logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Nie mogę się pogodzić z porażką na filologii.
Autor: Estera (---.146.224.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2019-11-11 00:30

Filologii co prawda nie kończyłam, niemniej język angielski opanować musiałam. Koledzy kolegami, ale tu się liczy przede wszystkim ilość godzin przesiedzianych nad materiałem, ilość obejrzanych filmów, przeczytanych tekstów. U mnie było tak, że miałam problemy z rozumieniem do pewnego momentu: nagle w środku prowadzonego po angielsku spotkania przeskoczyła mi jakąś klapka w mózgu i po prostu zaczęłam rozumieć. Ale to wymagało mojej wcześniejszej pracy.
Widzę inny problem: chcesz uczyć się obcej filologii i zapewne przynajmniej częściowo tłumaczyć teksty na polski, (pamiętam z rozmów koleżanek, że większość osób w tym zawodzie pracuje z tekstem, z ustnymi tłumaczeniami ci najlepsi), tymczasem masz problem z poprawnym pisaniem w języku polskim. Stosujesz
zdania wielokrotnie złożone, w których pod koniec trudno się zorientować co było na początku, używasz kolokwializmów, nie znasz zasad interpunkcji oraz masz problem z prawidłowym używaniem zaimków i konstrukcją zdań.
Osobną kwestią jest bijąca z postu niechęć do kolegów i innych osób. Tekst: "a te mi z tekstem wyjeżdżają" jest poniżej poziomu. Nie "te", tylko panie z dziekanatu, zapewne starsze i bardziej kompetentne i doświadczone niż Ty. I nie "z tekstem wyjeżdżają", tylko informują.

Rozumiem, że czujesz się rozżalona, ale może rzeczywiście na ten moment to nie jest kierunek dla Ciebie. Może kiedyś wrócisz na te studia, niemniej teraz warto się podszkolić z angielskiego, polskiego i kultury, a w międzyczasie zająć czymś innym.

 Tematy Autor  Data
 Nie mogę się pogodzić z porażką na filologii. nowy Masza 
  Re: Nie mogę się pogodzić z porażką na filologii. nowy kh 
  Re: Nie mogę się pogodzić z porażką na filologii. nowy calinka 
  Re: Nie mogę się pogodzić z porażką na filologii. nowy Mateusz 
  Re: Nie mogę się pogodzić z porażką na filologii. nowy hej 
  Re: Nie mogę się pogodzić z porażką na filologii. nowy Estera 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: