, tego dziecko zarabia 8 tys. jako księgowa, tego 11 tys. w nieruchomościach, a ta jest studentką, porządkuje tylko dokumenty w jęz. ang. i ma 30 zł za godzinę... Czuję niewypowiedziane „A TY?”. Ktoś z rodziny pyta się ile jeszcze będę mieszkać w pokoju? Dlaczego nie kupię mieszkania? Chyba nie muszę pisać jak się czuję :( Chciałabym być w przyszłości kierownikiem, bo wtedy będę miała poczucie, że coś osiągnęłam. Niestety nie mam predyspozycji. Jestem za miękka. Jestem typem osoby, ktora kazdy lubi. Widzę, że w pracy liczy się coś innego i wyższe stanowiska są obsadzane osobami zimnymi, często bezwzględnymi. Ja nie umiem zarządzać, ale wierzę, że da się wielu rzeczy wyuczyć. Czy znacie jakieś konkretne pozycje książkowe, vlogi, itp. które mogłyby mi pomóc? Czy znacie pozycje, które pomogłyby mi zbudować większą pewność siebie? Chciałabym też prowadzić własną działalność, ale nie mam jeszcze pomysłu i czuję, że kompletnie mnie to przerasta. Czuję się głupiutka, jakbym jeszcze nie dorosła. Nie wiem jak to ugryźć, nie wierzę we własne możliwości, mam mętlik w głowie.

 Tematy Autor  Data
 Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy Marianna 
  Re: Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy Hanna 
  Re: Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy oona 
  Re: Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy A2 
  Re: Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy Estera 
  Re: Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy Marianna 
  Re: Chciałabym być kierownikiem, ale nie mam predyspozycji. nowy Hanna 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: